Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

Zacięty mecz w Gromniku. Gdzie powędrowały 3 punkty?

Podziel się
Oceń

Sobotni wieczór zarezerwowany jest dla meczów siatkówki. Nie inaczej było wczoraj (18 listopada) w Gromniku, gdzie kolejne spotkanie rozegrali podopieczni Krzysztofa Kozłowskiego. Rywalem GKPS-u była drużyna Volley Team Gromnik.
mężczyźni w szatni hali sportowej w Gromniku pozują do zdjęcia ciesząc się z wygranego meczu
Po meczu w Gromniku

Autor: Michał Bąk

 

Gorliczanie wybrali się na mecz wyjazdowy do niedalekiego Gromnika, w roli faworytów. Ich przeciwnicy do tej pory przegrali wszystkie mecze, ugrywając w trzech potyczkach zaledwie jednego seta.

Volley Team Gromnik – GKPS Gorlice 0:3 (21:25, 15:25, 26:28)

Sędziowie: Dariusz Stańczyk, Jakub Brudny, sekretarz zawodów: Natalia Kozioł


Gorlicki GKPS, po zeszłotygodniowym triumfie nad dotychczasowym liderem rozgrywek Skawą Wadowice, chciał podtrzymać zwycięską passę. Okazja do tego była bardzo dobra, ponieważ ich wczorajszy przeciwnik, jak na razie jest czerwoną latarnią rozgrywek 1. ligi małopolskiej.
 

Relację z poprzedniego spotkania, wraz z retransmisją meczu, znajdziecie w poniższym artykule.

 

Volley Team, jako beniaminek ligi, do tej pory był tłem dla swoich przeciwników, w dotychczasowych trzech rozegranych meczach nie punktował jeszcze ani raz, „ugrywając” do tej pory zaledwie jednego seta.

Mimo wszystko Volley Team postawił naszym siatkarzom dość wymagające warunki. O ile pierwszy, a zwłaszcza drugi set nie był dla nich trudny, to już w trzecim o zwycięstwie tej partii decydowała gra na przewagi.

Więcej doświadczenia, opanowania i siatkarskiej cierpliwości wykazali przyjezdni i to im udało się zamknąć to spotkanie w trzech setach.


Po tym zwycięstwie gorliczanie awansowali na podium ligi rozgrywek wojewódzkich. Przed nimi GSKS Laskowa, mająca lepszy bilans wygranych setów i Skawa Wadowice z jednym więcej rozegranym meczem.

Już w przyszły weekend (25 listopada) GKPS zmierzy się na własnym parkiecie z MKS-em Ryglice.


Tabela 1. ligi małopolskiej siatkówki mężczyzn:
Lp.ZespółMeczePktSety +Sety -pkt +pkt -
1MKS SKAWA Wadowice511137453420
2GSKS Laskowa49105349317
3GKPS Gorlice4995333277
4KS Volley Podegrodzie47107373363
5MUKS ISKIERKA TARNÓW4686306315
6MKS RYGLICE4579333334
7MKS GRYF Brzesko3129207258
8VOLLEYTEAM Gromnik40112269339

Źródło tabeli: Małopolski Związek Piłki Siatkowej

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
drzwi sali sądowej Niepokojące nagranie nastolatki z gminy Łużna postawiło policję na równe nogi. Została zatrzymana Niepokojące materiały dotyczące jednej ze szkół podstawowych w gminie Łużna pojawiły się w mediach społecznościowych. Sprawa została zgłoszona gorlickiej policji, a funkcjonariusze z Bobowej ustalili osobę odpowiedzialną za publikację. Okazała się nią 11-letnia uczennica. Zebrane materiały mają trafić do sądu rodzinnego. Data dodania artykułu: 22.10.2026 16:23Liczba komentarzy artykułu: 3Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 5 ludzie stojący przy samochodzie w środku lasu Rumuńscy grzybiarze masowo wywożą grzyby z Beskidu Niskiego. Komu taki interes się opłaca? Zorganizowane grupy grzybiarzy z Rumunii ponownie pojawiły się w lasach Beskidu Niskiego, niedaleko Gorlic. Przyjeżdżają samochodami, przeczesują całe połacie lasów, a zebrane grzyby pakują do skrzynek i wywożą za granicę. Skala zjawiska zaniepokoiła mieszkańców i zmobilizowała służby do działania. Sprawdzamy, dlaczego obcokrajowcom opłaca się pokonywać setki kilometrów po polskie grzyby i co na tym traci nasz region. Data dodania artykułu: 25.10.2026 11:36Liczba komentarzy artykułu: 5Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 4 Policyjny radiowóz 16-latka zatrzymana za opublikowanie filmu w sieci. Przestroga także dla uczniów z Gorlic Jedno nagranie opublikowane w mediach społecznościowych może wywołać poważne konsekwencje. Przekonała się o tym 16-letnia mieszkanka powiatu krakowskiego, która zamieściła w sieci materiał sugerujący zagrożenie dla uczniów jednej ze szkół. Data dodania artykułu: 16.10.2026 10:40Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 4
Reklama

Temperatura: 8°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1026 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego