Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
ReklamaFejklowicz, Gorlice, ul Chopina 38,  - Artykuły elektryczne - oświetlenie LED - kable i przewody - osprzęt elektroinstalacyjny - telewizja przemysłowa - systemy alarmowe - aparatura modułowa
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
Reklama TERMIX, znicze, wkłady, kwiaty - Przedmieście Dolne 73, Biecz - telefon 607 063 057 lub 501 569 020
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki - skorzystaj z promocji między 27 października a 9 listopada 2025
ReklamaRestauracja Galicja już otwarta, Klęczany 213 - Przyjdź, poczuj smak i atmosferę!
ReklamaStudio Treningu Personalnego, ul. Ogrodowa 2, Gorlice, tel. 535 990 898

Wicewojewoda Mateusz Małodziński z dotacją dla Łużnej [FOTO]

Podziel się
Oceń

Dzisiaj (23 czerwca) Urząd Gminy Łużna odwiedził drugi wicewojewoda małopolski, Mateusz Małodziński. Okazją do spotkania było podpisanie umowy dotyczącej dofinansowania środkami pochodzącymi z budżetu państwa inwestycji na terenie gminy.
gmina łużna mariusz tarsa
Podpisanie umowy na dofinansowanie inwestycji w Gminie Łużna przez wicewojewodę Łukasza Małodzińskiego i wójta Gminy Łużna, Mariusza Tarsę

Autor: halogorlice.info ©

 

Stosowną umowę podpisali II wicewojewoda małopolski Mateusz Małodziński i Wójt Gminy Łużna, Mariusz Tarsa. Jej przedmiotem było dofinansowanie środkami pochodzącymi z budżetu państwa inwestycji polegającej na modernizacji mostu znajdującego się w ciągu drogi gminnej Szalowa-Górzyna.

Serdecznie gratuluję wójtowi oraz całemu samorządowi gminy – powiedział senator Wiktor Durlak.

To bardzo cieszy, szczególnie teraz w tym czasie, gdy podejmujemy decyzje o zrównoważonym rozwoju, gdzie nie tylko duże ośrodki mają możliwość rozwoju, ale także mniejsze gminy, takie jak Gmina Łużna.

To wielki zaszczyt dla mnie, że mogę tu z Państwem być. Serdecznie dziękuję panu wojewodzie za wsparcie w pozyskaniu tych środków, niech Gmina Łużna dalej się tak rozwija. Do przodu Panie Wójcie, działamy!

 

Jako kolejny głos zabrał przedstawiciel Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie

Kolejny dobry dzień dla Gminy Łużna, kolejne dobre informacje tu spływają – powiedział wicewojewoda małopolski, Łukasz Małodziński.

Można powiedzieć, że Gmina Łużna wyspecjalizowała się w pozyskiwaniu dotacji rządowych i nie tylko. To bardzo dobrze, bo te środki po to są, by korzystały z nich lokalne społeczności. One są po to, by takie miejscowości, jak Łużna rozwijały się, a ich mieszkańcom żyło się lepiej. 

Ta umowa, która została dziś podpisana, czyli mowa tu o środkach z rezerwy celowej premiera, przekazane na modernizację mostu w Gminie Łużna, niewątpliwie wpłyną na poprawę bezpieczeństwa, komfort użytkowania zarówno mostu, jak i dróg, które do niego prowadzą. Panie Wójcie serdecznie, raz jeszcze gratuluję dotacji. Mam nadzieję, że ten remont przebiegnie sprawnie. 

Tam, gdzie powstaje nagła, szybka potrzeba, tam państwo polskie działa, i tam pomaga takim miejscowościom i gminom, jak Łużna.


Swojej radości z przyznanej dotacji nie krył gospodarz spotkania, Mariusz Tarsa.

Bardzo dziękuję. Rzeczywiście to dla nas wielkie wsparcie, rozwój naszej gminy bez tak szerokiego strumienia środków rządowych, które popłynęły do nas w ostatnich latach, po prostu byłby niemożliwy – powiedział wójt Gminy Łużna, Mariusz Tarsa. 

Ten bogaty plan rozwoju naszej gminy, założony 5 lat temu, a że jesteśmy po sesji absolutoryjnej, gdzie też jest taki moment na podsumowania, mogę to spokojnie powiedzieć, że nie byłby możliwy do realizacji, gdyby nie wszelkiego rodzaju programy, które nas wsparły.

Liczymy, że mieszkańcy to docenią, że ich poziom życia wzrósł, to widać już dziś. Mamy nadzieję, że poziom gospodarczy naszej gminy, dzięki tym środkom będzie się podnosił. To dla nas bardzo ważne. 

 

Szacowana wartość inwestycji wynosi ponad 234 tys. zł. 80% kosztów – prawie 188 tys. zł – pokrywa dofinansowanie przyznane przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Potem cała delegacja udała się do nowo wyremontowanego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łużnej, gdzie jej dyrektor Przemysław Wszołek oprowadzał zaproszonych gości po odnowionych pokojach instytucji.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? U nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych! Umów wizytę - tel. 510 500 802, Gabinet "Więcej słyszeć", Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
zdjęcie przedstawia kilka osób na podium Emocje i rywalizacja podczas VII Drużynowej Spartakiady Wolontariatu [FOTO] W Hali Sportowej OSiR w Gorlicach odbyła się VII Drużynowa Spartakiada Wolontariatu, która po raz kolejny zgromadziła młodych, pełnych energii uczestników z całego powiatu gorlickiego. W sportowej atmosferze rywalizowało aż 12 zespołów, a emocji, uśmiechów i ducha współpracy nie brakowało od pierwszych do ostatnich konkurencji.Data dodania artykułu: 23.10.2025 12:48Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 38zdjęcie przedstawia kilka osób, kobiety z kwiatami Restauracja Galicja otwarta. Rodowita mieszkanka Klęczan, Ewa Wachowicz gościem imprezy [FOTO/VIDEO] W sobotnie popołudnie w Klęczanach odbyło się uroczyste otwarcie restauracji Galicja – miejsca doskonale znanego mieszkańcom regionu, które do tej pory kojarzone było przede wszystkim jako renomowany dom weselny. Obiekt, wielokrotnie nagradzany za wysoką jakość obsługi i wyjątkowy klimat, od dziś działa również jako restauracja, otwierając swoje podwoje dla wszystkich miłośników dobrej kuchni.Data dodania artykułu: 18.10.2025 20:52Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10zdjęcie przedstawia parę na scenie Firma o gorlickich korzeniach ze statuetką Luksusowej Marki Roku 2025 Luksusowa Marka Roku trafiła w tym roku do firmy o gorlickich korzeniach. Gala wręczenia prestiżowych wyróżnień odbyła się 18 października 2025 roku w eleganckich wnętrzach warszawskiego Hotelu Renaissance Warsaw Airport.Data dodania artykułu: 22.10.2025 21:11Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 5
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 11°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12