Tegoroczny festiwal otrzymał dofinansowanie w wysokości 128 250 zł od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ponownie zajmując pierwsze miejsce w rankingu projektów kulturalnych. To dowód na rosnące znaczenie i prestiż tego wydarzenia w krajowym kalendarzu kulturalnym.
Poprzednie edycje festiwalu przyciągały wybitnych twórców i artystów. W 2024 roku, podczas 10. edycji, aktor Adam Woronowicz zakończył festiwal, czytając opowiadania Zygmunta Haupta, takie jak „Jeździec bez głowy” oraz „Strach”. Jego interpretacja głęboko poruszyła publiczność, przenosząc słuchaczy w świat refleksji i emocji zawartych w prozie Haupta.
10. Festiwal im. Zygmunta Haupta, który odbył się między 9 a 13 października 2024 roku, obfitował w liczne wydarzenia literackie. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w spotkaniach autorskich z takimi pisarzami jak Andrzej Stasiuk, Olga Gitkiewicz, Filip Springer czy Małgorzata Lebda. Każdy dzień festiwalu był wypełniony panelami dyskusyjnymi, koncertami oraz czytaniem prozy Zygmunta Haupta, co czyniło to wydarzenie prawdziwym świętem literatury.
Festiwal nie mógłby się odbyć bez zaangażowania lokalnych instytucji i organizacji. Głównymi organizatorami są Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela, Wydawnictwo Czarne, Akademickie Biuro Kultury i Sztuki Alma-Art, Miasto Gorlice oraz Gorlickie Centrum Kultury. Ich wspólne działania przyczyniają się do promocji literatury i kultury w regionie.
Zaproszenie na 11. edycję festiwalu
Już teraz zapraszamy wszystkich miłośników literatury do Gorlic w dniach 8–12 października 2025 roku. Szczegółowy program zostanie ogłoszony wkrótce, ale już teraz możemy obiecać niezapomniane spotkania z literaturą i jej twórcami. Śledźcie nasze aktualizacje i rezerwujcie czas na to wyjątkowe wydarzenie.
W minionych latach wydarzenie było finansowane ze zrzutki dobroczyńców, która organizowana była w trakcie roku.
Źródło info: Facebook Festiwal im. Zygmunta Haupta







![Nie będzie dziś prądu w części Gorlic [HARMONOGRAM WYŁĄCZEŃ] zdjęcie przedstawia słup energetyczny](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-nie-bedzie-dzis-pradu-w-czesci-gorlic-harmonogram-wylaczen-1773560230.jpg)














![Włamanie do Gospody Magurskiej, kamera uchwyciła trzech sprawców [FOTO] zdjęcie przedstawia sprawców kradzieży z włamaniem](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wlamanie-do-gospody-magurskiej-poszukiwani-sprawcy-foto-1772380939.jpg)
![To oni usiłowali okraść skład budowlany w Sękowej. Zobacz film z monitoringu [VIDEO] zdjęcie przedstawia zamaskowanych mężczyzn w nocy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-to-oni-usilowali-okrasc-sklad-budowlany-w-sekowej-zobacz-film-z-monitoringu-video-1772721685.jpg)
![Ruszyła budowa restauracji McDonald's przy ul. Bieckiej w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia budynek mcdonalds](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ruszyla-budowa-restauracji-mcdonald-s-przy-ul-bieckiej-w-gorlicach-foto-1772726693.jpg)
![Parkowanie za 4 tysiące złotych na gorlickim parkingów [FOTO] zdjęcie przedstawia samochód z blankietami za wycieraczką za parkowanie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-parkowanie-za-4-tysiace-zlotych-na-gorlickim-parkingu-foto-1773323229.jpg)
![Zaginęła 16-letnia mieszkanka Moszczenicy [AKTUALIZACJA] Zaginęła 16-letnia mieszkanka Moszczenicy [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zaginela-16-letnia-mieszkanka-moszczenicy-1773388717.jpg)
![Kryg. Pożar budynku gospodarczego. Na miejscu 12 zastępów straży pożarnej [FOTO/VIDEO] Kryg. Pożar budynku gospodarczego. Na miejscu 12 zastępów straży pożarnej [FOTO/VIDEO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kryg-pozar-budynku-gospodarczego-1772225735.jpg)
Napisz komentarz
Komentarze