Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

Letnia półkolonia TPD zakończona – intensywny czas relaksu i zabawy

Podziel się
Oceń

Zakończyła się letnia półkolonia, w której uczestniczyło 30 dzieci od 7 do 14 roku życia. Jedenaście dni minęło szybko, a napięty harmonogram spotkań, zabaw i warsztatów jest świetną propozycją dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli przeżyć przygodny godnej wakacji!
Letnia półkolonia TPD zakończona – intensywny czas relaksu i zabawy
trzy zdjęcia z przebiegu letniej półkolonii TPD w Gorlicach

Autor: P. Toczek/halogorlice.info©

 

W  miniony piątek (22 lipca) zakończyła się letnia półkolonia zorganizowana przez Placówkę Wsparcia Dziennego TPD w Gorlicach. Była ona zorganizowana pod hasłem „Radość i przygoda”. 
 

Plan półkolonii to kolejna inspiracja do Waszych wakacyjnych podróży

W czasie półkolonii jej uczestnicy mogli skorzystać z niezwykle bogatej propozycji odpoczynku i rekreacji. Były one dopasowywane do wieku i możliwości uczestników wypoczynku. Całość była jednak zorganizowana w taki sposób, by promować bezpieczny i w pełni aktywny wypoczynek młodych i nieco starszych Gorliczan. W czasie zaledwie jedenastu dni intensywnie podróżowano, odkrywano bliską i nieco dalszą okolicę, rozwijano i odkrywano talenty uczestników spotkań. Ważnym elementem półkolonii były zajęcia profilaktyczne, ukierunkowane m.in. na rozwijanie umiejętności rozwiązywania konfliktów oraz eliminowanie zachowań niewłaściwych, profilaktykę nałogów. Promowano też kulturę zdrowego odżywiania się dzięki programowi „Żółty talerz”. 

A teraz do konkretów!

Pierwszego dnia uczestnicy kolonii spotkali się z przedstawicielem gorlickiej Komendy Powiatowej Policji. Spotkanie było okazją do rozmowy i przygotowania z zakresu bezpieczeństwa. Wszystko po to, by każdy kolejny dzień nie został zmącony jakimkolwiek wypadkiem.

Dzieci i młodzież uczestniczyli łącznie w czterech kolonijnych wycieczkach. Odwiedzono:

  • Ośrodek Edukacyjno-Muzealny im. Jana Szafrańskiego w Krępnej – tu dzieci uczestniczyły w zajęciach przyrodniczo – edukacyjnych poprowadzonych przez leśnika;
  • Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie – tutaj uczestnicy kolonii zgłębiali swoją wiedzę z zakresu fizyki, poznawali zjawiska przyrodnicze i sposób działaniach niezwykłych urządzeń, pracowano przy stanowiskach interaktywnych, przy których poznawano m.in. magnetyzm, charakterystykę zjawisk akustycznych, optycznych, zapoznawano się ze zjawiskiem hydrostatyki;
  • Park Linowy „Dudek” w Ciężkowicach, gdzie młodzi zdobywcy pokonywali przestrzeń bujając w koronach drzew, a w Parku Zdrojowym korzystano z placu zabaw, ogrodów wodnych, tężni solankowej czy ogrodu sensorycznego.

Czwarta podróż była zaproszeniem zgodnym z tegorocznym motywem przewodnim wielu gorlickich imprez. Najmłodsi odwiedzili Bóbrkę koło Krosna. Tam zwiedzano Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. Zapoznawali się z niezwykłymi urządzeniami i historią przemysłu naftowego podaną w formie nowoczesnych prezentacji i ekspozycji multimedialnych. 

Uczestnicy półkolonii wzięli także udział w akcji „Lato w mieście” w czasie której rywalizowali na świeżym powietrzu. Wzięli udział w wielu zabawach i grach sprawnościowych, rozegrali turniej piłki siatkowej i piłki nożnej plażowej. Nie brakło spotkania na gorlickim miasteczku ruchu drogowego, gdzie doskonalono umiejętności prowadzenia pojazdów w ruchu drogowym, a także podnoszono umiejętności sprawnościowe na torach przeszkód. 

W czasie spotkań półkolonijnych zabawy i gry realizowano w wielu miejscach, m.in. w gorlickim Parku Miejskim, na osiedlowym boisku. 

Nie tylko outdoor!

W czasie półkolonii nie brakło spotkań realizowanych pod dachem. Zrealizowano m.in. warsztaty recyklingowe, które poprowadziła Agnieszka Bylicę. Urszula Lizak zaprosiła zaś do ćwiczenia wyobraźni w ramach warsztatów z zakresu myślenia wizualnego. 

Uczestnicy półkolonii włączyli się w kampanię profilaktyczną „No promil- no problem”, przygotowali także finałowy projekt artystyczny, w czasie którego prezentowali taniec, śpiew i własne wiersze.

Na zakończenie spotkań (które odbywały się od 11 do 22 lipca codziennie od 7.30 do 16) wszyscy uczestnicy oficjalnie zakończyli udział w półkolonii. Wychowawcy i uczestnicy spotkali się z przedstawicielami władz miasta by podziękować za współpracę przy organizacji półkolonii.

Z możliwości udziału w kolonii skorzystało łącznie 30 dzieci w wieku od 7 do 14 lat, którzy zostali podzieleni na 2 grupy:

  • „Tropiące żaby" z opiekunem Patrycją Toczek,
  • „Łowcy przygód”, których opiekunem była Monika Holik.

Całą półkolonią kierowała Agnieszka Duda.

Źródło info: UM w Gorlicach, P. Toczek, TPD Gorlice 

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaPasja do zwierząt FRYZJER BRUNO - oferujemy: strzyżenie psów i kotów, trymowanie, obcinanie pazurków, kąpiele, czyszczenie uszu, oczu, czyszczenie zębów, fachowe porady - używamy profesjonalnego sprzętu i kosmetyków najwyższej jakości - Kobylanka 256, tel, 533 16 08 76
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaSkup katalizatorów i filtrów DPF - Gorlice, ul. Wyszyńskiego  tel. 536 420 420
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
zdjęcie przedstawia plakat i wizerunek kobiety w okularach Barbara Bartuś chce tańszego paliwa dla kierowców. Akcję promuje hasło: Tusk łupi Polaków Barbara Bartuś promuje na swoim profilu Facebooku projekt nazwany „Tarczą Paliwową PiS”, który – według zapowiedzi – miałby doprowadzić do obniżenia kosztów tankowania dla kierowców. W przestrzeni publicznej pojawiają się przy tym mocne hasła polityczne, takie jak „Tusk łupi Polaków”. Jednocześnie coraz częściej pojawiają się pytania, czy proponowane rozwiązania są rzeczywistą odpowiedzią na sytuację rynkową, czy raczej elementem bieżącej walki politycznej.Data dodania artykułu: 09.03.2026 12:28Liczba komentarzy artykułu: 27Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 49zdjęcie przedstawia policjanta oraz list z podziękowaniami Policjant pomógł kobiecie z odmrożonymi dłońmi. Mieszkanka prosi o udzielenie mu pochwały Do Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach wpłynęło wczoraj (18 marca) pismo od mieszkanki powiatu gorlickiego, w którym wyraziła ona wdzięczność dla dzielnicowego, asp. szt. Konrada Patera za okazaną pomoc.Data dodania artykułu: 19.03.2026 20:36Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10zdjęcie przedstawia zamgloną drogę Ranek mglisty, potem wyjdzie słońce | Prognoza pogody na dziś - halogorlice.info We środę pogoda w naszej okolicy się poprawi. Po rozproszeniu się nocnej mgły, która miejscami w naszej okolicy powstała podczas nocy z wtorku na środę, w trakcie dnia ponownie zza chmur wyjdzie Słońce.Data dodania artykułu: 18.03.2026 07:08Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 5°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 11 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: ElvisTreść komentarza: Panie szanowny, przecież w PiS nawet nie wiedzą, co to jest rozum, od tego trzeba zacząć. Oni bezwolnie wykonują dyrektywy wydawane przez el komendante Kaczafiego. Poszedł przekaz dnia, że trzeba szczuć na Tuska to szczują, nic innego nie potrafią. A że ich elektorat jest ciemny jak tabaka w rogu, to i łykają te brednie jak pelikany. Na ludzką głupotę i naiwność lekarstwa nie ma. Życzę zdrowia przede wszystkim i pozdrawiam ludzi myślących własnym mózgiem.Data dodania komentarza: 21.03.2026, 21:01Źródło komentarza: Barbara Bartuś chce tańszego paliwa dla kierowców. Akcję promuje hasło: Tusk łupi PolakówAutor komentarza: ElvisTreść komentarza: Przecież za ceny paliw odpowiadają wydarzenia na bliskim wschodzie i to piekiełko jakie USA z Izraelem rozpętały w Iranie. Ale że wyborcy PiS są ciemni jak tabaka w rogu, to łykają te brednie posłanki BB jak pelikany. Posłanka zaś miernie, ale wiernie wykonuje przekaz dnia jaki poszedł od mini kolosa z Żoliborza. W we wszystkich europejskich krajach ceny paliw poszły w górę, kto obserwuje europejski rynek paliw, ten wie. Pozdrawiam ludzi myślących własnym mózgiem. Dużo zdrowia wszystkim życzę.Data dodania komentarza: 21.03.2026, 20:55Źródło komentarza: Barbara Bartuś chce tańszego paliwa dla kierowców. Akcję promuje hasło: Tusk łupi PolakówAutor komentarza: THTreść komentarza: Dobrze jest mieć ubezpieczenieData dodania komentarza: 21.03.2026, 20:50Źródło komentarza: Dramat właścicieli sklepu z bielizną. Lokal przy ul. Kościuszki został zniszczonyAutor komentarza: PTreść komentarza: To są ci co przychodzą po to żeby być?Data dodania komentarza: 21.03.2026, 19:51Źródło komentarza: Gmina Gorlice powołała straż gminną. Jest komendant i strażnik
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego