Zgodnie z informacjami przekazanymi przez wykonawcę prac, działania prowadzone będą na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie. Celem jest uzyskanie aktualnych zdjęć terenu w pierwszej linii zabudowy – w pasie do 60 metrów od osi drogi krajowej nr 28.
Drony będą rejestrować aktualny stan posesji, zjazdów, elementów infrastruktury, a także cieków wodnych i dróg bocznych łączących się z DK 28. Jak podkreślają wykonawcy, materiał fotograficzny ma charakter poglądowy i techniczny, nie będzie zawierał danych osobowych ani nie posłuży do celów kontrolnych wobec mieszkańców.
Loty dronów będą prowadzone w godzinach dziennych i mogą obejmować posesje zlokalizowane wzdłuż głównej drogi. Urzędnicy apelują do mieszkańców o zachowanie spokoju i niepodejmowanie prób kontaktu z operatorami w czasie pracy urządzeń.
Zwracają też uwagę, że obecność dronów nie jest związana z żadnymi działaniami policyjnymi czy komercyjnymi – to część standardowych procedur przygotowawczych przy inwestycjach drogowych.
Trwające pomiary i inwentaryzacje to kolejny etap działań poprzedzających planowaną rozbudowę DK 28 na odcinku Ropa – Biecz, który ma zostać zmodernizowany w najbliższych latach. Prace mają na celu poprawę bezpieczeństwa, przepustowości i komfortu podróżnych, a także dostosowanie drogi do rosnącego natężenia ruchu.
Mieszkańcy, którzy zauważą drony przelatujące nad ich działkami, mogą być spokojni – to część niezbędnego procesu dokumentacji technicznej, który ma pomóc w realizacji jednej z najważniejszych inwestycji drogowych w regionie.
Źródło info: Gmina Biecz/Gmina Gorlice







![Biecz. Zderzenie osobówek na skrzyżowaniu. Utrudnienia na DK28 [FOTO] Biecz. Zderzenie osobówek na skrzyżowaniu. Utrudnienia na DK28 [FOTO]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-biecz-zderzenie-osobowek-na-skrzyzowaniu-utrudnienia-na-dk28-1773664195.jpg)

![Srebrny medal dla Gorlic w boksie olimpijskim [FOTO] Zdjęcie przedstawia zawodnika](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-srebrny-medal-dla-gorlic-w-boksie-olimpijskim-1773659923.jpg)


![Co? Gdzie? Halo! Wieczór z karaoke, nowości w kinach [PONIEDZIAŁEK, 16 marca 2026] zdjęcie przedstawia zapowiedz co? Gdzie? Halo!](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-co-gdzie-halo-wieczor-z-karaoke-oraz-ciekawe-repertuary-kin-poniedzialek-16-marca-2026-1773653088.jpg)










![Włamanie do Gospody Magurskiej, kamera uchwyciła trzech sprawców [FOTO] zdjęcie przedstawia sprawców kradzieży z włamaniem](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-wlamanie-do-gospody-magurskiej-poszukiwani-sprawcy-foto-1772380939.jpg)
![To oni usiłowali okraść skład budowlany w Sękowej. Zobacz film z monitoringu [VIDEO] zdjęcie przedstawia zamaskowanych mężczyzn w nocy](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-to-oni-usilowali-okrasc-sklad-budowlany-w-sekowej-zobacz-film-z-monitoringu-video-1772721685.jpg)
![Parkowanie za 4 tysiące złotych na gorlickim parkingów [FOTO] zdjęcie przedstawia samochód z blankietami za wycieraczką za parkowanie](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-parkowanie-za-4-tysiace-zlotych-na-gorlickim-parkingu-foto-1773323229.jpg)
![Ruszyła budowa restauracji McDonald's przy ul. Bieckiej w Gorlicach [FOTO] zdjęcie przedstawia budynek mcdonalds](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-ruszyla-budowa-restauracji-mcdonald-s-przy-ul-bieckiej-w-gorlicach-foto-1772726693.jpg)
![Zaginęła 16-letnia mieszkanka Moszczenicy [AKTUALIZACJA] Zaginęła 16-letnia mieszkanka Moszczenicy [AKTUALIZACJA]](https://static2.halogorlice.info/data/articles/sm-16x9-zaginela-16-letnia-mieszkanka-moszczenicy-1773388717.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze