Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaSądecka Jesień Kulturalna 2022 – pełen program
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Ciężkowice turystycznym gigantem? To odwiert, który może stać się żyłą złota

Oceń

Czy odwiedziliście już nowy, ciężkowicki Park Zdrojowy? Jeśli tak, doskonale wiecie, że prowadzone jest tam przedsięwzięcie, które już niedługo może wynieść Ciężkowice wysoko na mapie turystycznych atrakcji.
Ciężkowice turystycznym gigantem? To odwiert, który może stać się żyłą złota
Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Ciężkowicki Park Zdrojowy – ciekawostka, która rośnie w siłę

To miejsce zostało oficjalnie otworzone w czerwcu ubiegłego roku, ale dziś można już spokojnie powiedzieć, że to inwestycja, która wyszła Ciężkowicom na zdrowie. Zaledwie 20 minut jazdy od Gorlic powstał ciekawy kompleks, w którym zobaczymy m.in. ogrody skalne, skorzystamy z niecek do zażywania leczniczych spacerów, posiedzimy przy dużej tężni solankowej. Atrakcji jest jednak więcej: ogólnodostępne i bezpłatne są wejścia na trasy spacerowe, rozległy ogród sensoryczny. Wiele elementów nawiązuje do charakterystycznego dla Ciężkowic motywu skał. Za darmo skorzystać możemy także z obiektów hydroterapeutycznych umieszczonych na zewnątrz budynku oraz z tężni solankowej. Dla wszystkich dostępny jest też niezwykły plac zabaw oraz siłownia na świeżym powietrzu.

W okolicy znajdziemy też coraz liczniejsze punkty gastronomiczne, ukochane przez najmłodszych dmuchańce, park linowy. Możemy też skorzystać z dodatkowo płatnych zabiegów, które odbywają się w budynkach na terenie Parku Zdrojowego. W okolicy znajduje się rozległy, darmowy parking. Znalezienie na nim wolnego miejsca w niedzielne, słoneczne popołudnie graniczy jednak z cudem. Chociaż park jest miejscem, w którym z założenia chcemy zwolnić i nieco odpocząć, to tętni tu życie. Odwiedzających jest bardzo wielu, ale dla każdego znajdzie się jakaś ciekawa atrakcja. 

Nic dziwnego, że niektórzy mówią wprost: to miejsce, które już jest magnesem na turystów, a w przyszłości może zdeklasować lokalną konkurencję.

Wydają się to potwierdzać nie tylko liczne, ale też różnorodne rejestracje, które możemy spotkać na parkingu: miejsce to odwiedzają osoby poruszające się na tablicach z Jasła, Krosna, Rzeszowa, Tarnowa, Krakowa oraz oczywiście z Gorlic.

 

Nowiuteńki obiekt to dopiero początek

Dzisiaj (8 sierpnia) mija dokładnie trzy tygodnie od chwili, w której rozpoczęły się poszukiwania wód leczniczych w bliskim sąsiedztwie Parku Zdrojowego w Ciężkowicach. Jeśli byliście tam ostatnio i widzieliście niezwykłą wieżę, to właśnie ona ma być żyłą złota dla regionu Ciężkowickiego. To odwiert IGNACY, którego charakter został określony jako poszukiwawczo-rozpoznawczy. Celem jest odnalezienie wód leczniczych, które miałyby stać się atrakcją tego miejsca. 

Dlaczego to ważne? 

Ponieważ Park Zdrojowy okazał się atrakcją, z której już teraz korzysta bardzo wiele osób. Dokopanie się do wód leczniczych może spowodować, że turyści będą kierować się właśnie tutaj, a nie w miejsca, gdzie znajdą podobną ofertę, która jest bardziej rozproszona. Prace nad ciężkowickim odwiertem prowadzi polska spółka wiertnicza Exalo Drilling. 

Jak podaje samorządowy serwis informacyjny z Ciężkowic:

Głębokość odwiertu może osiągnąć nawet jeden kilometr, jednak istnieje możliwość, że pierwsze oznaki obecności wody leczniczej pojawią się już na głębokości 600-800 metrów.
Przewiduje się, że woda z odwiertu może wypłynąć już za około 45 dni.

Jeśli leczniczy zdrój wytryśnie, oferta, którą będą dysponowały Ciężkowice będzie coraz trudniejsza do przebicia. W jednym miejscu znajdzie się bowiem kompleks rekreacyjny, szeroka oferta atrakcji darmowych, a do tego propozycje odpłatne, które będą zaspokajały wiele oczekiwań. Jeśli w przyszłości w tym miejscu pojawiłoby się centrum hotelowe z zapleczem sanatoryjnym lub przestrzenią do szerokiej odnowy biologicznej, długofalowy sukces wydawałby się murowany. Pierwsze odpowiedzi poznamy już za kilka tygodni. 

Czy w naszym powiecie możliwe jest myślenie o podobnej, spójnej i wizjonerskiej inwestycji?

 

Źródło info: skamienialemiasto.pl, ciezkowice.pl

Napisz komentarz
Komentarze
karla 09.08.2022 20:22
mój wpis nie zamieszczono czyzby powodem było podanie źródła str interntowej? .prosze o odpowiedz' redakcje .dziekuje z góry

Paulo 09.08.2022 14:43
Nie dawno byłem przy tych atrakcjach i nie ma tam żadnego bezpłatnego parkingu. W skamieniałym mieście płaciłem za parking jak też i przy tym parku wodnym.

IrekW 09.08.2022 19:17
Jest darmowy parking poniżej odwiertu.

jk 08.08.2022 20:59
Pani Moniko w ciągu 20 minut nie dojedziemy do Parku Zdrojowego w Ciężkowicach ze względu: 1. Przestrzegamy przepisów zwłaszcza co do prędkości (teren zabudowany lub do 70 km/h, linia ciągła). 2. Zamiast zapłacić mandat lepiej wydać na atrakcje w Ciężkowicach. GoogleMaps podają 977 czas 24 min 22,5 km średnia szybkość 56,25 km/h, będzie stówa z portfela w Moszczenicy, Łużnej lub Staszkówce. Pozdrawiam

Turysta 08.08.2022 19:43
Cały ten park to jedna wielka nuda.

~~~~ja 09.08.2022 15:07
Powiem tak może i dla dorosłych miejsce nie stanowi żadnej specjalnej atrakcji ale za namową dzieci byliśmy 3 razy.

Turysta 08.08.2022 19:42
Tam nic nie ma.Szkoda czasu cały ten niby park

ja 08.08.2022 10:56
w sękowej też wiercili po wodę a dowiercili się do gazu

strona wuwuwu 10.08.2022 19:20
Exalo ma pecha.

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023