Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama Zapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej przy ul. Legionów w Gorlicach, Galeria Gorlicka - Twoje Miejsce na Zakupy
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama
Reklama Podaruj dzieciom dom! Zostań rodziną zastępczą - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Słoneczna 7, Gorlice, tel. 18 352 53 80

Magda Gessler udzieliła rekomendacji bobowskiej restauracji

Podziel się
Oceń

Wczoraj wieczorem o ul. Grunwaldzkiej w Bobowej znów zrobiło głośno, a to za sprawą Magdy Gessler i ekipy programu „Kuchenne rewolucje”. Restauratorka przyjechała do Karczmy Śliwkowa Bobowa, aby ocenić zmiany, które zaszły w restauracji sześć tygodni po przeprowadzeniu rewolucji. Jej wizyta zakończyła się sukcesem, co potwierdziła ocena „na piątkę z plusem”.
kobiety i mężczyzna pozujący do zdjęcia w restauracji w Bobowej
Podczas wczorajszego wieczoru Magda Gessler miała okazję spróbować kilku dań z nowego menu Karczmy Śliwkowa Bobowa

Autor: Jan Wąsowski

 

 

Podczas wczorajszego wieczoru Magda Gessler miała okazję spróbować kilku dań z nowego menu Karczmy Śliwkowa Bobowa. Najbardziej przypadły jej do gustu pstrąg wędzony w galarecie, barszcz z kaszą krakowską, bigos oraz naleśniki z powidłami.
 

Wszystkie te dania to petardy – chwaliła Gessler, nie kryjąc zachwytu. 


O swoich emocjach w podobnym tonie mówił Jan Wąsowski, właściciel lokalu.
 

Równie wysoko oceniła nasz schab pieczony w kompocie z suszu, pierogi, rosół z kaczki, placek po węgiersku oraz rosół z kaczki – dodał Jan Wąsowski, właściciel odnowionej restauracji.


Historia związana z Kuchennymi Rewolucjami w Bobowej jest niezwykła. Jan Wąsowski, właściciel Palety Smaków, która przekształciła się w Karczmę Śliwkowa Bobowa, otrzymał niespodziewany telefon z propozycją udziału w programie.
 

Byłem zaskoczony, bo sam się do programu nie zgłosiłem. Ktoś mnie zgłosił, a ja miałem zdecydować, czy się zgadzam na Kuchenne rewolucje – śmieje się Wąsowski.

Dzisiaj już wiem, że to była dobra decyzja i gdybym miał podjąć ją jeszcze raz, nie zawahałbym się.

 

Pierwsza wizyta Magdy Gessler przyniosła wiele zmian. Restauracja zyskała nowy, atrakcyjny wystrój oraz odświeżoną kartę menu, w której wędzona śliwka odgrywa główną rolę. Nowa restauracja przyciąga wiele klientów, szczególnie w weekendy, co bardzo motywuje właściciela i jego zespół.


O metamorfozie pisaliśmy początkiem kwietnia.
 


 

Paleta Smaków, utrzymana dotychczas w loftowym klimacie, odeszła w zapomnienie. Teraz Karczma Śliwkowa Bobowa jest przesycona fioletami oraz koronką klockową – opisuje Jan Wąsowski.


Zmiany nie tylko w wystroju, ale także w menu okazały się strzałem w dziesiątkę. W karcie dań Karczmy Śliwkowa Bobowa znajdują się teraz trzy przystawki: pstrąg wędzony w galarecie, deska wędlin i serów oraz tatar wołowy. Wśród zup goście mogą wybierać między barszczem z kaszką krakowską, żurem z białą kiełbasą oraz rosołem z kaczki. Na deser serwowane są naleśniki z powidłami lub serem.

Główne dania również nie zawodzą. W ofercie znajduje się schab pieczony w kompocie z suszu z ziemniakami i ćwikłą, bigos, pstrąg smażony, placki po węgiersku, schabowy na smalcu, a także zapiekanka ziemniaczana. Można zamówić również pierogi z kaczką lub śliwką wędzoną. Dla dzieci przygotowano zestaw z frytkami i filetem oraz sałatkę bobowską. Kartę dopełnia pizza – zarówno klasyczna włoska, jak i ze śliwką. Wśród napojów są herbata ze śliwowicą, piwo z browaru w Grybowie oraz regionalne wina.

Metamorfoza Karczmy Śliwkowa Bobowa jest przykładem, jak Kuchenne Rewolucje mogą odmienić losy restauracji. Zadowoleni właściciele, odświeżony wystrój i nowe, smakowite menu przyciągają coraz więcej gości, czyniąc z Karczmy Śliwkowa Bobowa kulinarne miejsce na mapie Małopolski.


 


Napisz komentarz

Komentarze

Bg 16.05.2024 13:39
Kiedy będzie odcinek w tv ?

Boruta S.P 16.05.2024 19:18
Był już 31 kwietnia o 20.30.

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
ReklamaStand-up Grzegorz Dolniak - Kino Farys w Bieczu - 29 marca 2026
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 4°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 991 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: AgaTreść komentarza: Ciekawe czy były odblaski czy jak zwykle winny kierowca!!!Tak jak co rano jeżdżą obwodnicą rowerkami bez świateł!!!Data dodania komentarza: 11.02.2026, 19:17Źródło komentarza: Gorlice. Potrącenie pieszego na ul. BieckiejAutor komentarza: WANDATreść komentarza: Tworzenie kolejnych etatów dla darmozjadów. Tyle lat nic się nie działo a teraz będą wydziwiać.Data dodania komentarza: 11.02.2026, 16:55Źródło komentarza: Sprawny punkt GOPR na Magurze Małastowskiej pożądanyAutor komentarza: MagdaTreść komentarza: Błagam zróbcie to jak należy. Nie tak jak ten beznadziejny Burmistrz który zrujnował cały rynek!!!! Ma być zielono,w lecie jest taka lampa że usiąść się nie da nawet na głupich lodach,bo nie ma się gdzie schować. Nie funkcjonalny rynek totalnie. Ciesze się nara inwestycje i liczę na to że to będzie jeden z najbardzej zielonych rynków przynajmniej w Małopolsce. Naprawdę nie mieszkamy aż w takiej dziurze… gdyby było więcej miejsc pracy i trochę więcej możliwości to naprawdę fajne spokojne miasteczko. Liczę na projektantów i wykonawców! Nie zrujnujcie tego błagam.Data dodania komentarza: 11.02.2026, 09:17Źródło komentarza: Gorlice. Miasto dostało dofinansowanie zieleni centrum i okolicznych uliczek. Będzie pięknie!Autor komentarza: NiezadowolonyTreść komentarza: Wypowiedź Pani Cup w imieniu organu nadzorującego placówkę są karygodne. Czy w placówce gdzie są dzieci małoletnie prewencja ma w ten aposób wyglądać? Tym rokiem rozumowania to prewencyjnie w budynku gminy też się znajdują kamery?Data dodania komentarza: 11.02.2026, 08:00Źródło komentarza: Kobylanka. Kamery w szkolnej toalecie?
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego