Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

Naukobus z Centrum Nauki Kopernik pojawi się w Wójtowej

Podziel się
Oceń

To będzie znakomita okazja do tego, by dowiedzieć się wielu rzeczy o otaczającym nas świecie i lepiej zrozumieć pewne zjawiska. Naukobus przyjedzie już niedługo do Wójtowej!
Naukobus z Centrum Nauki Kopernik pojawi się w Wójtowej

Autor: P. Molędzki/Centrum Nauki Kopernik/ilustracyjne/halogorlice ©

 

Będą szarpać, skakać, doświadczać

To będzie niezwykłe spotkanie! Już od jutra przez dwa dni mobilna i bardzo interaktywna wystawa „Eksperymentuj!" pojawi się w Szkole Podstawowej w Wójtowej. Naukobus wypełniony po brzegi narzędziami do rozbudzania ciekawości świata będzie stał przy Szkole Podstawowej w Wójtowej 8 i 9 września 2022 roku. To okazja by doświadczać nauki w najciekawszy, a jednocześnie najbardziej efektywny sposób: skacząc, dotykając, modelując, szarpiąc czy wykonując różne dostępne w instalacji eksperymenty.

Uczniowie będą mogli odwiedzać wystawę, korzystać ze wszystkich eksponatów i rozmawiać z edukatorami, którzy przyjadą do nich już jutro prosto z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik. 


Jak podkreślają Organizatorzy:

Spotkania z edukatorami i oryginalnymi eksponatami, udowadniają, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, wciąga i bawi. 

A przecież właśnie o to chodzi: by uczyć się pasji do poznawania świata i nauki nigdy nie traktować jak przykrego obowiązku. Nauka jest skuteczna wówczas, gdy cieszy i zapada głęboko w pamięć. Takie właśnie ma być wydarzenie w Wójtowej. Już teraz na stronie szkoły widzimy pełną rozpiskę godzin, w których uczniowie poszczególnych klas będą Eksperymentować!

To nagroda w konkursie

Naukobus przyjedzie do uczniów z Wójtowej jako nagroda za zwycięstwo w konkursie Nauka dla Ciebie zorganizowanym przez Centrum Nauki Kopernik. Nagrodzeni już od jutra będą cieszyć się z niezwykłych pomocy w nauce. Dobra wiadomość pojawiła się pod koniec roku szkolnego, a już jutro przyjdzie radosny czas zbierania owoców zeszłorocznej pracy. 

Co ciekawe, Naukobusa można również zamówić, ale w takiej sytuacji na jego wizytę trzeba czekać nawet kilka miesięcy! Uczniowie z Wójtowej nie będą korzystać z tej wizyty w sposób egoistyczny. Do udziału we wspólnej naukowej zabawie zaprosili także uczniów z okolicznych szkół podstawowych z Pagorzyny, Lipinek i Krygu. 

Całość akcji jest realizowana nieodpłatnie: szkoły nie ponoszą opłat w związku z wizytą Naukobusa. Jest częścią szerszego programu Nauka dla Ciebie realizowanego przy współpracy Centrum Nauki Kopernik i Ministra Edukacji i Nauki. 

Szkoła w Wójtowej nie pierwszy raz współpracuje z CNK. Przykładowo w 2020 roku zorganizowano tam interaktywne zajęcia e-laboratoriów dla uczniów klas 7 i 8, także realizowane w ramach projektu Nauka dla Ciebie.


Źródło info: CNK, Szkoła Podstawowa w Wójtowej

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaSkup katalizatorów i filtrów DPF - Gorlice, ul. Wyszyńskiego  tel. 536 420 420
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
zdjęcie przedstawia plakat i wizerunek kobiety w okularach Barbara Bartuś chce tańszego paliwa dla kierowców. Akcję promuje hasło: Tusk łupi Polaków Barbara Bartuś promuje na swoim profilu Facebooku projekt nazwany „Tarczą Paliwową PiS”, który – według zapowiedzi – miałby doprowadzić do obniżenia kosztów tankowania dla kierowców. W przestrzeni publicznej pojawiają się przy tym mocne hasła polityczne, takie jak „Tusk łupi Polaków”. Jednocześnie coraz częściej pojawiają się pytania, czy proponowane rozwiązania są rzeczywistą odpowiedzią na sytuację rynkową, czy raczej elementem bieżącej walki politycznej.Data dodania artykułu: 09.03.2026 12:28Liczba komentarzy artykułu: 28Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 49zdjęcie przedstawia policjanta oraz list z podziękowaniami Policjant pomógł kobiecie z odmrożonymi dłońmi. Mieszkanka prosi o udzielenie mu pochwały Do Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach wpłynęło wczoraj (18 marca) pismo od mieszkanki powiatu gorlickiego, w którym wyraziła ona wdzięczność dla dzielnicowego, asp. szt. Konrada Patera za okazaną pomoc.Data dodania artykułu: 19.03.2026 20:36Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10zdjęcie przedstawia zamgloną drogę Ranek mglisty, potem wyjdzie słońce | Prognoza pogody na dziś - halogorlice.info We środę pogoda w naszej okolicy się poprawi. Po rozproszeniu się nocnej mgły, która miejscami w naszej okolicy powstała podczas nocy z wtorku na środę, w trakcie dnia ponownie zza chmur wyjdzie Słońce.Data dodania artykułu: 18.03.2026 07:08Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10
ReklamaStand-up Grzegorz Dolniak - Kino Farys w Bieczu - 29 marca 2026
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 13°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 18 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: lemingTreść komentarza: Paliwo może być nawet po 10 zł, ważne że nie rządzi PiS i że można zawierać homomałżeństwa.Data dodania komentarza: 22.03.2026, 08:16Źródło komentarza: Barbara Bartuś chce tańszego paliwa dla kierowców. Akcję promuje hasło: Tusk łupi PolakówAutor komentarza: ElvisTreść komentarza: Panie szanowny, przecież w PiS nawet nie wiedzą, co to jest rozum, od tego trzeba zacząć. Oni bezwolnie wykonują dyrektywy wydawane przez el komendante Kaczafiego. Poszedł przekaz dnia, że trzeba szczuć na Tuska to szczują, nic innego nie potrafią. A że ich elektorat jest ciemny jak tabaka w rogu, to i łykają te brednie jak pelikany. Na ludzką głupotę i naiwność lekarstwa nie ma. Życzę zdrowia przede wszystkim i pozdrawiam ludzi myślących własnym mózgiem.Data dodania komentarza: 21.03.2026, 21:01Źródło komentarza: Barbara Bartuś chce tańszego paliwa dla kierowców. Akcję promuje hasło: Tusk łupi PolakówAutor komentarza: ElvisTreść komentarza: Przecież za ceny paliw odpowiadają wydarzenia na bliskim wschodzie i to piekiełko jakie USA z Izraelem rozpętały w Iranie. Ale że wyborcy PiS są ciemni jak tabaka w rogu, to łykają te brednie posłanki BB jak pelikany. Posłanka zaś miernie, ale wiernie wykonuje przekaz dnia jaki poszedł od mini kolosa z Żoliborza. W we wszystkich europejskich krajach ceny paliw poszły w górę, kto obserwuje europejski rynek paliw, ten wie. Pozdrawiam ludzi myślących własnym mózgiem. Dużo zdrowia wszystkim życzę.Data dodania komentarza: 21.03.2026, 20:55Źródło komentarza: Barbara Bartuś chce tańszego paliwa dla kierowców. Akcję promuje hasło: Tusk łupi PolakówAutor komentarza: THTreść komentarza: Dobrze jest mieć ubezpieczenieData dodania komentarza: 21.03.2026, 20:50Źródło komentarza: Dramat właścicieli sklepu z bielizną. Lokal przy ul. Kościuszki został zniszczony
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12