Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Oceń

Kolejnym przystankiem na trasie tegorocznego Małopolskiego Festiwalu Smaku były Gorlice. Już od południa gorlicki rynek był oblegany przez mieszkańców, chcących skosztować regionalnych potraw.
Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach
Autor: materiały prasowe

 

Po uroczystym rozpoczęciu festiwalu przez władze samorządowe zaczęło się wielkie gotowanie. Odwiedzający nie tylko mogli spróbować i nabyć miody, ciasta, rzemieślnicze lody czy własnoręcznie wyrabiane sery, ale również odwiedzić stoisko festiwalowego chefa kuchni, gdzie Andrzej Polan i jego ekipa co kilkadziesiąt minut serwowali wszystkim chętnym inne danie.

Jednym ze stałych punktów festiwalowego programu jest wybór najlepszej małopolskiej potrawy. Tym razem laur zwycięzcy powędrował do Gospodarstwa Rolnego Róże i S-ka za konfiturę z płatków róży. Drugie miejsce przypadło Delcie za olej rzepakowo-rokitnikowy, a trzecie – Pasiece Morawskich i ich miodowi ze spadzi iglastej jodłowej. Wyróżnienia otrzymali: Sekret Smaku za pierogi z jagodami i Piastrella za syrop z cytryny.

W kategorii kół gospodyń wiejskich bezapelacyjnie wygrało Koło Gospodyń Wiejskich w Semerekowcu ze swoimi wyśmienitymi pierogami z baraniną z sosem z kurek. Placki chwaściane od Koła Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Bieczu wywalczyły drugie miejsce, a trzecie zajął cukiniowy zawrót głowy, którego autorem były członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Ropicy Górnej. Wyróżnienia przypadły forszmakowi od Stowarzyszenia Przyjaciół Folkloru Koło Gospodyń w Kobylance oraz pierogom zbójnickim Koła Gospodyń Wiejskich i Gospodarzy Siary – Owczary.

W niedzielę na gorlickim rynku odbyła się również zbiórka na leczenie Józia Dawca z Brunar, gdzie zebrano prawie 7 tysięcy złotych. Wszyscy chętni mogą nadal wspomóc leczenie Józia – https://www.siepomaga.pl/jozio. Po południu zabrzmiała muzyka – można było obejrzeć i posłuchać koncertu zespołu One Step i Kapeli Ciupaga.

Już od 17 lat Małopolski Festiwal Smaku stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń kulinarnych w regionie, które – przede wszystkim – daje możliwość zaprezentowania szerokiemu gronu odbiorców najlepszych produktów lokalnych. Festiwal stanowi również doskonałą okazję do odkrywania na nowo przepisów, które znamy z receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

21 sierpnia Małopolski Festiwal Smaku odwiedzi Krynicę-Zdrój, a 11 września odbędzie się wielki finał w Czernichowie.

 

Materiał nadesłany


Napisz komentarz
Komentarze
ona 11.08.2022 06:15
Ciekawe czy panowała dyskryminacja ludzi podobnie jak pod parasolami na rynku panuje.

tryb-ik 10.08.2022 21:11
Można dostać niestrawności jak się widzi te buźki.

facioo 10.08.2022 20:52
od samego patrzenia na dygnitarzy chce mi się zwrócić jedzenia a nie spożywać

ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!