Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaZnajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110

GKPS Gorlice podejmuje VolleyTeam Gromnik. Stawką ligowe punkty [RETRANSMISJA]

Podziel się
Oceń

Dziś (31 stycznia) GKPS Gorlice gra u siebie z VolleyTeam Gromnik. Początek spotkania zaplanowano na godz. 18 w OSiR Gorlice. Dla gospodarzy to spotkanie ma podwójną stawkę, trzy punkty pozwolą utrzymać przewagę nad rywalami w walce o drugie miejsce w tabeli 1. ligi małopolskiej siatkówki, a przy okazji zbudować spokój przed trudniejszym lutowym wyjazdem.
zdjęcie przedstawia zawodników stojących na boisku w hali sportowej
Mecz w hali OSiR w Gorlicach.

Autor: halogorlice.info/Tomasz Stasiowski

 

Z perspektywy matematyki ligowej trzy punkty z Gromnikiem pozwolą GKPS odskoczyć na chwilę na bezpieczniejszy dystans i utrzymać presję na rywalu z Krakowa. Z kolei każdy scenariusz, w którym gospodarze “oddają” rywalowi set lub dwa, nadal może być korzystny, ale pod warunkiem, że Wawel również będzie gubił punkty. Problem w tym, że Wawel ma jeden mecz zaległy i tylko 2 punkty straty, więc GKPS nie może się potknąć.

GKPS Gorlice - VolleyTeam Gromnik - : -

 

Zapraszamy na nasz kanał Facebook (początek relacji o godz. 17.50) >>>Mecz GKPS Gorlice - VolleyTeam Gromnik na żywo

 

Dzisiejszego wieczora (31 stycznia) GKPS Gorlice rozegrał ligowe spotkanie w ramach 1. ligi małopolskiej siatkówki seniorów z Volley Team Gromnik. Od pierwszej piłki było widać, że gospodarze są mocno zmotywowani.

Początek przyniósł krótką wymianę ciosów i serię akcji, w których wynik długo kręcił się wokół remisu. To jednak był jedyny moment, gdy drużyna z Gromnik była w stanie dotrzymać kroku. Po kilku pierwszych piłkach gorliczanie włączyli szósty bieg, zaczęli lepiej czytać grę rywala i z każdą akcją powiększali przewagę.

Kluczowym elementem przewagi gospodarzy była zagrywka. Serwowali mocno, celnie i z małą liczbą pomyłek, co wymuszało na przyjezdnych przewidywalne rozwiązania w rozegraniu. Nawet gdy Volley Team dobrze dogrywał piłkę, w ataku szybko pojawiał się problem, na siatce czekał już ustawiony, szczelny blok GKPS. Ta powtarzalność — dobre przyjęcie, a potem kłopot ze skutecznym skończeniem akcji — była motywem przewodnim niemal całego spotkania.

Symboliczny dla obrazu meczu był początek trzeciej partii. Gospodarze kilka razy z rzędu zatrzymali atak rywali skutecznym blokiem, błyskawicznie budując prowadzenie 5:0. Taki start odebrał przyjezdnym resztki wiary w odwrócenie losów spotkania i pozwolił gorliczanom spokojnie ustawić seta na swoją melodię, presja z pola serwisowego, cierpliwość w obronie i konsekwencja w kończeniu piłek.

Ostatecznie GKPS Gorlice wygrał 3:0, zdecydowanie i zasłużenie, dopisując do ligowej tabeli trzy ważne punkty. To było jednostronne widowisko, w którym dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusji, a przewaga wynikała z przewagi we wszystkich elementach, zagrywce, bloku i organizacji gry w kluczowych fragmentach setów.

Wygrana utrzymuje GKPS w grze o jak najlepszą pozycję w 1. lidze małopolskiej, ale w kalendarzu czekają trudniejsze testy z wyżej notowanymi rywalami. W kontekście układu tabeli ważne są też wyniki Wawelu Kraków, bo pojawia się wątek matematycznych szans na potknięcie krakowian i stratę punktów w kolejnych meczach. Jeśli tak się nie wydarzy, scenariusz na styk nadal jest realny, Wawel może wyprzedzić gorliczan minimalnie, różnicą jednego punktu, co w praktyce ma znaczenie w walce o najwyższe cele na tym etapie sezonu.


Tabela 1. ligi małopolskiej siatkówki seniorów

Lp.ZespółMeczePktSety +Sety -pkt +pkt -
1KS Hutnik Kraków12333591055905
2GKPS Gorlice12263014992894
3WKS WAWEL Kraków10212614911819
4MKS RYGLICE122024221045972
5GSKS Laskowa1218242410661046
6KS Volley Podegrodzie9131718774794
7SMS SPARTA Kraków11111525882918
8VOLLEYTEAM Gromnik1071025699828
9MUKS ISKIERKA TARNÓW1216367911039

Źródło tabeli: MZPS

 


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
drzwi sali sądowej Niepokojące nagranie nastolatki z gminy Łużna postawiło policję na równe nogi. Została zatrzymana Niepokojące materiały dotyczące jednej ze szkół podstawowych w gminie Łużna pojawiły się w mediach społecznościowych. Sprawa została zgłoszona gorlickiej policji, a funkcjonariusze z Bobowej ustalili osobę odpowiedzialną za publikację. Okazała się nią 11-letnia uczennica. Zebrane materiały mają trafić do sądu rodzinnego. Data dodania artykułu: 22.10.2026 16:23Liczba komentarzy artykułu: 3Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 5 ludzie stojący przy samochodzie w środku lasu Rumuńscy grzybiarze masowo wywożą grzyby z Beskidu Niskiego. Komu taki interes się opłaca? Zorganizowane grupy grzybiarzy z Rumunii ponownie pojawiły się w lasach Beskidu Niskiego, niedaleko Gorlic. Przyjeżdżają samochodami, przeczesują całe połacie lasów, a zebrane grzyby pakują do skrzynek i wywożą za granicę. Skala zjawiska zaniepokoiła mieszkańców i zmobilizowała służby do działania. Sprawdzamy, dlaczego obcokrajowcom opłaca się pokonywać setki kilometrów po polskie grzyby i co na tym traci nasz region. Data dodania artykułu: 25.10.2026 11:36Liczba komentarzy artykułu: 5Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 4 Policyjny radiowóz 16-latka zatrzymana za opublikowanie filmu w sieci. Przestroga także dla uczniów z Gorlic Jedno nagranie opublikowane w mediach społecznościowych może wywołać poważne konsekwencje. Przekonała się o tym 16-letnia mieszkanka powiatu krakowskiego, która zamieściła w sieci materiał sugerujący zagrożenie dla uczniów jednej ze szkół. Data dodania artykułu: 16.10.2026 10:40Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 4
Reklama

Temperatura: 7°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama