Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama KEBAB PARK – otwarcie wrzesień 2022 – Jesteśmy na Rydarowskiej 6
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Policjanci uprzedzają: dziś na drogach intensywne kontrole

Oceń

Działania prowadzone pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości” będą prowadzone dzisiaj na obszarze całego kraju. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym i zachęcenie kierowców do jazdy zgodnej z dozwolonymi limitami prędkości. To jednak nie wszystko.
Policjanci uprzedzają: dziś na drogach intensywne kontrole
Autor: halogorlice.info ©

 

Dziś na drogi w całej Polsce wyjedzie wielu policjantów, którzy będą realizowali działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. W centrum ich zainteresowania będzie prędkość, z którą poruszają się po drogach kierowcy, ale funkcjonariusze będą zwracali uwagę także na inne naruszenia przepisów związanych z ruchem drogowym.

Szczególnie uważnie policjanci będą sprawdzali miejsca doskonale znane użytkownikom ruchu drogowego. Chodzi o punkty, w których wielokrotnie już dochodziło do różnego typu zdarzeń drogowych, w szczególności wypadków spowodowanych nadmierną prędkością. 

W czasie dzisiejszej akcji pomiary prędkości będą prowadzone zarówno statycznie (co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tym samym odcinku drogi), jak i dynamicznie. Ta druga metoda będzie polegała na kontroli pojazdów w ruchu, co jest możliwe przy użyciu pojazdu policyjnego wyposażonego w wideorejestrator.

 

Grupa SPEED: obecna i bardzo aktywna 


Dzisiaj nie powinna nas zdziwić także obecność policjantów z zespołów SPEED. Będą oni aktywnie włączać się w kontrolę zachowań kierowców, w szczególności te związane z nadmierną prędkością.

Niestety, kontrole są potrzebne. Dziś, oficjalnie zapowiedziane, są niemal zachętą: jedź ostrożnie i zgodnie z przepisami, ponieważ będziemy zwracać na to uwagę. Niestety, statystyki zdarzeń drogowych w Polsce pokazują, że niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest częstą przyczyną nieszczęść i tragedii.

Jak podają policjanci na swojej stronie internetowej: 

W 2021 roku kierujący pojazdami spowodowali ponad 20 tys. wypadków drogowych, z czego 5 254 powstało na skutek niedostosowania prędkości do warunków ruchu. W zdarzeniach tych śmierć poniosły aż 793 osoby.

 

Tragiczne są także statystyki prowadzone w okresie wakacyjnym na Krajowej Mapie Wypadków ze Skutkiem Śmiertelnym.

W chwili publikacji tego artykułu na mapie widnieje już 117 zdarzeń, w których przynajmniej jeden z uczestników poniósł śmierć na miejscu zdarzenia bądź w okresie 30 dni po nim. Od początku wakacji na polskich drogach zginęło:

  • 48 kierujących samochodami
  • 22 pieszych
  • 14 pasażerów
  • 17 motocyklistów
  • 7 motorowerzystów
  • 11 rowerzystów.

 

Niestety, pamiętamy o zdarzeniu, które miało miejsce na terenie naszego powiatu i zakończyło się właśnie śmiercią pasażerki samochodu >>>Tragedia w Brunarach. Nie żyje 17-letnia kobieta [AKTUALIZACJA]

 

Policjanci apelują: przestrzegajmy dozwolonych na danym odcinku limitów prędkości. Jeśli zaś zdrowy rozsądek podpowiada, że w danym miejscu powinniśmy dodatkowo zwolnić i zachować szczególną ostrożność, tak właśnie zróbmy! Wzmożoną czujność zachowajmy w szczególności w pobliżu przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów i w okolicach skrzyżowań.

Podpowiadają też:

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to taka, która zapewnia kierującemu panowanie nad pojazdem - dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

 

Źródło info: Biuro Ruchu Drogowego KGP, Mapa Wypadków ze skutkiem śmiertelnym

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023