Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Jak pokonać ślimaki, zwabić pszczoły, odstraszyć mszyce? – EKO-TECH Gorlice, ul. 11 Listopada 27
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A
Reklama Jagna Marczułajtis-Walczak – spotkanie w Gorlicach | 26 września 2022, godz. 16.30 – Dwór Karwacjanów i Gładyszów

Lista zamówień jest długa. Na liście m.in. Kwiatonowice, Ropica Polska, Biecz i Radocyna

Oceń

Jakie inwestycje będą zrealizowane już niedługo w naszym regionie? Poniedziałkowy przegląd zamówień publicznych z naszego powiatu.
Lista zamówień jest długa. Na liście m.in. Kwiatonowice, Ropica Polska, Biecz i Radocyna
Autor: halogorlice.info©

 

Dzieje się w zamówieniach!

Kolejne gminy prowadzą przetargi na prowadzenie kolejnych prac, remontów, napraw. Nie brakuje także planów na nowe inwestycje, które mają poszerzać ofertę gminy i sprzyjać rekreacji mieszkańców.

Gmina Gorlice

W tej widzimy obecnie dwa aktywne postępowania. Ich przedmiotem są:

 • Przebudowa drogi powiatowej nr 1474K w miejscowości Kwiatonowice polegająca na budowie ścieżki pieszo rowerowej w km 2+840 – 3+460
 • Remont kładki dla pieszych na rzece Ropa za wodociągami w Ropicy Polskiej - przysiółek „Kawiory”.

Przedmiotem pierwszej inwestycji ma być budowa ścieżki pieszo-rowerowej w ciągu drogi powiatowej. Jezdnia ma zostać odpowiednio poszerzona i dostosowana do obecności pieszych i rowerzystów. Odpowiednie zmiany mają pojawić się także w obrębie rowów odwadniających, systemu kanalizacji deszczowej oraz przy zjazdach do poszczególnych posesji prywatnych i zjazdów publicznych. W przypadku kolizji planowanej ścieżki z sieciami gazową i energetyczną mają zostać wykonane odpowiednie zabezpieczenia, które pozwolą na bezpieczną eksploatację wszystkich przestrzeni.

Termin składania ofert związanych z inwestycją w Kwiatonowicach określono na 2 sierpnia br. Jeszcze tego samego dnia powinniśmy poznać złożone oferty.

W przypadku kładki dla pieszych na rzecze Ropa przedmiot zamówienia obejmuje remont kładki przeznaczonej dla pieszych, która jest położona w przysiółku „Kawiory”. W szczególności: ma zostać wymieniona siatka w balustradach, konstrukcja stalowa ma zostać oczyszczona i pomalowana. Dodatkowo zakonserwowane mają być urządzenia naciągowe lin i łożysk.

Termin składania ofert upływa 21 lipca o godz. 9 rano i tuż potem nastąpi otwarcie ofert. Jeśli będą one mieściły się w założonym przez gminę budżecie i będą gwarantowały odpowiednią jakość wykonania, powinna zostać podpisana odpowiednia umowa. Na wykonanie zamówionych prac przyszły wykonawca będzie miał 2 miesiące od chwili zawarcia umowy. 

 

Gmina Lipinki

W gminie Lipinki prowadzone jest postępowanie, którego przedmiotem ma być dostawa sprzętu komputerowego, oprogramowania i innych urządzeń dla Gminy Lipinki i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w ramach Programu Cyfrowa Gmina. 

Zamówienie obejmuje w szczególności dostawę dwunastu laptopów z systemem operacyjnym, dostawę pakietów oprogramowania biurowego, dostawę urządzeń wielofunkcyjnych i skanera oraz dostawę niezbędnego wyposażenia serwerowni. Szczegółowe informacje o przedmiocie zamówienia określone zostały w specyfikacji warunków zamówienia oraz kolejnych dokumentach informujących o zmianach w tym zakresie.

Termin składania ofert mija dziś (18 lipca) i jeszcze dziś zostaną otwarte oferty.

 

Gmina Łużna

W gminie Łużna trwa postępowanie, którego przedmiotem jest wykonanie kolejnego, piątego już etapu remontu budynku GOK. 

Kolejna część prac ma obejmować m.in. remont pomieszczeń kuchennych, klatki schodowej, przedsionka piwnicy oraz pomieszczenia pod klatką schodową. Wykonana ma być także modernizacja instalacji odprowadzającej wody opadowe z piwnicy.

Gmina czeka na oferty do 28 lipca 2022 r.

Etapowanie remontu tego budynku pozwala rozłożyć w czasie wydatki związane z pracami remontowo-budowlanymi.

 

Gmina Sękowa

Na stronie gminy Sękowa informacje o trzech trwających postępowaniach:

 • w sprawie przebudowy drogi nr 977 z budową chodnika w m. Małastów
 • w sprawie dostawy sprzętu komputerowego dla rodzin popegeerowskich w ramach realizacji projektu grantowego „wsparcie dzieci z rodzin popegeerowskich w rozwoju cyfrowym – granty PPGR”
 • w przedmiocie budowy kąpieliska krytego w Sękowej.

Jeśli chodzi o zamówienie związane z przebudową drogi, w zakresie robót widzimy m.in. budowę chodnika na długości ponad 500 metrów w miejscowości Małastów, budowę zatok autobusowych. odwodnienie jezdni drogi wojewódzkiej, przebudowę istniejących już zjazdów i budowę niezbędnych elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Oferty w tym zakresie można składać jeszcze do godz. 10 dzisiaj (18 lipca) i tuż potem nastąpi ich otwarcie.

Jeszcze do 1 sierpnia gmina Sękowa czeka zaś na oferty potencjalnych wykonawców zadania, którego przedmiotem jest budowa kąpieliska krytego w Sękowej. W przedmiocie zamówienia znajdujemy m.in. budowę kąpieliska krytego o pow. zabudowy 1200 m2 z częścią recepcyjno-kasową, gastronomiczną, zapleczem sanitarnym i zespołem szatniowym oraz halę basenową z basenem wewnętrznym o pow. lustra wody 300m2. W projekcie są też wanny SPA dla odwiedzających.

Okres realizacji projektu określono na 36 miesięcy od chwili podpisania umowy.

 

Gmina Biecz

Na platformie zakupowej gminy Biecz widzimy dwa projekty:

 • renowacja cmentarzy wojennych na terenie gminy Biecz
 • modernizacja infrastruktury drogowej na terenie gminy Biecz.

W zakresie troski o wojenne nekropolie w Bieczu ma zostać zrealizowana renowacja cmentarza wojennego nr 101 w Libuszy. W zakresie prac znajduje się m.in. obróbka fundamentu ogrodzenia, wykonanie i montaż ogrodzenia drewnianego. Co ciekawe, ogrodzenie to ma być wzorowane na ogrodzeniu, które jest położone przy cmentarzu nr 124 w Mszance i zbliżone do projektu zrealizowanego na cmentarzu nr 123 w Łużnej. Na cmentarzu ma się pojawić także drewniany, modrzewiowy krzyż centralny.

Okres realizacji zamówienia określono na 3 miesiące. Oznacza to, że jeśli uda się wybrać przyszłego wykonawcę już w obecnym przetargu (termin składania ofert do 29 lipca br.), to prawdopodobnie jeszcze w tym roku kalendarzowym zobaczymy efekty tych prac.

W zakresie robót budowlanych związanych z modernizacją infrastruktury drogowej plany obejmują modernizację na odcinkach dróg o łącznej długości 4,49 km, w tym:

 • przy ul. K. Wielkiego w miejscowości Biecz o długości 165 m,
 • „Markuszka” w miejscowości Biecz o długości 177 m,
 • „Na Róża” w miejscowości Strzeszyn o długości 285 m,
 • „Kolonia Dolna” w miejscowości Libuszy o długości 140 m,
 • „Potoki” w miejscowości Strzeszyn o łącznej długości 997 m,
 • „Na Kopiec” w miejscowości Biecz o łącznej długości 400 m,
 • „Grobla” w miejscowości Sitnica o długości 700 m,
 • „Zielona Ulica” w miejscowości Binarowa o długości 200 m.
 • „Staromiejska” w miejscowości Biecz o łącznej długości 850 m
 • „Na Pyznarów” w miejscowości Strzeszyn o długości 340 m.

 

Gmina Bobowa

Trzy projekty czekają na oferentów także w Bobowej. Tutaj przewidziano:

 • remont Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej
 • modernizację dróg gminnych na terenie Gminy Bobowa
 • modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Gminie Bobowa.

W zakresie modernizacji dróg gminnych do remontu przeznaczono 41 dróg w sołectwie Bobowa, Berdechów, Brzana, Jankowa, Sędziszowa, Siedliska, Stróżna i Wilczyska.

Termin składania ofert w tym zakresie mija 20 lipca.

 

Miasto Gorlice

Tutaj oczekiwani są przyszli wykonawcy dla zadania remontowego obejmującego remont części lewej drugiego piętra w budynku segmentu B w UM w Gorlicach. Dodatkowo trwa także postępowanie, które ma wyłonić przyszłego wykonawcę prac modernizacyjnych, o których pisaliśmy w tekście >>>Ma już Czwórka, będzie miała Piątka. Będą nowe boiska sportowe
 

Źródło info: Platforma Zakupowa

 

 

 

 


Napisz komentarz
Komentarze
Olo 09.08.2022 15:21
Noi co z tą ścieżką pieszo rowerowa w Kwiatonowicach? Nie wybrano wykonawcy bo najtańsza oferta to ponad 1 mln.zl.a gmina przeznaczyła na ten cel 460 tys .Nosz qr.wa, gratuluję.

tralala 19.07.2022 09:01
Basen kryty w Sękowej? To pani wójt to ma nadwyżkę w budżecie, tak z pół bańki rocznie, na dopłacanie do tego "interesu"? Fajnie. Była analiza ekonomiczna?

ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023