Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

GKPS Gorlice kończy sezon meczem z Iskierką Tarnów [RETRANSMISJA]

Podziel się
Oceń

W ostatniej kolejce sezonu 2024/2025 GKPS Gorlice podejmował MUKS Iskierka Tarnów. Spotkanie czwartej drużyny w tabeli z ostatnią na pierwszy rzut oka zapowiadało się na jednostronne widowisko, jednak boisko zweryfikowało te przewidywania.
zdjęcie przedstawia siatkarzy podczas meczu
GKPS Gorlice podejmował dziś w ramach ostatniej kolejki MUKS Iskierkę Tarnów.

Autor: halogorlice.info/Tomasz Stasiowski

 

Mimo że gospodarze wygrali 3:0, sam mecz nie był wielkim widowiskiem – oba zespoły popełniały mnóstwo błędów, a przez długi czas poziom gry pozostawiał wiele do życzenia.

GKPS Gorlice - MUKS Iskierka Tarnów 3:0 (25:21, 25:18, 25:14)

GKPS: Czupik, Turek A., Dziki, Dygoń, Nikiel, Motyka, Puścizna, Szpyrka, Cetnarowski, Turek S., Ochab, Kosiba. Trener: Krzysztof Kozłowski.

Iskierka: Skawiński, Porosło, Kobis, Zacharek, Kuczek, Rubacha, Lachowicz, Rura, Skrzypek, Sorys. Trener: Andrzej Łoś

Choć faworytem spotkania byli zdecydowanie siatkarze z Gorlic, to przez pierwsze dwie partie wcale nie mieli łatwego zadania. Gospodarze prowadzili przez większość czasu, ale nie byli w stanie całkowicie przejąć kontroli nad grą. Popełniali sporo błędów własnych, szczególnie w polu serwisowym i przyjęciu, co sprawiało, że Iskierka Tarnów, mimo swoich problemów, pozostawała w grze.

Goście również nie grali na wysokim poziomie – ich ataki często były niedokładne, a przyjęcie pozostawiało wiele do życzenia. Mecz był pełen chaosu, braku płynności w akcjach i nerwowości po obu stronach siatki. GKPS jednak w końcówkach setów potrafił się zmobilizować i wygrywał je dość pewnie, co pozwoliło objąć prowadzenie 2:0.

Dopiero w trzecim secie gospodarze pokazali, że różnica między obiema drużynami rzeczywiście istnieje. Od pierwszych akcji narzucili swoje tempo i już na początku prowadzili 5:0. Tarnowianie zupełnie się pogubili – ich przyjęcie było rozbite, a ataki nie przynosiły żadnych efektów. Gorliczanie natomiast w końcu grali pewnie i konsekwentnie, nie pozwalając przeciwnikom na zbyt wiele.

Przewaga gospodarzy rosła z każdą minutą, a różnica punktowa sięgała nawet 12 oczek. Ostatecznie GKPS bez najmniejszych problemów wygrał trzeciego seta 25:13, kończąc mecz w stosunku 3:0.

GKPS Gorlice kończy sezon 2024/2025 na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem 25 punktów. Drużyna wygrała w sezonie 32 sety, a straciła 22. Mistrzem ligi została ekipa z Podegrodzia, która wywalczyła awans do dalszej fazy rozgrywek i będzie walczyć o miejsce w II lidze. Drugie miejsce zajął Dalin Myślenice z 29 punktami, a trzecie Hutnik Kraków z 28 oczkami.

Czy przyszły sezon przyniesie lepsze wyniki i więcej emocji? Czas pokaże, ale kibice z pewnością liczą na więcej niż tylko solidne, ale chyba niesatysfakcjonujące czwarte miejsce. Do zobaczenia w kolejnym sezonie!

 

Tabela 1. ligi małopolskiej seniorów
Lp.ZespółMeczePktSety +Sety -pkt +pkt -
1KS Volley Podegrodzie1432361712371113
2KS DALIN MYŚLENICE1429342112631150
3KS Hutnik Kraków1428332112221173
4GKPS Gorlice1425322211981179
5MKS SKAWA Wadowice1422302512381169
6MKS RYGLICE1417223111651195
7GSKS Laskowa1415193010701103
8MUKS ISKIERKA TARNÓW1403428131124

Źródło tabeli: MZPS

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
drzwi sali sądowej Niepokojące nagranie nastolatki z gminy Łużna postawiło policję na równe nogi. Została zatrzymana Niepokojące materiały dotyczące jednej ze szkół podstawowych w gminie Łużna pojawiły się w mediach społecznościowych. Sprawa została zgłoszona gorlickiej policji, a funkcjonariusze z Bobowej ustalili osobę odpowiedzialną za publikację. Okazała się nią 11-letnia uczennica. Zebrane materiały mają trafić do sądu rodzinnego. Data dodania artykułu: 22.10.2026 16:23Liczba komentarzy artykułu: 2Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 5 ludzie stojący przy samochodzie w środku lasu Rumuńscy grzybiarze masowo wywożą grzyby z Beskidu Niskiego. Komu taki interes się opłaca? Zorganizowane grupy grzybiarzy z Rumunii ponownie pojawiły się w lasach Beskidu Niskiego, niedaleko Gorlic. Przyjeżdżają samochodami, przeczesują całe połacie lasów, a zebrane grzyby pakują do skrzynek i wywożą za granicę. Skala zjawiska zaniepokoiła mieszkańców i zmobilizowała służby do działania. Sprawdzamy, dlaczego obcokrajowcom opłaca się pokonywać setki kilometrów po polskie grzyby i co na tym traci nasz region. Data dodania artykułu: 25.10.2026 11:36Liczba komentarzy artykułu: 3Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 4 Policyjny radiowóz 16-latka zatrzymana za opublikowanie filmu w sieci. Przestroga także dla uczniów z Gorlic Jedno nagranie opublikowane w mediach społecznościowych może wywołać poważne konsekwencje. Przekonała się o tym 16-letnia mieszkanka powiatu krakowskiego, która zamieściła w sieci materiał sugerujący zagrożenie dla uczniów jednej ze szkół. Data dodania artykułu: 16.10.2026 10:40Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 4
Reklama

Temperatura: 7°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1025 hPa
Wiatr: 1 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Reklama