Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
Reklama 15-17 sierpnia - XIII Festiwal Archeologiczny Dwa Oblicza w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy

Co? Gdzie? Halo! Fitnesowy maraton [WTOREK, 19 sierpnia 2025]

Podziel się
Oceń

Chcesz wiedzieć, co dziś dzieje się w powiecie gorlickim? Jesteś we właściwym miejscu! Codziennie zbieramy dla Was najciekawsze wydarzenia z regionu – sprawdź, co warto zobaczyć, gdzie się wybrać i czego nie przegapić.
Zdjęcie przedstawia dzieci w sali choreograficznej
Dziś zajęcia fitness dla młodzieży w Dominikowicach.

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

 

WTOREK, 19 sierpnia 2025

Imieniny obchodzą:

Bolesław, Ezechiel, Juliusz, Agapiusz, Alfred, Andrzej, Donat, Emilia, Jan, Julian, Ludwik, Luiza, Magnus, Marian, Sebald, Wiktor.

Dziś jest Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej

Święto to ma na celu zwiększenie świadomości odnośnie działań związanych z niesieniem pomocy humanitarnej na świecie. Data obchodów upamiętnia zamach bombowy na placówkę ONZ w Bagdadzie w 2003 roku, w którym śmierć poniosło 22 ludzi.

Dziś jest Światowy Dzień Fotografii

Technika tak poszła do przodu, że dziś wszyscy robią fotki, w końcu wystarczy mieć ze sobą telefon. Jest to możliwe dzięki technice dagerotypii wynalezionej przez Louisa Daguerre'a i Josepha Niépce'a. Światowy Dzień Fotografii upamiętnia to wydarzenie z 1839 roku, które uważane jest za datę wynalezienia fotografii.

Kalendarz słoneczny: 

  • Wschód słońca: 5:25
  • Zachód słońca: 19:54
  • to 231 dzień roku, do końca pozostało 134 dni
     

Pogoda. Powiat gorlicki

 

 

Repertuar kin (19 sierpnia):

Kino Kolory w Gorlicach:
  • O psie, który jeździł koleją 2 – 10:00, 13:20, 15:00
  • Smerfy: Wielki film – 11:40
  • Fantastyczna 4: Pierwsze kroki / Napisy – 16:40
  • Vinci 2 – 18:40
  • Zniknięcia – 20:45
Kino Farys w Bieczu:
  • O psie, który jeździł koleją 2 – 15:00
  • Zakręcony piątek – 17:00
  • Naga broń – 20:00
Kino Helios w Nowym Sączu:
  • Nikt 2 / Napisy – 11:00, 16:15, 19:00, 21:10
  • O psie, który jeździł koleją 2 – 10:00, 12:15, 14:40, 15:45, 18:00
  • Pan Wilk i spółka 2 – 12:30, 15:00, 17:30
  • Zniknięcia / Napisy – 13:15, 18:30, 20:00
  • 13 dni do wakacji – 17:00, 21:20
  • Naga broń / Napisy – 13:30, 20:15
  • Vinci 2 – 14:30, 19:30
  • Smerfy. Wielki film – 10:15
  • Fantastyczna 4: Pierwsze kroki / Napisy – 10:45
  • Zakręcony piątek 2 – 11:30
  • Zakręcony piątek 2 / Napisy – 16:45

 

Gorlice. Wydarzenia i Wystawy

 

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza na zajęcia w świetlicach osiedlowych.

 

Gorlickie Centrum Kultury zaprasza na zajęcia w świetlicach osiedlowych.

 

Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjne zajęcia.

 

Wystawa „Poczet władców polskich”, którą będzie można obejrzeć w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach, to zestaw edukacyjnych plakatów, pojawiających się jako cykliczny dodatek do czasopism Wydawnictwa Sukurs z Warszawy.

 

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach zaprasza na wystawę Jerzego Murawskiego pt. Drugi powrót jeźdźców apokalipsy.

 

Dziki Projekt i Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach zapraszają na wystawę pt. Dzika Sztuka. Artyści dla przyrody. Jest to wystawa malarstwa na rzecz Fundacji Dziki Projekt.

 

Muzeum Regionalne PTTK w Gorlicach zaprasza do obejrzenia wystawy czasowej zatytułowanej „Sztuka okopowa”. To wyjątkowe wydarzenie wpisuje się w oficjalne obchody 110. rocznicy Bitwy Gorlickiej.

 

Ropica Polska. Wydarzenia

 

Ośrodek Kultury Gminy Gorlice filia w Ropicy Polskiej zaprasza na wakacyjne zajęcia.

 

Bielanka. Wystawy

 

To wyjątkowa okazja, aby pożegnać tę inspirującą wystawę i spotkać się z artystką. Przyjdź, aby podziwiać jej prace, porozmawiać o sztuce i spędzić miło czas w gronie miłośników kultury.

 

Szymbark. Wystawy

 

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach zaprasza na wystawę pt. Z formą w ogrody II.

 

Po paru latach przerwy powraca niezwykłe spotkanie ze sztuką. Na wspólnej wystawie spotkają się wybitni twórcy współczesnej rzeźby polskiej, wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

 

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach zaprasza na wystawę pt. Rzeźba Antoniego Bolka z Załęża, która jest ze zbiorów Muzeum Regionalnego im. dr S. Kadyiego w Jaśle i  Muzeum Ziemi Sądeckiej w Nowym Sączu.

 

Ropa. Wydarzenia

 

Gminny Ośrodek Kultury w Ropie zaprasza na zajęcia plastyczne w Ropie, które rozpoczną się w drugiej połowie sierpnia.

 

Wysowa-Zdrój. Wystawy

 

Centrum Produktu Turystycznego i Kulturowego Beskidu Gorlickiego zaprasza na wystawę Joanny Zająć.

 

Sękowa. Wydarzenia

 

Rozpoczynamy zbiórkę karmy i darowizn dla Fundacji PSYstań dla Zwierząt. Każdy może pomóc – przynosząc karmę lub wspierając finansowo.

 

Dominikowice. Wydarzenia

 

Taniec Życia – Ruch, Zdrowie, Radość zaprasza na fitnesowy maraton dla młodzieży.

 

Taniec Życia - Ruch, Zdrowie, Radość zaprasza dzieci od 12 r. życia na warsztaty tańców pogórzańskich i rzeszowskich z Zespołem Beskidy z Dominikowic.

 

Moszczenica. Wydarzenia

 

Ośrodek Kultury i Biblioteki w Moszczenicy zaprasza na warsztaty ceramiczne w Moszczenicy.

 

Łużna. Wydarzenia

 

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej zaprasza wszystkich Wakacjuszy – małych i dużych – do wspólnej zabawy!

 

Biecz. Wydarzenia

 

Wakacyjne szaleństwo z Bieckim Centrum Kultury!

 

Bobowa. Wydarzenia

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Bobowej zaprasza na powitanie nowego wozu.

 

Trzcinica. Wystawy

 

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy zaprasza na wystawę pt. Drewniane Łuki Historyczne - rekonstrukcje wykonane przez Bogusława Popka.

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAeroklub Podhalański Nowy Sącz - przejmij stery i zostań pilotem - szkoelnie samolotowe - szkolenie szybowcowe - szkolenie do licencji samolotowej - szkolenie dodatkowe - ZADZWOŃ 18 444 84 09
ReklamaPowiat Gorlicki - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza osoby z niepełnosprawnościami do udziału w finansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych programie "Aktywny samorząd - edycja 2025
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama4 Strony Karpat Festiwal folkowy - gorlicki Rynek, 23-24.08.2025
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 18°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: SiarraTreść komentarza: 6/1 to 6 zdjęć wozu strażackiego a 1 spalonego garażu. Tytuł powinien być 6 straży na jeden blaszak.Data dodania komentarza: 19.08.2025, 07:25Źródło komentarza: Zagórzany. Pożar garażu. Dym widać z daleka [FOTO]Autor komentarza: MMTreść komentarza: Redakcjo, ten wpis to nie tu miał być.. tylko pod milionami wydawanymi bez sensuData dodania komentarza: 18.08.2025, 19:11Źródło komentarza: Ciężki stan 27-letniego mężczyzny, który uczestniczył w wypadku w SiedliskachAutor komentarza: MMTreść komentarza: Oczywiście zgadzam się z adamem1. Czy ktoś policzył, kiedy zwróci się termomodernizacja? Za 50 lat? A dlaczego miasto wydaje ciężkie miliony na sezonowe uciechy części mieszkańców (baseny, lodowiska), zamiast pomyśleć o alternatywie dla Klimkówki, gdy zabraknie tam wody? Te uciechy dla gawiedzi też nigdy się nie zwrócą.. "Burmiszcz" dba o "igrzyska", a nie o przyszłość miasta. O obwodnicy nic już nie napiszę, bo tę akurat obiecał pan Nawrocki ;PData dodania komentarza: 18.08.2025, 15:57Źródło komentarza: Ciężki stan 27-letniego mężczyzny, który uczestniczył w wypadku w SiedliskachAutor komentarza: adam1Treść komentarza: Moja prosta opinia. Zrezygnować z modernizacji biblioteki, bo nie jest to na dzień dzisiejszy konieczne. Nie budować kolejnego ronda, które w żaden sposób nie rozwiąże problemów komunikacyjnych miasta. W ten sposób zaoszczędzimy pieniądze, nie będziemy musieli brać kredytu i zadłużać po raz kolejny nasze dzieci i wnuki. Zamiast tego należy przystąpić do inwestycji nr 1 w mieście czyli budowy obwodnicy zachodniej i południowejData dodania komentarza: 18.08.2025, 13:01Źródło komentarza: Na co Gorlice wydadzą miliony w 2025 roku? Analizujemy plan zamówień
Reklama