Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU

Szklanka na drodze! Kolizja w Kobylance, na Magurze utknęły pojazdy

Podziel się
Oceń

Na drogach powiatu gorlickiego panowały dziś rano (8 grudnia) bardzo trudne warunki drogowe. Na większości ulic jezdnia pokryta była warstwą lodu. Takie okoliczności mogły sprzyjać kolizji, jaka miała miejsce około godz. 8.15 w Kobylance.

Oficjalny komunikat policji, udzielony przez rzecznika Grzegorza Szczepanka, w sprawie dzisiejszej kolizji:

W zdarzeniu, na drodze gminnej Kobylanka - Dominikowice, uczestniczyły 2 pojazdy osobowe, opel corsa i fiat seicento. Jak ustalili policjanci kierujący opla corsa, mieszkaniec powiatu jasielskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i na śliskiej, pokrytej grubą warstwą lodu jezdni, nie zdołał wyhamować i uderzył w tył seicento. Wskutek tego uderzenia fiat został zepchnięty z drogi i wpadł do rowu. Inna z kierujących, najeżdżając na miejsce zdarzenia zahamowała a jej samochód został zniesiony również do rowu, ten pojazd nie brał udziału w tym zdarzeniu.

Wskutek zdarzenia jedna z osób została poszkodowana ale na całe szczęście jej obrażenia nie okazały się niebezpieczne. Na miejscu pracowały straż pożarna, pogotowie oraz policja.

Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem w wysokości 220 zł i 6 punktami karnymi.

Chwilę po zdarzeniu pojawiła się również ... piaskarka, która zatrzymała się przed szlabanem i oczekiwała na przejazd, by posypać drogę piaskiem.

Nasi Czytelnicy donoszą o bardzo słabej kondycji utrzymania dróg na innych drogach naszego powiatu, oto list przesłany do naszej redakcji:

Dzień dobry Mam pytanie, czy moglibyście podjąć jakąś interwencję czy dochodzenie w sprawie statusu drogi Gorlice - Konieczna a zwłaszcza Magury ? Kto odpowiada za jej utrzymanie zimą ? Zmieniła się ,,kolejność odśnieżania "? Od pary dobrych lat jeżdżę tamtędy kilka razy w tygodniu przez cały rok, ale tak źle jak tej jesieni jeszcze nie było. Wczoraj myślałam, że nie przejadę. Rano było biało na Magurze ale widać było, że w nocy przejechał sprzęt odśnieżający. Wracałam tamtędy ok godz. 15 i nic się nie zmieniło, przybyło tylko kilka centymetrów śniegu. Gdybym jechała jeszcze później, musiałabym zawrócić. Dziś już tam parę samochodów utknęło. Dziękuję bardzo za ewentualne ,, śledztwo ".

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

xxl 08.12.2016 16:37
Pechowy Powiat.

Tomek 08.12.2016 13:26
Ludzie dzisiaj wygodniej ze głowa boli. Ja pamiętam w latach 90 tych jak wyciąg na Magurze został zamknięty o godz. 15.30 gdyż nie bylo oświetlenia to jechałem później na nartach drogą do Ropicy Polskiej gdyż była biała zero piasku ani żużlu (solą sypano tylko drogi krajowe). Ludzie jeździli autami i nikt nie narzekał, nie było opon zimowych ABS-ów itd. Trzeba jeździć jął warunki pozwalają ! Jak ktoś się nie czuje na siłach to niech zostanie w domu. Posypać tylko wzniesienia , podjazdy pod gore.

Anastazja 08.12.2016 12:33
W przypadku drogi Gorlice Wapienne, to piaskarki nawet jeżdżą, ale co z tego jak w ogóle nie sypią jezdni. Wydaje się, że jadą tylko po to, aby kilometry zrobić, a na drodze szklanka i ślisko. na maksa.

JAS 08.12.2016 11:38
A SLUZBY DROGOWE CHWALILY SIE OSTATNIO ZE SA DOBRZE PRZYGOTOWANI DO ZIMY A TU SA EFEKTY ZNOW POGODA ZASKOCZYLA

tunia401 08.12.2016 10:59
witam!Oczywiscie wszyscy myslą że to wina ' piaskarek" BO NIE WYJECHAŁY NA CZASALE NIESTETY to nie od nich zależy tylko od zarządcy dróg.A więc gmina i Powiatowy zarząd drogowy.Własciciele piaskarek tylko czekaja na sygnał aby jechac (bo to przecież " ich chleb")!!!Ale zarządcy szukają oszczędności jak wszyscy w tym kraju!!!Dopiero jak dojdzie do kolizji to wtedy rozpoczyna się akcja telefoniczna za piaskarkami.Mądrzy ludzie powinni wiedzieć że jak już jest ślizgawica to i wtedy piaskarka cudu nie uczyni bo to przecież nie czołg.Tak więc zarzadzac tym powinni ludzie na pewnym poziomie i wysyłac piaskarki aby posypały troche wcześniej tak aby to miało sens!!!a gdy jest już ślisko powinny tę sama trasę pokonac raz jeszcze.(prognozy pogody na kilka godzin wczesniej się sprawdzają więc może powinni sie im dobrze przyjrzeć!!!Wtedy można by uniknać wielu niepotrzebnych zdarzeń i kolizji.A wiem co mówie bo się na tym znam.Fakt pozostaje faktem że wiele osób nie zdaje sobie sprawy że na sliskiej nawierzchi nie potrzeba nawet predkości a jazda moze się skończyć tragicznie.Ludzie jeżdżą bez wyobrażni.Własnie dzisiaj jadąc drogą w pewnej miejscowości w której w przeciwnym kierunku jechała piaskarka A NA DRODZE BYŁA "SZKLANKA"tuż za nią jechał sznureczek aut.Co by było gdyby piaskarką pociagło w dół(bo przecież nie sypie przed soba tylko za).staranowałaby kilka autLudzie myslcie trochę w tych trudnych warunkach:-)0 tak aby to miało sens.

HH 08.12.2016 07:04
W Kobylance na drodze od Floriana w kierunku Kościoła i dalej do Dominikowic od kilku dni szklanka. Niestety ale gmina olewa tą drogę i nie sypie jej. Kierowcom poszkodowanym w kolizjach pozostaje powództwo przeciw Gminie która nie dba należycie o drogi.

ReklamaPaństwowa Szkoła Medyczna z tradycjami, Gorlice, ul. Jagiełły 2 - kontakt: 18 352 04 59
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaStylowe Wnętrza - Ropa 1275, tel. 733 920 260 - Oferujemy: wizualizacje 3D, fachowe doradztwo. U nas kupisz: płytki, ceramikę, kabiny, wanny, armaturę łazienkową, meble i wyposażenie łazienkowe. SPRAWDŹ OFERTĘ
AKTUALNOŚCI
Reklama
POPULARNE
Reklama Gmina Sękowa zaprasza na IV Festiwal Wina i Sera w Sękowej, 3 lipca - 5 lipca 2026
Reklama

Temperatura: 20°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: tak Treść komentarza: Rodzice dają telefon już bardzo małym dzieciom. Mają dzięki temu święty spokój w domu, restauracji.... Po kilku latach szukają pomocy u psychologów dla tych dzieci lub oczekują, że szkoła rozwiąże ich problemy ze światem wirtualnym, w który sami wpakowali swoje dziecko,,, Data dodania komentarza: 2.07.2026, 23:00 Źródło komentarza: Nowy telefon dla ucznia – na jakie parametry i funkcje bezpieczeństwa warto zwrócić uwagę? Autor komentarza: Zniesmaczony Treść komentarza: W miejscu pokazany na zdjęciu kwiaty zajeżdżał by panowie kurierzy bo tak sobie wymyślili wjeżdżać pod galerie- przez trawę i chodnik. Data dodania komentarza: 2.07.2026, 19:16 Źródło komentarza: Najpiękniejszy ogródek w Gorlicach? Pomysł radnych może rozpocząć szerszą dyskusję o miejskiej zieleni Autor komentarza: Olo Treść komentarza: Co na to burmistrz? Data dodania komentarza: 2.07.2026, 18:40 Źródło komentarza: Tąpnięcie w FAMUR-ze. Likwidacja zakładu w Nowym Sączu, w Gorlicach reorganizacja Autor komentarza: BiTorba Treść komentarza: Niezbyt dawno ładowało się beton i kostkę brukową w każdy centymetr miasta. Teraz, wróciła moda na trawę i tzw. ekologię. Może czas porzucić "koszerne" szepty i zacząć być członkiem gorlickiej społeczności panie burmistrzu? No bo kiedy, jak nie teraz? Potem? Data dodania komentarza: 2.07.2026, 18:28 Źródło komentarza: Najpiękniejszy ogródek w Gorlicach? Pomysł radnych może rozpocząć szerszą dyskusję o miejskiej zieleni
Reklama