Wystawa stanowiła zwieńczenie kilku miesięcy intensywnych warsztatów, prowadzonych przez utalentowanego rysownika i grafika Bartłomieja Belniaka. Uczestnicy mieli okazję rozwijać swoje artystyczne pasje, eksperymentując z różnymi technikami, w tym malowaniem na szkle. Efekty ich pracy spotkały się z dużym uznaniem odwiedzających, którzy docenili zarówno estetykę, jak i wrażliwość zawartą w prezentowanych dziełach.
Na początku wernisażu gości przywitała prezes Fundacji „Wyjdź z Domu”, Agnieszka Pyzik, która podziękowała wszystkim za udział i wsparcie projektu. Szczególne wyrazy uznania skierowała do Bartłomieja Belniaka, podkreślając jego zaangażowanie oraz wkład w rozwój artystyczny uczestników warsztatów. Zaznaczyła, że projekt okazał się dużym sukcesem, przynosząc wymierne efekty zarówno w sferze artystycznej, jak i społecznej.
 
To była fajna podróż przez świat sztuki, ale przede wszystkim przez świat emocji i pasji – podkreślił Bartłomiej Belniak w rozmowie podczas wydarzenia.
Każdy z uczestników wniósł do tych warsztatów swoją unikalną perspektywę i energię. Widząc ich determinację i radość z tworzenia, sam czerpałem inspirację. Sztuka okazała się dla nich nie tylko sposobem wyrażania siebie, ale także formą przełamywania barier i budowania pewności siebie.
Wystawę można oglądać w Pawilonie Historii Miasta do 28 marca 2025. To wyjątkowa okazja, by poznać talent i wytrwałość osób, które każdego dnia udowadniają, że sztuka nie zna ograniczeń.
Na zakończenie wydarzenia Bartłomiej Belniak wraz z Agnieszką Pruchniewicz, coachem projektu, wręczyli uczestnikom upominki w podziękowaniu za ich zaangażowanie i ciężką pracę.
Projekt ,,Razem możemy więcej” nr 2024-1-PL01-ESC30-SOL- 000242015 jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

 
                                                             
                
 
                 
                


![„Sztuka bez barier” – inauguracja wystawy na zakończenie warsztatów malarskich w Pawilonie Historii [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kobietę i mężczyznę podczas wernisażu wystawy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/xl-wystawa-artystyczna-w-pawilonie-historii-podsumowanie-projektu-razem-mozemy-wiecej-foto-1741950862.jpg)







![Lipinki. Przerwa w dostawie wody [KOMUNIKAT] Zdjęcie przedstawia dłoń pod kranem z kapiącą wodą](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-lipinki-przerwa-w-dostawie-wody-komunikat-1761900593.jpg)
![Zmiany w organizacji ruchu w Bieczu na Wszystkich Świętych [MAPKA] Zdjęcie przedstawia mapkę dojazdową oraz cmentarz](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zmiana-organizacji-ruchu-w-bieczu-na-wszystkich-zmarlych-mapka-1761899658.jpg)
![Kabaret Czesuaf – „A dajcie spokój”! Zgarnij bilety i pośmiej się do łez [AKTUALIZACJA] Zdjęcie przedstawia Kabaret Czesuaf z nowym programem](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-kabaret-czesuaf-a-dajcie-spokoj-zgarnij-bilety-i-posmiej-sie-do-lez-rozdanie-1761809037.jpg)

![Emocje i rywalizacja podczas VII Drużynowej Spartakiady Wolontariatu [FOTO] zdjęcie przedstawia kilka osób na podium](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-emocje-i-rywalizacja-podczas-vii-druzynowej-spartakiady-wolontariatu-foto-1761216522.jpg)
![Restauracja Galicja otwarta. Rodowita mieszkanka Klęczan, Ewa Wachowicz gościem imprezy [FOTO/VIDEO] zdjęcie przedstawia kilka osób, kobiety z kwiatami](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-restauracja-galicja-otwarta-rodowita-mieszkanka-kleczan-ewa-wachowicz-gosciem-imprezy-foto-1760813599.jpg)


![Emocje w niższych ligach piłkarskich na terenie powiatu gorlickiego [FOTO] zdjęcie przedstawia piłkarza na boisku](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-emocje-w-nizszych-ligach-pilkarskich-na-terenie-powiatu-gorlickiego-1760875894.jpg)



![O krok od tragedii. Mercedes uderzył w renaulta, na przejściu były dzieci [AKTUALIZACJA] zdjęcie przedstawia rozbite pojazdy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-o-krok-od-tragedii-dk28-calkowicie-zablokowana-aktualizacja-1761747317.jpg)



 
                
Napisz komentarz
Komentarze