Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Gorlickie przedszkolaki otrzymają dzisiaj wyjątkowy prezent – Cudowną Lampę Łukasiewicza!

Oceń

Mamo, a będzie kolejna część? To jedna z pierwszych recenzji, jakie dzieciaki wystawiły bogato ilustrowanej książeczce wydanej przez Miasto Gorlice i Fundację Orlen. Dzisiaj (1 czerwca) gorlickie przedszkolaki otrzymają ją w prezencie!
Gorlickie przedszkolaki otrzymają dzisiaj wyjątkowy prezent – Cudowną Lampę Łukasiewicza!
Autor: Fot. halogorlice.info ©

 

Jest też w Gorlicach jego ławeczka.
Niech pan nie myśli, że to bajeczka!
Gdy postawiono ją pod ratuszem,
to się zaczęli rodzić geniusze!

 

Książka opowiada o życiu i pracy Ignacego Łukasiewicza, ale w bardzo plastyczny sposób przeszłość miesza się w niej z teraźniejszością.

Cudowna Lampa Łukasiewicza to historia o epokowym wynalazku i o niezwykłym człowieku. Całość napisana jest prostym językiem współczesnych dzieci, ale w taki sposób, że i rodzice z niemałą przyjemnością poświęcą te kilka minut na wspólne czytanie. Co ważne, większość stron opatrzona jest kalendarium z najważniejszymi datami z życia Łukasiewicza.

Każda strona opowiada o kolejnych etapach życia Ignacego od pracy w aptece, przez próby zrobienia z ropy leku dla człowieka, po ogromny sukces, jaki przyniosła mu lampa naftowa.

Tekst napisał Jarosław Sitek, a ilustracje wykonała Agnieszka Hacia.

Książka dostępna jest również w formie elektronicznej TUTAJ


Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!