Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
ReklamaFejklowicz, Gorlice, ul Chopina 38,  - Artykuły elektryczne - oświetlenie LED - kable i przewody - osprzęt elektroinstalacyjny - telewizja przemysłowa - systemy alarmowe - aparatura modułowa
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama
Reklama Podaruj dzieciom dom! Zostań rodziną zastępczą - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Słoneczna 7, Gorlice, tel. 18 352 53 80

Łużna. Ekscesy przy zamykaniu szkoły na Zaborówce. Interweniowała policja [FOTO]

Podziel się
Oceń

Dziś wieczorem przed budynkiem jak i w środku Szkoły Podstawowej nr 2 w Łużnej doszło do wielu nieprzyjemnych incydentów. Rada Gminy Łużna zdecydowała wczoraj o zamknięciu trzech placówek szkolno-przedszkolnych, w tym właśnie tej szkoły, zlokalizowanej w tzw. Zaborówce w Łużnej. Natychmiastowe wyłączenie funkcjonowania szkoły było zaskakujące dla wszystkich.
dwa radiowozy policyjne przed budynkiem w nocy
Dzisiejszego wieczora na terenie szkoły w Łużnej doszło do nieprzyjemnych ekscesów. Interweniowała policja.

Autor: halogorlice.info/Tomasz Stasiowski

 

22 października tego roku straż pożarna przeprowadziła kontrolę budynku i stwierdziła wiele uchybień w zakresie przepisów przeciwpożarowych. Dziś  została wydana decyzja Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach o zakazie eksploatacji budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, która oznacza natychmiastowy zakaz prowadzenia działalności dydaktycznej w tym budynku.

Po południu dyrekcja szkoły poinformowała rodziców o sytuacji za pomocą platformy edukacyjnej, ogłaszając, że szkoła od jutra nie będzie funkcjonować. W reakcji na tę wiadomość grupa rodziców przyjechała pod budynek, by osobiście sprawdzić sytuację. 

Z ich relacji wynika, że wcześniej ktoś zabrał rzeczy dzieci z przedszkola i przewiózł je do Szkoły Podstawowej nr 1 w Łużnej, co dodatkowo rozsierdziło wiele osób.

Na terenie szkoły doszło do nieprzyjemnego incydentu pomiędzy przedstawicielami szkoły a rodzicami. Została wezwana policja.

Na miejscu pojawili się mundurowi, którzy otrzymali zgłoszenie o grupie awanturujących się osób. Funkcjonariusze weszli do budynku szkoły i zablokowali dostęp, wpuszczając rodziców jedynie po kilka osób, zgodnie z przynależnością dzieci do poszczególnych klas. Rodzice mieli odebrać rzeczy osobiste swoich dzieci, co wywołało dodatkowe napięcia. Jedni wynosili prywatne rzeczy swoich pociech, inni nie zdecydowali się tego robić.

W rozmowach z rodzicami pojawiały się liczne głosy niezadowolenia. Rodzice nie kryli żalu z powodu sposobu, w jaki przeprowadzono zamknięcie szkoły, zarzucając brak wcześniejszych reakcji i prób rozwiązania tego problemu. Obecna na miejscu przedstawicielka Urzędu Gminy Łużna nie zdecydowała się na rozmowę z rodzicami, co dodatkowo wzburzyło wiele osób.

Jedna z kobiet wyniosła z budynku makietę szkoły.
 

Tak wyglądała nasza szkoła na Zaborówce – mówiła płacząc. 

To jest jej koniec. Pozostanie po niej tylko ta makieta.


Po opuszczeniu szkoły przez przedstawicieli placówki, drzwi zostały zamknięte na klucz, a rodzice rozeszli się. Cała sytuacja wywołała duże emocje i pozostawiła wiele pytań, na które w tym momencie nie ma odpowiedzi.

Jedno jest pewne, jutro w tej szkole lekcji nie będzie.

 



Napisz komentarz

Komentarze

takpytam 30.10.2024 13:51
Kto doprowadził do sytuacji, że w trakcie roku szkolnego zamykana jest szkoła. Co z uczniami i nauczycielami - to jakaś farsa.

Dobry człowiek 30.10.2024 11:04
Ta szkoła jest piękna ma dużo spomnień Fajni nauczyciele fajni ludzie fajni koledzy i koleżanki a wujt (przez małą literę i przez u) zniszczył wszystko!!!! Jak tak można?! Jak im się nie podoba to nie znaczy że nam ma się nie podobać. MASAKRA!!! Teraz przez was nie będę widziała moich najlepszych przyjaciół!!!

Biecki 30.10.2024 10:24
I bardzo dobrze

Burmistrzyni 29.10.2024 21:33
W której innej wiosce w naszym powiecie jest dwie szkoły? Chyba żadnej. Co to za przywileje? To straszny koszt.

~wójt 30.10.2024 08:59
W Ropie

Obserwator 30.10.2024 13:48
W Ropie są dwie szkoły i dobrze funkcjonują. Zamykanie szkoły w trakcie roku szkolnego to jakaś farsa - osoby odpowiedzialne za stan szkoły z ramienia organu prowadzącego (gminy) do zwolnienia w trybie dyscyplinarnym.

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZapraszamy na zakupy do Galerii Gorlickiej przy ul. Legionów w Gorlicach, Galeria Gorlicka - Twoje Miejsce na Zakupy
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
ReklamaStand-up Grzegorz Dolniak - Kino Farys w Bieczu - 29 marca 2026
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: -1°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego