PRZECZYTAJ

Będzie medal dla badmintonistki rodem z Gorlic? Dominika gra świetnie

Igrzyska Europejskie w Krakowie idą pełną parą. Rozgrywane są kolejne dyscypliny, w których nasi sportowcy prezentują znakomity poziom i zdobywają medale. Okazuje się, że jeden z nich może paść łupem... dziewczyny, której korzenie są właśnie w Gorlickiem. Dominika Kwaśnik ma szansę na sukces w badmintonie.
Dominika Kwaśnik AS Victoria badminton
Dominika Kwaśnik podczas Igrzysk Europejskich w Krakowie 2023

Autor: Marcin Ociepa - AS Victoria

Badmintonistki Dominika Kwaśnik i Kornelia Marczak wygrały wczoraj (28 czerwca) w drugim swoim meczu na Igrzyskach Europejskich z Norweżkami, Marie Christensen i Aimee Hong  2-0, w setach do 8 i 17.

Po przedwczorajszej sromotnej przegranej z Bułgarkami, siostrami Gabrielą i Stefani Stoeva, w setach do 4 i 6, Dominika Kwaśnik i Kornelia Marczak wyszły na kort mocno zmotywowane i zdeterminowane. Bardzo chciały wygrać, by przedłużyć swoje szanse na udział w ćwierćfinale i dobre miejsce w turnieju.

W pierwszym secie nie zostawiły przeciwniczkom żadnych złudzeń, dając im zdobyć zaledwie 8 punktów. W drugim secie Norweżki grały już lepiej i postawiły się naszemu deblowi, ale Polki nadal kontrolowały mecz i wygrały tę partię do 17.

Dzięki temu zwycięstwu dziewczyny pozostają nadal w grze o medal i jeśli w trzecim meczu pokonają parę z Estonii, Kati-Kreet Marran i Helina Ruutel to wyjdą z grupy A i zagrają w ćwierćfinale Igrzysk Europejskich.

Życzymy naszym zawodniczkom powodzenia a Dominikę Kwaśnik serdecznie pozdrawiamy.

Dziękujemy za udostępnienie zdjęcia klubowi AS Victoria z Wrocławia.