Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaZapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama
ReklamaKup swój wymarzony rower w IwoBike - Gorlice, ul. Michalusa 1
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Podaruj dzieciom dom! Zostań rodziną zastępczą - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Słoneczna 7, Gorlice, tel. 18 352 53 80
Reklama Życzymy Wam, aby te Święta Bożego Narodzenia były pełne ciepła, spokoju i rodzinnej atmosfery. Niech magia wigilijnego wieczoru przyniesie radość, a świąteczne dni będą czasem odpoczynku i refleksji. Oby nadchodzący Nowy Rok był czasem realizacji marzeń, sukcesów i wielu niezapomnianych chwil. Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku! życzą Rada Nadzorcza, Zarząd i Pracownicy Baku Spółdzielczego w Gorlicach
Reklama Najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Niech narodzenie Chrystusa wniesie w codzienność radość, spokój i odnowioną nadzieję, a dom wypełni miłością, która jednoczy i umacnia. Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen dobra, ciepła rodzinnych spotkań oraz wewnętrznego światła, któe prowadzi przez cały nadchodzący rok. Składa Tomasz Płatek Radny Sejmiku Małopolskiego

Na skróty nie zawsze oznacza szybciej

Podziel się
Oceń

49-letnia kobieta, przejeżdżając pomiędzy dwoma miejscowościami uzdrowiskowymi, postanowiła skorzystać z nawigacji samochodowej. Ta pokierowała ją na drogę przez las, a samochód kobiety ugrzązł w zaspie śnieżnej kilka kilometrów od najbliższych zabudowań.

Policjanci odnaleźli kobietę i pomogli uwolnić jej samochód. Cała i zdrowa wróciła do domu.

Wczoraj (19.02.2017 r.), około godziny 20.40 dyżurny gorlickiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie od kobiety, która utknęła swym samochodem w zaspie, gdzieś w środku lasu. Kobieta była przerażona - nie wiedziała gdzie się znajduje, nie potrafiła też podać nazwy miejscowości, przez którą wcześniej przejeżdżała.  Jak poinformowała, jechała z miejscowości Krynica-Zdrój do Wysowej-Zdrój.

Całą trasę pokonywała przy pomocy nawigacji samochodowej, nie zwracała więc uwagi na miejsca, przez które przejeżdżała. Kiedy wjechała w boczną, leśną drogę i przejechała nią kilka kilometrów nie widząc żadnych zabudowań i nie napotykając nikogo, zdała sobie sprawę, że dalsza podróż tą trasą jest niemożliwa. Kiedy próbowała zawrócić na wąskiej i pokrytej grubą warstwą śniegu drodze, jej auto utknęło. Wtedy kobieta telefonicznie zawiadomiła policjantów.

Patrol z Uścia Gorlickiego wytypował prawdopodobne miejsca przebywania kobiety na podstawie zapamiętanych przez nią i podanych policjantom elementów infrastruktury. Policjanci sprawdzili kilkadziesiąt lokalizacji na terenie miejscowości Izby i Blechnarka, nigdzie jednak nie ujawniono ‘świeżych” śladów opon. Na koniec policjanci postanowili sprawdzić drogę prowadzącą do nieistniejącej już dzisiaj wsi Bieliczna. Ich przypuszczenia okazały się słuszne. Policjanci odnaleźli ślady samochodu i podążali po nich przez kilka kilometrów. Kiedy dotarli do przepływającej przez drogę rzeki, pokrytej pękniętą warstwą lodu,  postanowili pozostawić radiowóz i dalszą trasę pokonać pieszo. Po około 2 kilometrach marszu dojechał do nich samochód terenowy pomocy drogowej z Krynicy, którą wcześniej kobieta wezwała. Jak się okazało, kierowca również bezskutecznie szukał kobiety w różnych wskazanych przez nią lokalizacjach. Policjanci udali się w dalszą drogę z kierowcą pomocy drogowej i po przebyciu kolejnych kilku kilometrów zauważyli światła pojazdu na poboczu drogi.

W samochodzie Nissan X-trail policjanci odnaleźli przestraszoną, zdezorientowaną i zmarzniętą kobietę. Natychmiast udzielili jej niezbędnej pomocy. Z relacji 49-latki wynikało, że około godziny 17.00 utknęła w lesie, po czym wezwała telefonicznie pomoc i czekała w samochodzie wiedząc, że od najbliższych zabudowań dzieli ją kilka kilometrów. Dzięki pomocy policjantów i napotkanego wcześniej kierowcy udało się wydobyć samochód z zaspy i kobieta mogła sama powrócić do miejsca zamieszkania.

źródło: gorlice.policja.gov.pl


Napisz komentarz

Komentarze

Nastolatka 21.02.2017 14:42
Policja to 112 ?! czy Pogotowie ??

Adwokat 21.02.2017 14:41
W Powiecie Gorlice powinno się wsie łączyć czyli te gdzie mieszka mniej osób niż w jednym bloku mieszkalnym.

Ja 21.02.2017 10:49
I w nawigacji nagle zniknęły nazwy wszystkich miejscowości oraz pozycja pojazdu :D

Bolek 20.02.2017 19:40
W Gorlicach panuje porządek i jest bezpiecznie, bo Mieszkańcy gdy widzą jakiś problem to bez wahania kręcą 112 i bardzo dobrze robią że niszczą Gorlicką Patologię.

Ul. Węgierska. 20.02.2017 19:17
Moja sąsiadka to dzwoni nawet na 112 gdy widzi nawet psa wolno chodzącego po Gorlicach. Bo według niej stwarza zagrożenie i może w każdej chwili zaatakować człowieka, czy ona nie ma racji?!

Tirowiec 20.02.2017 17:31
Mnie to wkurza gdy widzę asfalt gdzie Człowiek możne jechać śmiało na pewniaka a po paru km okazuje się że to droga do domu bez możliwości zawrócenia.

Leszek 20.02.2017 17:28
Ludzie błądzą bo brakuje normalnych prostych drug ale ciekawe czy dmuchała w alkomat?

Nastolatka 20.02.2017 16:17
A jak by ją jakieś dziki zaatakowali i wykorzystali to by więcej sama po lasach nie szukała wrażeń.

Alex 20.02.2017 16:14
Niech dziękuje Bogu że miała zasięg i telefon przy sobie bo to różnie bywa.

Tirowiec 20.02.2017 16:13
Kobieta miała prawo nie znać drogi. Ale zawsze trzeba każdą decyzje przemyśleć sto razy, jakie mogą być konsekwencje, ale tak już bywa jak się jedzie samochodem jako jedna osoba i nie ma kto doradzić i pomóc.

Bolesław 20.02.2017 16:08
Cud że Kobieta zachowała zimną krew i wezwała 112.

Aleksander 20.02.2017 15:28
Dziś oszczędza każdy nawet i na paliwie i to kosztem własnego zdrowia lub życia.

xxx 20.02.2017 15:26
To jest jeden z przykładów że uzdrowiska powinno się połączyć jedną drogą.Piwniczna-Wysowa lub nie uzdrowiskowo Zakopane-Barwinek.

xxx 20.02.2017 15:18
Pechowy Powiat Gorlice.

Tirowiec 20.02.2017 15:15
Bo takie drogi leśne powinni być szlabanem zamknięte gdy nie ma przejazdu.

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
Reklama
POPULARNE
zdjęcie przedstawia wilka Wilk w przysiółku Podwójtowie porwał psa. Zabezpieczcie zwierzęta i gospodarstwa przed drapieżnikiem Przed momentem odebraliśmy poruszający telefon od jednej z naszych czytelniczek z Libuszy, z przysiółka Podwójtowie, w powiecie gorlickim. Kobieta zadzwoniła roztrzęsiona, bo – jak relacjonuje – dziś kilkadziesiąt minut wcześniej, około godz. 16 pod jej dom podszedł wilk i porwał psa. To zdarzenie, choć dotyczy konkretnego miejsca, brzmi jak ostrzeżenie dla wielu mieszkańców mniejszych miejscowości, gdzie domy stoją na otwartym terenie, a posesje bywają nieogrodzone.Data dodania artykułu: 22.12.2025 18:34Liczba komentarzy artykułu: 4Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 10zdjęcie przedstawia dom rozświetlony światełkami Dom gorlickich Griswoldów znów rozświetlony [FOTO] Na ul. Stróżowskiej w Gorlicach znów zrobiło się jasno jak w filmie. „Chatka gorlickich Griswoldów” została rozświetlona i od razu zaczęła przyciągać wzrok kierowców przejeżdżających tą trasą.Data dodania artykułu: 24.12.2025 18:39Liczba komentarzy artykułu: 6Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 9zdjęcie przedstawia dwóch chłopców idących w komeżkach po ulicy miasta Rozpoczyna się wizyta duszpasterska w parafiach Gorlic [PORZĄDEK KOLĘDY] Społeczność parafian w Gorlicach poszukuje już informacji, gdzie i o której godzinie pojawią się księża w ramach wizyty duszpasterskiej. Poniżej publikujemy porządek kolędy w mieście dla parafii, które udostępniły harmonogram. W przypadku dwóch wspólnot na oficjalny plan nadal czekamy, dlatego warto śledzić ogłoszenia parafialne i komunikaty w gablotach.Data dodania artykułu: 26.12.2025 11:36Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 8
Reklama
słabe opady śniegu

Temperatura: -2°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 28 km/h

Reklama
ReklamaMarmed i słyszę - ZAPISY NA BEZPŁĄTNE APARATY SŁUCHOWE - ul. Sienkiewicza 36, Gorlice, tel. 18 353 82 66, 501 700 244