Juniorzy MKS-u Gorlice podejmowali zespół z Nowego Sącza

Ósma kolejka koszykarskich rozgrywek w kategorii juniorów U-17 skojarzyła ekipy z Gorlic i Nowego Sącza.

Przed tym meczem drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli, dlatego wynik tej potyczki był ważny dla obu ekip.

MKS Gorlice –  Sądeckie Towarzystwo Koszykarskie WIKAR Nowy Sącz 76:82 (21:26, 18:21, 17:24, 20:11)

Sędziowie: Mariusz Nowacki, Piotr Haluch

Podopieczni Wojciecha Rykały walczyli dziś o drugie zwycięstwo w tym sezonie.

W pierwszej odsłonie prowadzili wyrównane spotkanie z bardzo dobrze dysponowanym dziś przeciwnikiem, ulegając mu dopiero w końcówce. Jeszcze w 8 minucie było 15:16, by na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 21:26.

Druga kwarta miała podobny przebieg, jak ta wcześniejsza. Wyrównana walka trwała znów do 7 minuty tej odsłony, po której przyjezdni rzucili 8 punktów z rzędu, a przewaga w krótkim czasie urosła aż do 15 punktów (29:44). Mimo wszystko gospodarzom udało się część strat odrobić, a różnica między drużynami w połowie czasu spotkania była jednocyfrowa (39:47).

Po zmianie stron sądeczanie znacznie przyspieszyli i odjechali gospodarzom aż na 17-19 punktów (47:64, 52:71). Chwilowy zryw nie pomógł naszym koszykarzom, którzy nie mogli przełamać swojej niemocy w rzutach z dystansu i osobistych.

Indolencja w rzutach wolnych dopadła też drużynę z Nowego Sącza, która zaczęła tracić przewagę. Gospodarze, stosując pressing na całym boisku, wrócili w samej końcówce do meczu (74:80), jednak brak to było wszystko, co mogli dziś zrobić gorliczanie, na więcej zabrakło im czasu.

Jutro (19 listopada) swoje mecze rozegrają kadeci i seniorzy, w obu przypadkach przeciwnikiem będzie Korona Kraków, o 14 zagrają kadeci a o 17 seniorzy.

UWAGA. Ankieta :)

Podczas meczu 3. ligi pomiędzy MKS-em Gorlice a Koroną Kraków zapraszamy wszystkich do zabawy. W momencie rozpoczęcia 4. kwarty zostanie uruchomiona ankieta, w której będzie można wybrać najbardziej wartościowego/najlepszego/najbardziej walecznego zawodnika meczu.

Pod artykułem pojawi się specjalny formularz z listą wszystkich zawodników.

Do zabawy zachęcamy wszystkich kibiców gorlickiej koszykówki, i tych, którzy zdecydują się dopingować na miejscu, i tych, którzy będą oglądać bezpośrednią transmisję na naszym profilu Facebook.

Jutrzejsza ankieta będzie miała charakter testowy.