Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU
Reklama Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - rekrutacja na studia w AHE w Jaśle trwa! Studia licencjackie i magisterskie (zaoczne), administracja, pedagogika - ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10%!

Agnieszka znowu na biegowym podium! Pokonała 100 kilometrów w 14 godzin 17 minut

Podziel się
Oceń

Bieg 7 Dolin w ramach Festiwalu Biegów w Piwnicznej-Zdroju, który odbył się w miniony weekend, to przeprawa dla prawdziwych twardzieli i... twardzielek! Wystartowała w nim Agnieszka Barszcz-Bylica, której naszym Czytelnikom nie trzeba jakoś specjalnie przedstawiać. Rękodzielniczka z zawodu i pasji, a także miłośniczka biegów górskich.
Agnieszka znowu na biegowym podium! Pokonała 100 kilometrów w 14 godzin 17 minut

Autor: archiwum prywatne/Agnieszka Barszcz-Bylica

 

Ostatecznie udało mi się zająć 12 pozycję w kategorii OPEN kobiet i 73 pozycję w kategorii OPEN, a ponieważ jestem zawodniczką klubu ULKS Lipinki mogłam równocześnie wystartować w Mistrzostwach Polski Masters Ultra. W kategorii 45-49 lat zdobyłam złoto. Nie będę ukrywała, że czuję z tego tytułu mega satysfakcję! Oprócz tego w kategorii 40-49 lat zajęłam drugą pozycję – mówi Agnieszka barszcz-Bylica.

Agnieszka przyznaje, że pomimo kiepskich warunków pogodowych, nogi same ją niosły, a ciało pięknie współpracowało. Na szczęście bieg udało się jej skończyć bez większych bolączek.

 

Wystartowaliśmy w środku nocy z deszczem, a potem było już tylko... gorzej. Na Radziejowej mgła była tak gęsta, że ograniczała widoczność praktycznie do zera, więc biegłam prowadzona... intuicją – mówi z uśmiechem Agnieszka.

Pod nogami było bardzo ślisko, a co za tym trzeba było się mocno pilnować. Beskid Sądecki jest już wyższym pasmem i zbiegi są technicznie trudniejsze. Pomimo wszystkiego udało mi się wykręcić przyzwoity czas: 14 godz. i 17 min. To była fantastyczna setka!

 

Kiedy zapytaliśmy Agnieszkę o to, jak długo przygotowywała się do biegu, odpowiedziała, że trudno to jednoznacznie określić, bo zwyczajnie biega przez cały rok, ale plan treningowy układa tak, żeby przynajmniej dwa razy do roku przebiec sto kilometrów. 

Przyznała również, że dojrzewa do udziału w triathlonie.

Kiedyś startowałam w rajdach przygodowych, gdzie łączy się różne dyscypliny, bardzo mi taka forma odpowiada i kto wie, czy do tego nie wrócę.

Marzą mi się też Alpy i start w legendarnym Ultra-Trail du Mont-Blanc, ale ciągnie mnie też do Rumunii i mam nadzieję, że w przyszłym roku uda się tam właśnie wystartować.

 Zachęcamy Was również do obejrzenia naszej rozmowy z Agnieszką >>>Spokojna natura rękodzielniczki? Agnieszka w sierpniu wystartuje w biegu dla prawdziwych twardzieli!

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Gmina Sękowa zaprasza na IV Festiwal Wina i Sera w Sękowej, 3 lipca - 5 lipca 2026
Reklama

Temperatura: 27°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: butelkka Treść komentarza: Zamiast normalnie pracować robią pokazówki .Po co to komu ? Zaraz pewnie kaweczka ,poczęstunek .Do roboty !!! Ciekawe ile pieniędzy idzie na takie spotkania otwarcie drogi ,mostu, w przedszkolu,dps,szkole itd ... Wszędzie korytko musi być a dla Tych co najbardziej potrzebują NIE MA . Ciekawe czy ludzie zgadną ile zarabiają Panie opiekunki np.w DPS (dom pomocy społecznej)przy przewijaniu ludzi chorych,cierpiących ? Bardzo cięzka praca .Podpowiem najniższą krajową .A taki co od imprezki do iprezki ,od spotkania do spotkania ile ? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:00 Źródło komentarza: Nowe rondo za blisko 4 mln zł. Ma powstać do listopada Autor komentarza: strona wuwuwu Treść komentarza: Patrząc na pogarszającą się sytuację gospodarczą na naszym gorlickim podwórku, zaciąganie tak dużego kredytu jest złym działaniem. Tym bardziej, że nikt z popierających ten pomysł nie pokazał jego pełnego kosztu. Mieszkańców ubywa, młodzieży w szkołach ubywa, podmiotów płacących podatki też ubywa. To kto to będzie spłacał za 10 lat? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:54 Źródło komentarza: Jeden głos zdecydował. Tak głosowali radni nad wotum zaufania dla Zarządu Powiatu Gorlickiego Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Stolik z wódką i rura dla pań impreza udana podatnik zaplaci Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:09 Źródło komentarza: Nowe rondo za blisko 4 mln zł. Ma powstać do listopada Autor komentarza: W Treść komentarza: Pani radna z przedmieścia jaka dumna a prosić żeby postarała się o poprawę lokalnych dróg na przedmieściu to ona problemu nie widzi i chow głowę w piasek !!! Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:05 Źródło komentarza: Nowe rondo za blisko 4 mln zł. Ma powstać do listopada
Reklama