PRZECZYTAJ

Mistrzowie świata w crossmintonie są z Gorlic. Brawo panowie!

Podczas 7 Mistrzostw Świata w Crossmintonie, które odbywały się w dniach od 29 czerwca do 2 lipca 2023 r. w Brnie (Czechy) świetnie zaprezentowali się przedstawiciele naszego powiatu.
crossminton gorlice Jerzy Knot Piotr Gawlak Wojciech Rykała
Jerzy Knot, Piotr Gawlak, Wojciech Rykała podczas 7. Mistrzostw Świata w Crossmintonie

Autor: Jerzy Knot

W czempionacie udział wzięli zawodnicy z powiatu gorlickiego, Wojciech Rykała, Piotr Gawlak i Jerzy Knot.

Jerzy Knot, w deblu razem z Piotrem Gawlakiem zdobyli tytuł mistrzów świata w kategorii 60+.

Dla przypomnienia w 2017 roku podczas IV Mistrzostw Świata w Warszawie panowie zdobyli również złote medale tyle że w kategorii młodszej 50+.

W rozgrywkach indywidualnych Piotr Gawlak zdobył brązowy medal w kat. 60+, a Jerzy Knot w tej samej kategorii zdobył 5 miejsce. W walce o medal przegrał z Japończykiem, Takeo Nikami, który w meczu półfinałowym wygrał z Piotrem Gawlakiem.

Najliczniejszą reprezentacją na Mistrzostwa Świata w Crossmintonie była 80-osobowa drużyna Japonii, Polska reprezentacja liczyła 51 zawodniczek i zawodników z całego kraju.

Polska reprezentacja zajęła w klasyfikacji medalowej bardzo wysokie 2. miejsce zdobywając w sumie 24 medale, 6 złotych, 8 srebrnych i 10 brązowych.

A jak wygląda gra na najwyższym światowym poziomie, można zobaczyć poniżej na relacji video z mistrzostw: