Rozwój sieci drogowej, modernizacja rolnictwa, planowanie przestrzenne oraz polityka społeczna – to tematy poruszane na spotkaniu Wojewody Małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara z przedstawicielami Jednostek Samorządu Terytorialnego z terenu Małopolski, które odbyło się w Tarnowie. Udział w spotkaniu wzięli burmistrz bobowej Marcin Wąs oraz zastępca burmistrza Grzegorz Janota.
Udział w spotkaniu wzięli także m.in.:
- Elżbieta Achinger, I Wicewojewoda Małopolski,
- dyrektorzy wydziałów Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego
- wójtowie,
- burmistrzowie,
- prezydenci miast
- starostowie z terenu małopolski.
Pomysły na rozwój sieci drogowej w regionie przedstawili – Sławomir Dyl, dyrektor Wydziału Programów Infrastrukturalnych i Rolnictwa oraz jego zastępca Grzegorz Wrześniak. O zadaniach i działalności Zespołu doradczego wojewody małopolskiego do spraw rolnictwa i rozwoju wsi mówił Ryszard Jędruch, pełnomocnik wojewody. Ryszard Jaworski, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej omówił z kolei nowe i realizowane obecnie działania resortowe realizowane przez Wydział Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, a Edyta Lisiak, dyrektor Wydziału Infrastruktury omówiła nowelizację w planowaniu przestrzennym.
Na końcu spotkania przedstawiciele samorządów mieli możliwość skierowania pytań do wojewody i przedstawicieli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Burmistrz Bobowej Marcin Wąs mówi, że należy znać programy realizowane przez Małopolski Urząd Wojewódzki, aby skutecznie odpowiadać na potrzeby społeczne:
Musimy być na bieżąco z polityką nakreślaną przez Wojewodę Małopolskiego po to, aby móc właściwie rozpoznać możliwości aplikowania o środki finansowe na zadania, które chcemy realizować na terenie naszej gminy. Takie spotkania są potrzebne, bo dają nam pełniejszy obraz, w jakim kierunku zmierza nasze województwo oraz sposób, w jaki możemy wpisać się w realizowaną politykę ze swoimi potrzebami – mówi Marcin Wąs, burmistrz Bobowej.
Grzegorz Janota, zastępca burmistrza wyraził swoje zadowolenie z faktu spotkania z Wojewodą Małopolskim, które uważa za cenne i budujące:
Cieszę się, że mieliśmy możliwość uczestnictwa w tych rozmowach, bo wiemy, na co możemy liczyć ze strony Wojewody Małopolskiego. Jako władze gminy poszukujemy nowych możliwości wsparcia dla realizacji naszych zadań, które są ambitne i w związku z tym wymagają dużych nakładów finansowych – twierdzi zastępca burmistrza.
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
Źródło info i foto: Daniel Kozik/Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa




![Spotkanie Wojewody Małopolskiego z samorządami – współpraca dla rozwoju [FOTO] Spotkanie Wojewody Małopolskiego z samorządami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-spotkanie-wojewody-malopolskiego-z-samorzadami-wspolpraca-dla-rozwoju-1721199190.jpg)



![Wysowa-Zdrój. Pożar drewnianego domu mieszkalnego [VIDEO] zdjęcie przedstawia palący się dom](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wysowa-zdroj-pozar-w-domu-mieszkalnym-1773770142.png)





![Znamy program Kiermaszu Wielkanocnego 2026. Smaki regionu, warsztaty i atrakcje dla dzieci [PROGRAM] Zdjęcie przedstawia chłopców i kurkę Bronię](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-znamy-program-kiermaszu-wielkanocnego-beda-smaki-regionu-warsztaty-i-atrakcje-dla-dzieci-1773736651.jpg)









![To oni usiłowali okraść skład budowlany w Sękowej. Zobacz film z monitoringu [VIDEO] zdjęcie przedstawia zamaskowanych mężczyzn w nocy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-to-oni-usilowali-okrasc-sklad-budowlany-w-sekowej-zobacz-film-z-monitoringu-video-1772721685.jpg)
![Parkowanie za 4 tysiące złotych na gorlickim parkingów [FOTO] zdjęcie przedstawia samochód z blankietami za wycieraczką za parkowanie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-parkowanie-za-4-tysiace-zlotych-na-gorlickim-parkingu-foto-1773323229.jpg)
![Ruszyła budowa restauracji McDonald's przy ul. Bieckiej w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia budynek mcdonalds](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ruszyla-budowa-restauracji-mcdonald-s-przy-ul-bieckiej-w-gorlicach-foto-1772726693.jpg)
![Zaginęła 16-letnia mieszkanka Moszczenicy [AKTUALIZACJA] Zaginęła 16-letnia mieszkanka Moszczenicy [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zaginela-16-letnia-mieszkanka-moszczenicy-1773388717.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze