Weekend z gorlickim basketem. MKS walczy o kolejne zwycięstwa [FOTO]

Następna sportowa sobota z koszykarskimi emocjami trwa w najlepsze. Tym razem do boju ruszają młodzieżowe sekcje MKS-u Gorlice. Na pierwszy ogień poszli młodzicy, trenowani przez Daniela Ignara.

Autor: halogorlice.info ©

Dzisiejsza seria spotkań ligi młodzików skojarzyła zespoły MKS-u Gorlice i Regisu Wieliczka.

MKS Gorlice – Unia Tarnów 55:63

MKS: Boczoń 17, Grybel 14, Osikowicz 6, Mikosz 5, Miarecki 3, Łaś 3, Hajduk 3, Przybylski 3, Oleksy 1. Trener: Wojciech Rykała

Za nami dwa weekendowe mecze naszych drużyn młodzieżowych. Juniorzy podejmowali na własnym parkiecie mocny zespół Unii Tarnów. Faworytem spotkania byli goście, jednak gorliczanie postawili im twarde warunki.

Właściwie całą pierwsza połowa to walka kosz za kosz. Dopiero pod koniec drugiej kwarty udaje się gorliczanom zbudować małą przewagę i niespodziewanie po 20 minutach prowadzić 34:26.

W drugiej części tarnowianie, dzięki obronie strefowej, szybko odrobili straty i wyszli na kilkupunktowe prowadzenie. Początek czwartej kwarty to najlepszy okres gry gospodarzy, którzy dzięki agresywnej obronie doszli Unię na 54:54 i niestety wtedy przytrafił im się niefart, w najważniejszym momencie spotkania stracili najlepszego i  podstawowego zawodnika – z powodu kontuzji boisko musiał opuścić Eryk Grybel. To wydarzenie było decydujące w kontekście końcówki spotkania, a gospodarze ostatnie minuty meczu przegrali 0:9 i to goście mogli cieszyć się ze zwycięstwa 55:63. No cóż,  taki jest sport...

Wcześniej młodzicy MKS-u Gorlice rozegrali swój trzeci ligowy mecz z najmocniejszą w lidze drużyną Regisu Wieliczka.

MKS Gorlice – UKS Regis Wieliczka 44:109 (6:32, 10:27, 16:19, 12:32)

MKS:  Hajduk 10, Myśliwy 8, Łaś 8, Liszka 7, Bochenek 4, Tomalski 3, Leszczyński 2, Chrypliwy 2. Trener: Daniel Ignar

Własne boisko nie pomogło – mecz zakończył się wynikiem 109:44 dla gości.

I mamy weekendowe 0:2, ale jutro do boju staną kadeci. Przeciwnik z najwyższej półki, czyli mecz o pierwsze miejsce w tabeli z Koroną Kraków. Kto zdrów ten na 14 na halę OSiR:) Żyleta już zaklepana:)

Punkty zdobywali:
Kadeci: Szymon Boczoń 17, Eryk Grybel 14, Bartek Osikowicz 6, Tomek Mikosz 5, Kacper Miarecki 3, Konrad Łaś 3, Oliwier Hajduk 3, Erwin Przybylski 3, Miłosz Oleksy 1.
Młodzicy: Oliwier Hajduk 10, Michał Myśliwy 8, Max Łaś 8, Antoni Liszka 7, Szymon Bochenek 4, Antoni Tomalski 3, Ksawery Leszczyński 2, Damian Chrypliwy 2