Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
ReklamaProtexDent Clinic - STOMATOLOGIA - RADIOLOGIA - PROTETYKA - Zagórzany 386A - TEL. 503 123 500
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU
Reklama Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - rekrutacja na studia w AHE w Jaśle trwa! Studia licencjackie i magisterskie (zaoczne), administracja, pedagogika - ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10%!

Ewa Wachowicz odwiedziła rodzinne Klęczany i Gorlice [FOTO]

Podziel się
Oceń

Wczoraj (10 maja) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Wachowicz. Jak zwykle podczas takich okazji towarzyszyło temu ogromne zainteresowanie jej miłośników.
Ewa Wachowicz w Gorlicach
Ewa Wachowicz podczas spotkania autorskiego w gorlickiej Bibliotece Publicznej

Autor: halogorlice.info ©

 

Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach projektu „Dyskusyjne Kluby Książki w Małopolsce w roku 2023”, realizowanego przy wsparciu finansowym Instytutu Książki, a także w ramach 20. Tygodnia Bibliotek i świętowania 75-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stanisława Gabryela w Gorlicach.

Sala pod Sową gorlickiej Biblioteki była wypełniona do ostatniego miejsca.

Ewa Wachowicz rozpoczęła swoje spotkanie od wycieczki do przeszłości. Wypełniły ją wspomnienia lat dzieciństwa, wtedy gdy mała Ewa mieszkała w gospodarstwie swoich rodziców w Klęczanach. Kolorowe obrazy, pełne zapachów i aromatów roztaczały się w jej opowiadaniach. Potem przyszedł czas na przeniesienie się w czas szkoły i liceum, tu padło wiele ciepłych wspomnień ówczesnych Gorlic, obrazów jakie towarzyszyły młodzieży i zmianie polskiej rzeczywistości.

Dobrze pamiętam tamten czas, liceum im. Kromera i chodzenie na piechotę kilka kilometrów dziennie, by w końcu dojechać do wtedy jak dla mnie „wielkich” Gorlic. Wspominam tamte czasy z nostalgią. Ludzie byli wspaniali, życzliwi, nikt nie znał czegoś takiego, jak hejt. To był piękny czas.

 

Kolejny rozdział we wspomnieniach zajął czas studiów i tak naprawdę początku przygody z konkursem Miss Polonia i karierą medialną. 

Gdyby nie pewien studencki zakład, to nie znalazłabym się na tym konkursie. Ewa, masz potencjał, jesteś śliczną dziewczyną, mówili mi znajomi. Idź, spróbuj  – wspominała Ewa Wachowicz.

No i poszłam na casting do Nowohuckiego Centrum Kultury. Wszystko było dla mnie nowe, nawet nie potrafiłam zrobić sobie makijażu. Jednak, jak już się zdecydowałam na coś, to postanowiłam, że zrobię to dobrze, taką mam naturę. 

Tato do samego końca nie wiedział, że biorę udział w konkursie. Byłam zaskoczona, że udało mi się tak wiele. I tak zmieniło się moje życie, a 23-latka z malutkich Klęczan zawojowała świat, zdobywając koronę najpiękniejszej Polki, potem najpiękniejszej studentki na świecie a także wicemiss świata.


Potem Ewa Wachowicz opowiadała o kolejnym rozdziale swojego życia a więc rzecznika prasowego w rządzie Waldemara Pawlaka. 

Zaraz po konkursie w Korei dostałam propozycję bycia rzecznikiem prasowym rządu. Totalny szok, miałam wtedy tylko 23 lata. Po namyśle zdecydowałam się, i tak byłam nim przez 472 dni. Kojarzę ten czas jako okres, gdy najwięcej się nauczyłam, mogę powiedzieć, że była to dla mnie prawdziwa lekcja życia. 

Przeczytałam wtedy masę książek. Pamiętam dobrze, gdy przed wizytą amerykańskiego prezydenta musiałam w kilka dni pochłonąć ponad 800-stronicową pozycję związaną z historią wszystkich prezydentów USA. Nie było internetu, nie było wujka Google. Trzeba było sobie poradzić samemu. Dałam radę!

 

Ewa Wachowicz wspominała, że od tego czasu jej życiu na każdym kroku towarzyszyły już media. Przywoływała udział w wielu programach telewizyjnych, które realizowała lub prowadziła. Potem skupiła się na obecnej działalności, czyli prowadzeniu restauracji w Krakowie oraz byciu producentem programów telewizyjnych o gastronomii. 

Przez cały czas przewijały się jednak wątki związane z pobytem w Klęczanach i obcowaniem z tradycyjną lokalną, polską kuchnią. Wiele razy Ewa Wachowicz przytaczała z nostalgią obrazy wiejskiego życia w gospodarstwie swoich rodziców i z rozczuleniem wspominała smaki dzieciństwa, do których bardzo często stara się teraz wracać. 

Na zakończenie spotkania pojawił się temat, którym Ewa Wachowicz ekscytuje się od kilku lat, a więc podróże i zdobywanie wulkanów. W jej kolekcji jest już 6 z 7 najwyższych wulkanów globu i cały czas dąży, by jako pierwsza kobieta zdobyć je wszystkie. Jej wyprawom towarzyszy odkrywanie kolejnych kulinarnych doświadczeń i smaków, które stara się wdrożyć do swojej kuchni.

Po spotkaniu przez ponad godzinę Ewa Wachowicz podpisywała książki, rozmawiała ze swoimi czytelnikami a także pozowała do setek zdjęć.

 

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaCentrum Aktywnej Rozrywki BAZA Nowy Sącz - BAZA tu zaczyna się zabawa - Nowy Sącz, CH Gołąbkowice, poziom -1, ul. Prażmowskiego 11
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama

Temperatura: 27°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: butelkka Treść komentarza: Zamiast normalnie pracować robią pokazówki .Po co to komu ? Zaraz pewnie kaweczka ,poczęstunek .Do roboty !!! Ciekawe ile pieniędzy idzie na takie spotkania otwarcie drogi ,mostu, w przedszkolu,dps,szkole itd ... Wszędzie korytko musi być a dla Tych co najbardziej potrzebują NIE MA . Ciekawe czy ludzie zgadną ile zarabiają Panie opiekunki np.w DPS (dom pomocy społecznej)przy przewijaniu ludzi chorych,cierpiących ? Bardzo cięzka praca .Podpowiem najniższą krajową .A taki co od imprezki do iprezki ,od spotkania do spotkania ile ? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 11:00 Źródło komentarza: Nowe rondo za blisko 4 mln zł. Ma powstać do listopada Autor komentarza: strona wuwuwu Treść komentarza: Patrząc na pogarszającą się sytuację gospodarczą na naszym gorlickim podwórku, zaciąganie tak dużego kredytu jest złym działaniem. Tym bardziej, że nikt z popierających ten pomysł nie pokazał jego pełnego kosztu. Mieszkańców ubywa, młodzieży w szkołach ubywa, podmiotów płacących podatki też ubywa. To kto to będzie spłacał za 10 lat? Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:54 Źródło komentarza: Jeden głos zdecydował. Tak głosowali radni nad wotum zaufania dla Zarządu Powiatu Gorlickiego Autor komentarza: Ja Treść komentarza: Stolik z wódką i rura dla pań impreza udana podatnik zaplaci Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:09 Źródło komentarza: Nowe rondo za blisko 4 mln zł. Ma powstać do listopada Autor komentarza: W Treść komentarza: Pani radna z przedmieścia jaka dumna a prosić żeby postarała się o poprawę lokalnych dróg na przedmieściu to ona problemu nie widzi i chow głowę w piasek !!! Data dodania komentarza: 25.06.2026, 10:05 Źródło komentarza: Nowe rondo za blisko 4 mln zł. Ma powstać do listopada
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego