Już po raz 10. Miejski Dom Kultury w Częstochowie był organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Szlakiem orlich gniazd”.
Głównym zadaniem przewidzianym do realizacji przez uczestników, było wykonanie kompozycji ukazującej wybrany zabytkowy obiekt, zaliczany do historycznych budowli zlokalizowanych w ujętym w temacie paśmie.
Komisja konkursowa w składzie: Maria Cieślak- Gurgul – artysta plastyk, Irena Młynarczyk - artysta plastyk i Małgorzata Biel – artysta plastyk, po analizie niemal 400 prac postanowiła nagrodzić 15 osób.
W gronie najlepszych znalazły się Leonia Szukalska i Michała Stępień z Pracowni Plastyki Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach prowadzonej przez Wojciecha Haberka.
Tuż przed świętami Nina Dusza oraz Jakub Karpiak z Pracowni Plastyki Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach zostali uhonorowani ex aequo nagrodą I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mikołaj Kopernik pod niebem pełnych gwiazd”.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Miejskie Przedszkole „Słoneczna Ósemka” w Ełku i odbyło się w ramach obchodzonej obecnie 550 rocznicy urodzin wybitnego astronoma i odkrywcy. Uchwałą Senatu Rzeczpospolitej Polskiej rok 2023 został ustanowiony Rokiem Mikołaja Kopernika. Zadanie konkursowe polegało zatem na wykonaniu przez najmłodszych autorskiej interpretacji jego dokonań w oparciu o dostępną wiedzę.
Dodajmy, iż praca Niny została wykonana farbą akrylową, a kompozycja Jakuba to doskonały przykład techniki „suchej igły” – jednej z najtrudniejszych metod z zakresu grafiki warsztatowej. Nagrodzeni wychowankowie MDK są uczestnikami zajęć najmłodszej grupy prowadzonej przez Wojciecha Haberka.
Serdecznie gratulujemy tego sukcesu.
Poniżej prace Leonii Szukalskiej, Michała Stępnia, Niny Duszy i Jakuba Karpiaka.




Źródło info: MDK w Gorlicach








![Gorlice. Kolizja na Zawodziu. Poważne utrudnienia w ruchu pojazdów [FOTO] zdjęcie przedstawia rozbity samochód](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlice-kolizja-na-zawodziu-foto-1761942447.jpg)
![Biecz. Zderzenie dwóch osobówek na DW 980 [FOTO] zdjęcie przedstawia rozbite samochody](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-biecz-zderzenie-dwoch-osobowek-na-dw-980-foto-1761941155.jpg)




![Lipinki. Przerwa w dostawie wody [KOMUNIKAT] Zdjęcie przedstawia dłoń pod kranem z kapiącą wodą](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-lipinki-przerwa-w-dostawie-wody-komunikat-1761900593.jpg)
![Zmiany w organizacji ruchu w Bieczu na Wszystkich Świętych [MAPKA] Zdjęcie przedstawia mapkę dojazdową oraz cmentarz](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zmiana-organizacji-ruchu-w-bieczu-na-wszystkich-zmarlych-mapka-1761899658.jpg)
![Emocje i rywalizacja podczas VII Drużynowej Spartakiady Wolontariatu [FOTO] zdjęcie przedstawia kilka osób na podium](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-emocje-i-rywalizacja-podczas-vii-druzynowej-spartakiady-wolontariatu-foto-1761216522.jpg)
![Restauracja Galicja otwarta. Rodowita mieszkanka Klęczan, Ewa Wachowicz gościem imprezy [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kilka osób, kobiety z kwiatami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-restauracja-galicja-otwarta-rodowita-mieszkanka-kleczan-ewa-wachowicz-gosciem-imprezy-foto-1760813599.jpg)


![Emocje w niższych ligach piłkarskich na terenie powiatu gorlickiego [FOTO] zdjęcie przedstawia piłkarza na boisku](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-emocje-w-nizszych-ligach-pilkarskich-na-terenie-powiatu-gorlickiego-1760875894.jpg)



![O krok od tragedii. Mercedes uderzył w renaulta, na przejściu były dzieci [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia rozbite pojazdy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-o-krok-od-tragedii-dk28-calkowicie-zablokowana-aktualizacja-1761747317.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze