Wydarzenie, mimo początkowo niesprzyjającej aury, przyciągnęło wystawców z najdalszych zakątków Polski, ale też i tłumy zwiedzających z całego regionu, którzy chcą zobaczyć piękno i różnorodność ras, a także poczuć wyjątkowy klimat tej imprezy.
Takiej ilości uwielbienia z obu stron nie można doświadczyć nigdzie, psy są wdzięczne, za to robią dla nich właściciele, a ci drudzy dosłownie noszą je na rękach, by się nie ubrudziły i prezentowały jak najlepiej.
Na stadionie rozstawione zostały kolorowe namioty, w których hodowcy ponad 100 ras, przygotowują swoje psy do występu na wybiegu. Każde stoisko jest inne, odzwierciedla charakter i unikalność prezentowanych ras. Można tu znaleźć przedstawicieli popularnych ras, jak i tych mniej znanych, zachwycających nietuzinkową urodą.
W trakcie wystawy hodowcy prezentują swoje psy w różnych konkursach, podkreślających nie tylko urodę, ale także temperament i ich charakter. Każdy okaz przechodzi wstępne oględziny, a potem biega razem z właścicielem według określonego schematu, liczy się nie tylko uroda psa, ale też posłuszeństwo i charakter.
Początkowo pogoda nie sprzyjała zawodom, jednak gdy tylko wyszło słońce, na gorlickim stadionie pojawiły się tłumy oglądających.
Impreza potrwa dwa dni, dziś i jutro (5 i 6 sierpnia) na gorlickim stadionie OSiR, przy ul. Sienkiewicza. Organizatorem wystaw jest Związek Kynologiczny w Polsce, Oddział w Nowym Sączu. Więcej informacji znajdziecie w linku >>>XXXVI Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Gorlicach



![Psie piękności na gorlickim stadionie. Trwa wystawa psów [FOTO] kobieta biegnąca z psem podczas wystawy psów rasowych w gorlicach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-psie-pieknosci-na-gorlickim-stadionie-trwa-wystawa-psow-foto-1691231255.jpg)



![To oni napisali najpiękniejsze „Listy do Sąsiada”. Poznajcie laureatów [FOTO] Zdjęcie przedstawia uczestników konkursu i urzędników](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-nagrody-w-konkursie-list-do-sasiada-wreczone-poznalismy-laureatow-z-gorlickich-szkol-foto-1770118007.jpg)


![Przerwa w dostawie wody w Gorlicach [AKTUALIZACJA] Zdjęcie przedstawia kran z wodą](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-przerwa-w-dostawie-wody-w-gorlicach-1770105180.jpg)
![Co? Gdzie? Halo! Ferie, bal oraz warsztaty teatralne w Bieczu [WTOREK, 3 lutego 2026] zdjęcie przedstawia dzieci na scenie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-ferie-bal-oraz-warsztaty-teatralne-w-bieczu-wtorek-3-lutego-2026-1770072077.jpg)


![Ewa Wachowicz. Kobieta instytucja. Co wiesz o ambasadorce naszego regionu? [QUIZ] Zdjęcie przedstawia kobietę z kwiatami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-znasz-gorlickie-watki-z-zycia-ewy-wachowicz-rozwiaz-quiz-i-sprawdz-swoja-wiedze-1770028421.jpg)


![Mój przyjaciel Masaj w Gorlicach. Elżbieta Wiejaczka o życiu w tanzańskiej wiosce [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kobietę z czerwonymi koralami i mikrofonem przy ustach](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-moj-przyjaciel-masaj-w-gorlicach-elzbieta-wiejaczka-o-zyciu-w-tanzanskiej-wiosce-foto-1769200543.jpg)
![Rozpoczął się 34. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy [PROGRAM] zdjęcie przedstawia dwóch chłopaków na ulicy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rozpoczal-sie-34-final-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy-program-1769336771.jpg)







![Rodzina apeluje o pomoc. Zaginął mieszkaniec Nowego Sącza [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia zaginionego mężczyzne](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-rodzina-apeluje-o-pomoc-zaginal-mieszkaniec-nowego-sacza-aktualizacja-1769027778.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze