PRZECZYTAJ

UKS Regis Wieliczka kolejnym rywalem gorliczan w drodze po 2. ligę

Dziś (7 stycznia) odbył się mecz koszykówki mężczyzn, w którym UKS Regis Wieliczka podejmował MKS Gorlice. Rozpoczyna się runda rewanżowa pierwszego etapu rozgrywek 3. ligi.

UKS Regis Wieliczka - MKS Gorlice 56:67 (9:20, 12:17, 16:12, 19:19)

Regis: Smagur 11, Pisarski 11, Nykaza 10, Pasek 10, Siemienic 8, Dyngosz 2, Wrona 2, Tarnawa 2, Krupa, Hoffmann, Bankowicz, Smagur K. Trener: Michał Sarota.

MKS: Guzik 17, Oczkowicz 15, Cygan 10, Dynda 9, Kawa 8, Rykała 5, Nowacki 3, Opiela, Gajek, Fejklowicz, Orlof. Trener: Wojciech Rykała.

Na inaugurację rundy rewanżowej 3. ligi koszykówki mężczyzn gorlicka drużyna wybrała się do Wieliczki, gdzie zmierzyła się z mocną drużyną Regisu. W Gorlicach w listopadzie gorliczanie wygrali nieznacznie (90:84 dla MKS-u), dlatego wybrali się na to spotkanie w pełnym składzie.

Relacja z tego spotkania poniżej.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy (2:1, 5:4) i to były jedyne momenty, gdy tablica wyników pokazywała więcej punktów Regisu niż MKS-u. Podopieczni Wojciecha Rykały szybko opanowali wydarzenia na boisku i prowadzili bardzo spokojną i skuteczną grę. Już w połowie tej kwarty zbudowali kilkupunktową przewagę, którą udawało im się długo utrzymać.

W drugiej kwarcie gorliczanie dołożyli do tej przewagi kilka oczek i na przerwę po rzucie Mariusza Nowackiego za 3 punkty w ostatnich sekundach kwarty schodzili z prowadzeniem 21:37.

Nawet najlepsza w wykonaniu gospodarzy trzecia kwarta nie dała im przełamania, a podopieczni Michała Saroty zdołali odrobić zaledwie 4 oczka.

Ostatnia kwarta, mimo tego, że przewaga przyjezdnych nie dawała im bezpiecznego bufora bezpieczeństwa, to toczyła się w dość spokojnym tempie. Gdy gospodarze zdobywali punkty, to od razu otrzymywali odpowiedź przeciwników i tak mecz zmierzał ku końcowi.

Gorliczanie wygrali to spotkanie 67:56 będąc zespołem o wiele bardziej doświadczonym i poukładanym.

Jest to 7. kolejne zwycięstwo MKS-u Gorlice w rozgrywkach 3. ligi.

Przed naszymi koszykarzami najważniejszy mecz w Krakowie, już za tydzień 14 stycznia zmierzą się tam z wiceliderem tabeli Cracovią Kraków, z którą wygrali jednym punktem po trafieniu Dariusza Oczkowicza w ostatniej sekundzie spotkania (77:76).

Retransmisję z tego spotkania można obejrzeć na naszej stronie.