Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Flaga Miasta Światła na Stadionie Narodowym w Warszawie

Podziel się
Oceń

Mariusz Wrażeń zadbał o promocję naszego regionu w czasie finału imprezy „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.
Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku
Wizyta gorlickich sędziów w Warszawie na Stadionie Narodowym

Autor: UM Gorlice/KPRP

 

Stadion Narodowy ostatnio jest oblegany przez widzów. W miniony piątek (16 czerwca), tuż przed rozegraniem na nim meczu towarzyskiego pomiędzy reprezentacją Polski i Niemiec w piłce nożnej, na stadionie PGE Narodowym w Warszawie pojawili się młodzi piłkarze marzący o wielkiej i występach z orzełkiem na piersi.

Właśnie wtedy odbył się bowiem finał Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Główny mecz, finał w kategorii drużyn U12 został poprowadzony przez arbitrów, co do których jakości pracy nie ma wątpliwości.

Sędziowali bowiem Szymon Marciniak i Monika Mularczyk. Pojawił się też bardzo ładny akcent gorlicki. Znani na arenie międzynarodowej sędziowie dzięki zaangażowaniu Mariusza Wrażenia (koordynator wojewódzki woj. małopolskiego o Puchar Tymbarku) ustawili się do pamiątkowej fotografii z flagą Miasta Światła.

To miła pamiątka z tego spotkania.

Patronat Honorowy nad turniejem Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku objął Prezydent RP Andrzej Duda. Prezydent pojawił się z resztą na stadionie, przywitał z najmłodszymi i kibicował w czasie finałowej rozgrywki młodym nadziejom polskiego futbolu. 

Turniej ten organizowany jest od 2000 r. i jest to największe tego typu wydarzenie w Polsce i Europie skierowane do dzieci. Rywalizują w nim zawodnicy w trzech kategoriach wiekowych: U8, U10 i U12. Podstawowymi celami turnieju są:

  • promocja zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej
  • upowszechnianie idei grassroots czyli pookazywanie, że piłka nożna nie zna podziałów płciowych, rasowych czy tych związanych z zamożnością
  • promowanie zasady fair play na boisku i w życiu prywatnym
  • wychowanie poprzez sport, czyli przekazywanie pozytywnych wartości młodym zawodnikom i pokazywanie im, jak wiele sport może zaoferować.

 

Bardzo ważnym celem imprezy jest także pomoc w wyławianiu młodych, zdolnych zawodników, którzy w przyszłości będą stanowili trzon reprezentacji polski w tym popularnym sporcie. 

Zachęcamy też do posłuchania naszej rozmowy z jednym z aktywnych trenerów najmłodszych pokoleń, Łukaszem Brzeziańskim: o pięknie sportu i tym, jak wspaniałą przestrzeń tworzyć może sport.

 

Źródło info i foto: Kancelaria Prezydenta RP

Napisz komentarz

Komentarze

xxyx 23.06.2023 09:26
jestem pod Wrażeniem

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
ReklamaAdvertisement
zachmurzenie małe

Temperatura: 16°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1022 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12