Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama Największy wybór rowerów i e-bike – CZEKAMY NA TWOJE ROWEROWE ZAMÓWIENIE! | IWOBIKE.PL - Let’s bike! - ul. Michalusa 1, GORLICE
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Dodatek węglowy: jeszcze nie można składać wniosków, ale... [AKTUALIZACJA]

Oceń

Kolejne urzędy podają informację o tym, gdzie będą przyjmowane wnioski o wypłatę tzw. dodatku węglowego. Kiedy jednak rozpocznie się ich przyjmowanie? Tego nie wiemy.
Dodatek węglowy: jeszcze nie można składać wniosków, ale... [AKTUALIZACJA]
Autor: ilustracyjne/halogorlice.info ©

 

Czas nagli: urzędy rozpoczynają przygotowania

Kolejne urzędy rozpoczynają podawanie informacji o tym, gdzie będzie można składać wnioski o dodatek węglowy. 

Dla mieszkańców Gminy Gorlice wnioski o wypłatę tego dodatku będą przyjmowane będą przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, (ul. Łukasiewicza  6, 38-300 Gorlice).

W przypadku mieszkańców miasta Gorlice miejscem właściwym będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorlicach, (ul. Reymonta 1, 38-300 Gorlice).

 

Znamy już miejsce, ale wnioski nie są jeszcze przyjmowane

Urzędnicy przygotowują się właśnie do przyjmowania przedmiotowych wniosków. Wszystko po to, by cała procedura na miejscu przebiegała bezproblemowo, a wypłaty pojawiały się na kontach jak najszybciej. Na razie jednak nie można podać informacji o tym, kiedy rozpocznie się przyjmowanie wniosków.

Wszystko przez to, że w chwili publikacji tej wiadomości nie było jeszcze opublikowane rozporządzenie wykonawcze do ustawy, która wprowadza dodatek węglowy. Dlatego też ani w urzędach, ani przez internet nie możemy złożyć wniosku.

Znamy już jednak projekt rozporządzenia w sprawie wzoru wniosku o wypłatę dodatku węglowego. Widzimy w nim podstawowe informacje, które trzeba będzie podać w czasie jego składania. Będziemy musieli podać m.in. dane członków naszego gospodarstwa domowego oraz wskazać, co jest głównym źródłem ogrzewania w naszym gospodarstwie domowym.

Na liście znajdujemy:

  • kocioł na paliwo stałe,
  • kominek,
  • kozę,
  • ogrzewacz powietrza,
  • trzon kuchenny,
  • piecokuchnię,
  • kuchnię węglową,
  • piec kaflowy na paliwo stałe.

Projekt nie wszedł jednak jeszcze w życie, więc należy brać pod uwagę to, że treść wniosku może jeszcze ulegać zmianie. Bez obowiązującego rozporządzenia nie będzie można przeprowadzić procedury. Wszyscy zatem czekają. 

O godz. 13 (16 sierpnia) na stronie >>>Rządowego Centrum Legislacji nie było informacji o tym, by rozporządzenie zostało skierowane do ogłoszenia (podświetlona faza 4 z 12, „opiniowanie”, zgłoszone zostały uwagi).

Kiedy tylko przepisy wejdą w życie będziemy o tym informować.

 

AKTUALIZACJA (źródło info: Twitter, 17 sierpnia godz. 8.15)

Na swoim profilu Twitter Minister Klimatu i Środowiska, Anna Moskwa zamieściła przed północą (16 sierpnia) następujący wpis:

Dzisiaj podpisałam rozporządzenie ws. wzoru o dodatek węglowy, które wchodzi jutro w życie. Polacy, którzy używają węgla jako surowca do ogrzewania swojego gospodarstwa domowego, mogą składać wnioski w swojej gminie i otrzymać rządowe wsparcie w wysokości 3 tys. zł.

Już niedługo powinny pojawić  się komunikaty poszczególnych gmin na temat szczegółów obsługi interesantów pragnących złożyć odpowiedni wniosek. Co ważne, wzór wniosku będzie uniwersalny, obowiązujący w całej Polsce w tej samej wersji. 

 

Źródło info: UG w Gorlicach, UM w Gorlicach, RCL

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
ReklamaEdukacja na WSB-NLU – Wybierz kierunek studiów dla siebie! | REKTUTACJA 2022/2023