Na scenie pojawiły się dwa znakomite zespoły Vołosi i Tołhaje, które dostarczyły publiczności niezapomnianych wrażeń muzycznych.
Vołosi to zespół, który zdobył uznanie dzięki unikalnemu połączeniu tradycyjnej muzyki karpackiej z nowoczesnymi aranżacjami. Ich brzmienie, oparte na energii i emocji, charakteryzuje się niesamowitą wirtuozerią i głębokim zrozumieniem muzycznych korzeni regionu.
Występy zespołu to nie tylko niesamowite emocje i interakcje między muzykami, ale prawdziwe podróże, w których każdy dźwięk jest starannie dobrany, a każda nuta niesie ze sobą historię Karpat. Publiczność, porwana przez dynamiczne rytmy i ekspresyjne melodie, nie mogła oprzeć się ich charyzmie. Koncerty zespołu często wywołują silne emocje – od wzruszenia po euforię – tworząc niepowtarzalną atmosferę pełną magii i autentyczności.
Tołhaje to grupa, która również czerpie inspirację z muzyki karpackiej, lecz ich podejście jest bardziej eksperymentalne. Łączą tradycyjne melodie z nowoczesnymi brzmieniami, tworząc oryginalne kompozycje, które zaskakują i porywają słuchaczy. Ich muzyka jest pełna kontrastów – od delikatnych, nastrojowych utworów, po energetyczne i pulsujące rytmy.
Tołhaje potrafią wprowadzić publiczność w stan transu, w którym granice między tradycją a nowoczesnością zanikają, a muzyka staje się uniwersalnym językiem emocji. Koncerty Tołhajów to prawdziwe spektakle, które angażują nie tylko słuch, ale i wyobraźnię, pozwalając uczestnikom zanurzyć się w muzycznym świecie pełnym kolorów i dźwięków.
Pierwszy dzień Festiwalu 4 Strony Karpat pokazał, jak wielką moc ma muzyka w jednoczeniu ludzi i przekazywaniu emocji.
Zarówno Vołosi, jak i Tołhaje stworzyli niepowtarzalną atmosferę, która wypełniła oczekiwania widzów. Festiwal ten, będący świętem kultury Karpat, kontynuuje swoją misję, ukazując różnorodność i piękno regionu przez pryzmat muzyki, sztuki i tradycji.
Jutro czeka nas kolejny dzień pełen niezapomnianych wrażeń i emocji, które wypełnią występy zespołów Happy Vilage Orchestra i Sokół Orchestra.
Zapraszamy na gorlicki Rynek w niedzielę (25 sierpnia) na godz. 18.
















![Pierwszy dzień Festiwalu 4 Strony Karpat z zespołami Tołhaje i Vołosi [FOTO] kobieta śpiewająca do mikrofonu](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-pierwszy-dzien-festiwalu-4-strony-karpat-z-zespolami-tolhaje-i-volosi-foto-1724528925.jpg)



![Gastronomia, budownictwo i klasa wojskowa. Tak promowała się szkoła w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia 4 kobiety w fartuchach w kuchni](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gastronomia-budownictwo-i-klasa-wojskowa-tak-promowala-sie-szkola-w-gorlicach-foto-1773848047.jpg)
![Gorlicka „Górka” tętniła energią podczas dnia otwartego [FOTO] zdjęcie przedstawia chłopców usypujących górkę z piasku](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlicka-gorka-tetnila-energia-podczas-dnia-otwartego-foto-1773847576.jpg)
![I LO Gorlice zaprezentowało ofertę edukacyjną. Marcin Kromer „witał” przyszłych uczniów [FOTO] zdjęcie przedstawia chłopaka w średniowiecznym stroju](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-i-lo-gorlice-zaprezentowalo-oferte-edukacyjna-marcin-kromer-wital-przyszlych-uczniow-foto-1773844167.jpg)
![Gorlicki Ekonomik otwiera szeroko drzwi dla przyszłych kandydatów [FOTO] zdjęcie przedstawia trzy dziewczyny w strojach stwardes](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-gorlicki-ekonomik-otwiera-szeroko-drzwi-dla-przyszlych-kandydatow-foto-1773843333.jpg)
![Dzień Otwarty w ZST Gorlice. Tłumy uczniów i mnóstwo atrakcji [FOTO] zdjęcie przedstawia dziewczynę, której fryzjerka robi włosy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-dzien-otwarty-w-zst-gorlice-tlumy-uczniow-i-mnostwo-atrakcji-foto-1773842376.jpg)

![Co? Gdzie? Halo! Dni otwarte szkół średnich w Gorlicach [ŚRODA, 18 marca 2026] zdjęcie przedstawia zapowiedz co? Gdzie? Halo!](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-poznaj-szkoly-w-gorlicach-od-srodka-ruszaja-dni-otwarte-sroda-18-marca-2026-1773780770.jpg)







![To oni usiłowali okraść skład budowlany w Sękowej. Zobacz film z monitoringu [VIDEO] zdjęcie przedstawia zamaskowanych mężczyzn w nocy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-to-oni-usilowali-okrasc-sklad-budowlany-w-sekowej-zobacz-film-z-monitoringu-video-1772721685.jpg)
![Parkowanie za 4 tysiące złotych na gorlickim parkingów [FOTO] zdjęcie przedstawia samochód z blankietami za wycieraczką za parkowanie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-parkowanie-za-4-tysiace-zlotych-na-gorlickim-parkingu-foto-1773323229.jpg)
![Ruszyła budowa restauracji McDonald's przy ul. Bieckiej w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia budynek mcdonalds](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ruszyla-budowa-restauracji-mcdonald-s-przy-ul-bieckiej-w-gorlicach-foto-1772726693.jpg)
![Zaginęła 16-letnia mieszkanka Moszczenicy [AKTUALIZACJA] Zaginęła 16-letnia mieszkanka Moszczenicy [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zaginela-16-letnia-mieszkanka-moszczenicy-1773388717.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze