Gorliccy siatkarze przywożą cenny punkt z Podegrodzia

Przed kolejną siatkarską sobotą uzupełniamy wiadomości z ubiegłej kolejki. Podopieczni Krzysztofa Kozłowskiego wybrali się na mecz wyjazdowy do Podegrodzia.
siatkarze grający w meczu skaczący do piłki
Mecz 1. ligi małopolskiej w siatkówce mężczyzn

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

W meczu tych drużyn w Gorlicach lepsi byli przeciwnicy zwyciężając 3:0. Relację z tego spotkania można przeczytać w naszym artykule z końca października.

KS Volley Podegrodzie – GKPS Gorlice 3:2 (21:25, 24:26, 25:20, 25:16, 15:8)

Mecz rewanżowy pomiędzy drużynami z Gorlic i Podegrodzia dostarczył bardzo dużo emocji. Było to o wiele lepsze spotkanie pod względem walki i rywalizacji, niż to rozgrywane kilka miesięcy temu w Gorlicach.

Pierwszy i drugi set należał zdecydowanie do przyjezdnych, w których zwyciężyli do 21 i 24. Gorliczanie wypuścili zwycięstwo w trzecim secie, dając paliwo rozpędzającym się gospodarzom. Niestety zafunkcjonowało stare, siatkarskie powiedzenie, że kto nie wygrywa meczu w trzech setach, to przegrywa go w pięciu.

Podana ręka gospodarzom wystarczyła do tego, by ich gra nakręciła się i dała im przewagę. Gorliczanom zabrakło odrobinę szczęścia, by ten mecz zakończyć zwycięsko i to za 3 punkty.

Drużyna z Podegrodzia przejęła inicjatywę dominując w trzeciej i czwartej partii, doprowadzając do tie-breaka.

W piątym secie gospodarze zdominowali przeciwników zamykając go do 8 i tym samym pokonując gorliczan na własnym parkiecie 3:2.

Przed podopiecznymi Krzysztofa Kozłowskiego arcytrudne spotkanie. Już jutro wybierają się do Wadowic, by zmierzyć się z niekwestionowanym liderem rozgrywek, tamtejszą Skawą. Przeciwnicy podnieśli w tym sezonie tylko jedną porażkę, a tymi pogromcami byli... gorliczanie.

Czy uda im się powtórzyć ten wyczyn? Przekonamy się już jutro, początek zawodów 20 stycznia (sobota) o godz. 18. Powodzenia!

Zwycięski mecz ze Skawą Wadowice w listopadzie ubiegłego roku można obejrzeć na naszej retransmisji.