Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A

Z ziemi włoskiej do Polski, czyli Bosmal Cabrio w trasie [FOTO]

Oceń

Trwa Wielka Wyprawa Małych Fiatów. Miłośnicy tego kultowego samochodu wystartowali 9 lipca z Bielska Białej, by po trzech dniach dotrzeć do Turynu. Wśród załóg fiatów 126p pojawili się też gorliczanie. Oto relacja z tego wyjątkowego wydarzenia.
Z ziemi włoskiej do Polski, czyli Bosmal Cabrio w trasie [FOTO]
Autor: Bolo Foto

 

Wyprawa o długości 1457 kilometrów w jedną stronę, zorganizowana została przez Automobilklub Krakowski, grupę fanów małych Fiatów 126Hooligans oraz miasto Bielsko-Biała. Trasa przebiegała przez Wiedeń i Bergamo, a zawodnicy finiszowali 12 lipca w fabryce Fiata w Turynie. Maluchy średnio przejeżdżały około 365 kilometrów dziennie.

Na starcie imprezy pojawił się gorliczanin, Marcin Wojciechowski. Jest to osoba, której miłośnikom motosportu w Polsce nie trzeba przedstawiać. 

Gorliczanie jadą na pokładzie prawdziwej perełki, fiata 126p - Bosmal Cabrio 1994. 

Jak pisze o nich facebook imprezy.

W kabinie ( wybrakowanej jakby, bo bez dachu - ale zawsze) załoga - Bolo i Ciotka.

Bolo kocha fusiastą kawę z PRL, uwielbia słomkowe kapelusze w których wygląda trochę jak operator snopowiązałki i kocha swoją teściową. Za to nie lubi kotów. Nadrabia tym, że nigdy nie zostawił nikogo bez pomocy - to prawdziwy przyjaciel i bardzo porządny człowiek. 

Bez niego żaden Wyścig Górski w Polsce nie może się odbyć. Ciotka sama nazywa siebie „Ciotka Samo Zło” i pewnie dlatego grupa kupiła jej ochraniacze hokejowe na imprezy. Auto mają bez dachu ale mamy nadzieję, że zbytnio nie dopiecze im alpejskie słońce. 

 

Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji z imprezy. Można ją znaleźć po kliknięciu w post Bolo Foto.

Trzeba też zaznaczyć, że w wyprawie bierze udział również Sobiesław Zasada wraz z pilotem Longinem Bielakiem. Dla panów liczących sobie w sumie 188 lat, to przygoda i wspomnienie rajdu Monte Carlo ze stycznia 1975 roku, gdy na trasę zawodów również wyruszyli małym fiatem.

W sumie w 50-letniej historii tego kultowego samochodu, wyprodukowano ponad 4,6 miliona „Maluchów”. Z tego 3,3 miliona powstało w polskich zakładach w Bielsku i w Tychach. Ostatni Fiat 126 zjechał z taśmy produkcyjnej tyskiej fabryki 22 września 2000 roku, i był oznaczony serią Happy End.

W czasie pisania tego artykułu maluchy pokonują ostatni etap imprezy. Około godz. 9 uczestnicy wyjechali z Wiednia i w tym momencie zmierzają w kierunku Polski. Meta imprezy zaplanowana jest dziś (16 lipca) o godz. 18 w Bielsku Białej. 

Życzymy szerokiej drogi wszystkim i bezpiecznego powrotu do domu.

 Napisz komentarz
Komentarze
janusz 16.07.2022 20:15
Podziwiam takich ludzi. Gratulacje

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama
a