Tak to jest podać przeciwnikowi rękę. Wojna z happy-endem [FOTO]

Wczoraj w gorlickiej hali OSiR odbył się zaległy mecz 2. kolejki rozgrywek ligi siatkówki. Zmierzyły się w nim drużyny lokalnego GKPS-u i GSKS-u Laskowa.
grupa mężczyzn w jednolitych biało-niebieskich strojach na parkiecie w gorlickiej hali osir
Drużyna GKPS-u Gorlice zmierzyła się z GSKS-em Laskowa

Autor: halogorlice.info/Tomasz Stasiowski

GKPS Gorlice – GSKS Laskowa 3:1 (25:18, 25:14, 23:25, 25:19)

GKPS: Czupik, A. Turek, Motyka, Szpyrka, Ludwin, Bąk, S. Turek (libero) - Cetnarowski, Duda, Dziki, Nikiel. Trener: Przemysław Nikiel

GSKS: S. Grzegorek, K. Grzegorek, Ryś-Baca, Stach, Chełmecki. Trener: Łukasz Chełmecki

Sędziowie: Katarzyna Drąg, Alicja Płazińska, sekretarz: Jakub Gliński

W zaległym meczu dwóch odwiecznych rywali 1 ligi małopolskiej górą gorliczanie. Spotkanie miało dwa oblicza, można by je było oddzielić grubą kreską, jako dwa odrębne byty.

Pierwsza odsłona tej rywalizacji to dwa sety, praktycznie bez historii, w których gospodarzom wychodziło praktycznie wszystko. Była świetna, mocna zagrywka, były obrony i wybloki, a w kontrach nie miał sobie równych Paweł Czupik i Bartosz Szpyrka. Dwa wysoko wygrane sety nieco uśpiły napędzonych gospodarzy, którzy grali jak z nut.

Kolej na drugą odsłonę tej rywalizacji.

Trzeci set rozpoczął się również prowadzeniem zespołu z Gorlic, który wczoraj grał pod okiem Przemysława Nikla, zastępującego trenera Krzysztofa Kozłowskiego. Po dobrym początku (6:3, 8:6 dla GKPS) w grę gorliczan wdarła się nerwowość, a przyjezdni z każdą piłką zaczęli rosnąć w siłę.

Takiego zaproszenia do gry i podawania ręki przeciwnikowi chyba ta hala jeszcze nie widziała. Grający bez zmian goście, zdobyli psychologiczną przewagę i zaczęli punktować gorliczan. GKPS popełnił kilka błędów w rozegraniu, które całkowicie rozstroiły zawodników, niemogących skończyć swoich akcji. Drużyna z Laskowej zbudowała 4-punktową (14:18) przewagę i przez większość seta z żelazną konsekwencją broniła tego dystansu. Gorliczanom udało się nieznacznie odrobić straty, lecz nie byli już oni w stanie odwrócić losów tego seta.

Wygrany set rozbudził nadzieje przyjezdnych, którzy uwierzyli, że mogą w Gorlicach „ugrać” coś więcej, niż tylko jeden set.

Czwarta partia była niezwykle wyrównana, a emocje zaczęły udzielać się obu stronom, co było widać w zepsutych zagrywkach i popełnianych błędach. Obie drużyny przy stanie 19:18 miały już po dwa wzięte czasy, co zapowiadało końcówkę bez możliwości zareagowania na wydarzenia boiskowe. Gorliczanie grając mądrzej i dojrzalej zdobyli 3 punkty z rzędu i utrzymali tę przewagę aż do końca, wygrywając całe spotkanie 3:1.

GKPS zdobywając 3 punkty, wyszedł na drugie miejsce w tabeli, za nimi pozostaje zespół Volleya Podegrodzie z jednym zaległym spotkaniem.

Drużynie z Podegrodzia zostały do rozegrania jeszcze dwa mecze, pierwszy z Iskierką w Tarnowie, oraz kolejny z VolleyTeam-em Gromnik u siebie. Jeśli podegrodzianie stracą punkty w tych dwóch potyczkach, a gorliczanie pokonają Gryfa Brzesko u siebie, to podopieczni Krzysztofa Kozłowskiego  mają szansę na zajęcie drugiej pozycji w tabeli.

Retransmisja z tego spotkania do obejrzenia poniżej.