Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

GKPS Gorlice grał z Iskierką Tarnów. To ostatni mecz w starym roku [RETRANSMISJA]

Podziel się
Oceń

GKPS Gorlice stanie przed kolejnym ligowym wyzwaniem. W ramach dziewiątej kolejki I Ligi Małopolskiej Seniorów gorliczanie zmierzą się we własnej hali z zespołem MUKS Iskierka Tarnów.
zdjęcie przedstawia siatkarzy przed meczem
Gorliccy siatkarze zmierzą się z przeciwnikiem z Tarnowa

Autor: ilustracyjne/halogorlice.info

 

Spotkanie rozegrane zostanie w hali OSiR w Gorlicach i będzie to ostatni mecz domowy GKPS w 2025 roku, co dodatkowo podnosi rangę tego wydarzenia dla drużyny i kibiców.

Po ośmiu kolejkach ligowych MUKS Iskierka Tarnów zamyka tabelę z dorobkiem jednego punktu. Taka pozycja nie oddaje jednak w pełni potencjału sportowego zespołu. W dotychczasowych spotkaniach tarnowianie wielokrotnie pokazywali charakter, nawiązując wyrównaną walkę z wyżej notowanymi rywalami i momentami przejmując inicjatywę na boisku. Dla GKPS Gorlice oznacza to konieczność zachowania pełnej koncentracji i konsekwencji od pierwszej do ostatniej piłki.

Gospodarze przystąpią do meczu po przegranej z liderem rozgrywek z Krakowa. Starcie z jednym z najmocniejszych zespołów ligi było wymagające, ale dostarczyło cennego materiału do analizy. Sztab szkoleniowy i zawodnicy zgodnie podkreślają, że takie spotkania pozwalają wyciągać wnioski i szybciej reagować na błędy. Nadchodzący mecz ligowy to szansa na powrót na zwycięską ścieżkę i odbudowanie pewności siebie przed kolejną częścią sezonu.

GKPS Gorlice - MUKS Iskierka Tarnów 3:0 (25:14, 25:9, 25:11)

GKPS: Czupik, Turek A., Motyka, Szpyrka, Cetnarowki, Kosiba, Turek S. (L) - Dygoń, Nikiel (kpt.), Stępień (L). Trener: Krzysztof Kozłowski

Iskierka: Soboń, Kobis, Kuczek, Rubacha W., Lachowic, Kocowicz, Zacharek (L) - Kabat, Rubacha G., Sorys, Półkoszek, Tymoszuk, Budziłko (L, kpt.). Trener: Andrzej Łoś.

Sędziowie: Krzysztof Pierzchała, Maciej Kutta, sekretarz: Paulina Augustyn.

 

Siatkarze GKPS Gorlice odnieśli pewne i szybkie zwycięstwo w meczu I Ligi Małopolskiej Seniorów, podejmując we własnej hali zespół MUKS Iskierka Tarnów. Spotkanie miało wyraźnie jednostronny przebieg i od pierwszych piłek nie pozostawiało wątpliwości, która drużyna kontroluje wydarzenia na boisku.

W siatkarskim środowisku takie mecze określa się krótko jako „godzinka z prysznicem” i to sformułowanie idealnie oddaje charakter tego pojedynku. Gorliczanie nie mieli w tym spotkaniu realnych przeciwników. W każdym z setów dyktowali warunki gry, konsekwentnie budując przewagę punktową i zmuszając rywali do kolejnych błędów.

Zespół z Tarnowa, który obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli I Ligi Małopolskiej Seniorów z dorobkiem zaledwie jednego punktu, miał wyraźne problemy z organizacją gry. Widoczne były liczne pomyłki w rozegraniu, a próby ataku często kończyły się uderzeniami w aut. W takich okolicznościach Iskierka Tarnów pełniła raczej rolę tła dla dobrze dysponowanych gospodarzy, nie potrafiąc nawiązać wyrównanej walki w żadnej partii.

Dla GKPS Gorlice był to mecz bez historii, po którym można jedynie dopisać komplet trzech punktów do ligowego dorobku. Zespół zrealizował plan minimum, zachował koncentrację i bez zbędnych komplikacji zakończył spotkanie na swoją korzyść. Trudno jednak wyciągać daleko idące wnioski sportowe po tak słabym widowisku.

Z drugiej strony drużynie MUKS Iskierka Tarnów pozostaje życzyć powodzenia oraz cierpliwego szlifowania umiejętności przed kolejnymi ligowymi potyczkami. Obecna sytuacja w tabeli pokazuje, że przed zespołem z Tarnowa jeszcze dużo pracy. Z kolei dla GKPS Gorlice zwycięstwo z Iskierką było obowiązkiem, z którego gospodarze wywiązali się w pełni, potwierdzając różnicę poziomów dzielącą oba zespoły.

 

Tabela 1. ligi małopolskiej w siatkówce seniorów
 
Lp.ZespółMeczePktSety +Sety -pkt +pkt -
1KS Hutnik Kraków822234655544
2GKPS Gorlice818209654582
3WKS WAWEL Kraków7151910659594
4MKS RYGLICE8151713691631
5GSKS Laskowa8121616710687
6KS Volley Podegrodzie681012479511
7VOLLEYTEAM Gromnik76716461540
8SMS SPARTA Kraków85821632674
9MUKS ISKIERKA TARNÓW81524527705
Źródło info: MZPS

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
drzwi sali sądowej Niepokojące nagranie nastolatki z gminy Łużna postawiło policję na równe nogi. Została zatrzymana Niepokojące materiały dotyczące jednej ze szkół podstawowych w gminie Łużna pojawiły się w mediach społecznościowych. Sprawa została zgłoszona gorlickiej policji, a funkcjonariusze z Bobowej ustalili osobę odpowiedzialną za publikację. Okazała się nią 11-letnia uczennica. Zebrane materiały mają trafić do sądu rodzinnego. Data dodania artykułu: 22.10.2026 16:23Liczba komentarzy artykułu: 3Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 5 ludzie stojący przy samochodzie w środku lasu Rumuńscy grzybiarze masowo wywożą grzyby z Beskidu Niskiego. Komu taki interes się opłaca? Zorganizowane grupy grzybiarzy z Rumunii ponownie pojawiły się w lasach Beskidu Niskiego, niedaleko Gorlic. Przyjeżdżają samochodami, przeczesują całe połacie lasów, a zebrane grzyby pakują do skrzynek i wywożą za granicę. Skala zjawiska zaniepokoiła mieszkańców i zmobilizowała służby do działania. Sprawdzamy, dlaczego obcokrajowcom opłaca się pokonywać setki kilometrów po polskie grzyby i co na tym traci nasz region. Data dodania artykułu: 25.10.2026 11:36Liczba komentarzy artykułu: 5Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 4 Policyjny radiowóz 16-latka zatrzymana za opublikowanie filmu w sieci. Przestroga także dla uczniów z Gorlic Jedno nagranie opublikowane w mediach społecznościowych może wywołać poważne konsekwencje. Przekonała się o tym 16-letnia mieszkanka powiatu krakowskiego, która zamieściła w sieci materiał sugerujący zagrożenie dla uczniów jednej ze szkół. Data dodania artykułu: 16.10.2026 10:40Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 4
Reklama

Temperatura: 11°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 3 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Kraków Osp Treść komentarza: Z tego, co się dowiedziałem, Brunary są jedyną jednostką w Gminie posiadającą specjalizację poszukiwawczo-ratowniczą. Miałem okazję odwiedzić ich niedawno i przekonać się na własne oczy, że dysponują wysokiej jakości sprzętem oraz odpowiednimi umiejętnościami. Tym bardziej trudno zrozumieć sposób wydatkowania pieniędzy przez gminę, skoro jednostka o tak istotnych kompetencjach i możliwościach powinna być szczególnie doceniana i wspierana. Takie decyzje budzą uzasadnione pytania o priorytety i gospodarność w zarządzaniu publicznymi pieniędzmi. Pozdrowienia z okolic Krakowa! Data dodania komentarza: 28.10.2026, 11:57 Źródło komentarza: Tragedia na szlaku ujawniła problem. Gmina inwestuje w ratownictwo Autor komentarza: Kierowca zawodowy Treść komentarza: Dziś tj. wtorek też zaskakująco ograniczona widzialność nad ranem w godzinach od 2 do 4 nawet fatalna, co oczywiście nie przeszkadzało melepeciarskim pieszym chodzić bez żadnego odblasku w czarnym ubraniu, ludzie zacznijcie myśleć, żaden kierowca nie chce Was zabić ale zachowujecue się jak samobójcy na drogach..... trasa Gorlice Kluczbork, pierwszy melepeta w Moszczenicy sprawdzał rozkład jazdy w ciemnym ubraniu, szczere kondolencje dla rodziny za taką bezmyślonść bo to kiedyś może skończyć się tragedią, a ja za bezmózga siedzieć nie myślę..... Data dodania komentarza: 27.10.2026, 22:49 Źródło komentarza: To może utrudnić nocne i poranne podróże. Ostrzeżenie dla powiatu gorlickiego Autor komentarza: beretsx Treść komentarza: powinni ujawnić czy to był material z przemocą ps. czeska prokuratura zastanawia sie nad przesunieciem wieku kar z 15 na 13 lat z powodu wrzostu przestepczosci a w Polsce cackaj ą sie jak ze smierdzącym jajkiem Data dodania komentarza: 27.10.2026, 21:42 Źródło komentarza: Niepokojące nagranie nastolatki z gminy Łużna postawiło policję na równe nogi. Została zatrzymana Autor komentarza: 21AL Treść komentarza: policja nawet kierować ruchem nie umie , a co dopiero złapać przestępcę, Data dodania komentarza: 27.10.2026, 21:40 Źródło komentarza: Ktoś strzela do kotów w Dominikowicach. Mieszkańcy są poruszeni
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego