Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama ERSTE - Jesteśmy blisko Ciebie - zapraszamy do naszej placówki - Placówka partnerska nr 1 w Gorlicach, ul. Legionów 12, tel. 18 353 77 03
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

Siatkarze GKPS-u z przełamaniem, siatkarki na razie bez zwycięstwa

Podziel się
Oceń

Trwa runda wiosenna małopolskiej ligi siatkówki, w której uczestniczą drużyny z Gorlic. Przed seniorami jeszcze tylko dwa spotkania, seniorki rozpoczynają dopiero swoją batalię w rozgrywkach 2. ligi małopolskiej.
mężczyźni wyskakujący do piłki przy siatce podczas meczu siatkówki w Gorlicach
W 13 kolejce rozgrywek 1. ligi małopolskiej seniorów drużyna GKPS-u Gorlice pokonała w Ryglicach zespół miejscowego MKS-u

Autor: halogorlice.info/Tomasz Stasiowski

 

1. liga małopolska. GKPS Gorlice


W rozegranym z tygodniowym awansem meczu 13 kolejki rozgrywek 1. ligi małopolskiej seniorów, drużyna GKPS-u Gorlice pokonała w Ryglicach zespół miejscowego MKS-u w stosunku setów 3:0 (16,20,21).

Ta zdecydowana wygrana jest zarazem przełamaniem fatum pięciu kolejnych wyjazdowych porażek naszego zespołu, które przytrafiło się po raz pierwszy w historii występów zespołu w rozgrywkach I ligi małopolskiej.

Pomimo trapiących zespół w dalszym ciągu problemów zdrowotnych, mecz w Ryglicach toczył się pod pełną kontrolą zawodników GKPS-u, którzy nie pozwolili gospodarzom na zagrożenie w żadnym z trzech setów tego spotkania.

Dzięki tej wygranej, drużyna dała sobie szansę na włączenie się do walki o miejsce na podium tegorocznych rozgrywek. Pod nieobecność trenera Kozłowskiego, drużynę do zwycięstwa poprowadził kapitan, Przemysław Nikiel.


Tabela 1. ligi małopolskiej w siatkówce mężczyzn
 
Lp.ZespółMeczePktSety +Sety -pkt +pkt -
1MKS SKAWA Wadowice123134121058934
2KS Volley Podegrodzie11232914981914
3GKPS Gorlice122124201007926
4GSKS Laskowa11192420996967
5MKS GRYF Brzesko11121525843902
6MKS RYGLICE131216319801066
7MUKS ISKIERKA TARNÓW11111624839924
8VOLLEYTEAM Gromnik1191426855926

 


2. liga małopolska. KS Volley Gorlice


Sezon rozpoczęły też siatkarki Volleya Gorlice, które pod wodzą Rafała Liany uczestniczą w rozgrywkach 2. ligi małopolskiej. Drużyna do tej pory rozegrała dwa spotkania, końcem stycznia uległa MKS-owi Ryglice 1:3 (25:20, 23:25, 15:25, 19:25) a w ostatni weekend zmierzyła się z zespołem STS-u Sandecji Nowy Sącz, przegrywając na wyjeździe 0:3 (18:25, 13:25, 16:25).

W tym roku KS Volley Gorlice gra w następującym składzie: Anna Sarkowicz - kpt. Julita Dziki, Patrycja Sorota, Patrycja Deda, Aleksandra Janik, Joanna Honkowicz - libero, 
Maria Ryndak, Klaudia Stabach, Weronika Deć, Emilia Liszka, Oliwia Firlit, Gabriela Liana- libero.

 

Tabela 2. ligi małopolskiej w siatkówce kobiet
 
Lp.ZespółMeczePktSety +Sety -pkt +pkt -
1STS Sandecja Nowy Sącz2660152115
2MKS RYGLICE3664240215
3UKS Jedynka Tarnów13307543
4KS VOLLEY Gorlice2016129170
5MKS PODKARPACIE Bobowa200699152

Napisz komentarz

Komentarze

~pytacz 15.02.2024 23:29
2 liga małopolska. Jaki to poziom rozgrywek? Bardzo proszę o wyjaśnienie.

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
drzwi sali sądowej Niepokojące nagranie nastolatki z gminy Łużna postawiło policję na równe nogi. Została zatrzymana Niepokojące materiały dotyczące jednej ze szkół podstawowych w gminie Łużna pojawiły się w mediach społecznościowych. Sprawa została zgłoszona gorlickiej policji, a funkcjonariusze z Bobowej ustalili osobę odpowiedzialną za publikację. Okazała się nią 11-letnia uczennica. Zebrane materiały mają trafić do sądu rodzinnego. Data dodania artykułu: 22.10.2026 16:23Liczba komentarzy artykułu: 3Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 5 ludzie stojący przy samochodzie w środku lasu Rumuńscy grzybiarze masowo wywożą grzyby z Beskidu Niskiego. Komu taki interes się opłaca? Zorganizowane grupy grzybiarzy z Rumunii ponownie pojawiły się w lasach Beskidu Niskiego, niedaleko Gorlic. Przyjeżdżają samochodami, przeczesują całe połacie lasów, a zebrane grzyby pakują do skrzynek i wywożą za granicę. Skala zjawiska zaniepokoiła mieszkańców i zmobilizowała służby do działania. Sprawdzamy, dlaczego obcokrajowcom opłaca się pokonywać setki kilometrów po polskie grzyby i co na tym traci nasz region. Data dodania artykułu: 25.10.2026 11:36Liczba komentarzy artykułu: 5Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 4 Policyjny radiowóz 16-latka zatrzymana za opublikowanie filmu w sieci. Przestroga także dla uczniów z Gorlic Jedno nagranie opublikowane w mediach społecznościowych może wywołać poważne konsekwencje. Przekonała się o tym 16-letnia mieszkanka powiatu krakowskiego, która zamieściła w sieci materiał sugerujący zagrożenie dla uczniów jednej ze szkół. Data dodania artykułu: 16.10.2026 10:40Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 4
Reklama

Temperatura: 9°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 13 km/h

Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego