Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki, sprawdź najnowsze promocje 7-20 lipca 2025
Reklama Siatki i systemy JDS Ogrodzeniowe, kompletne ogrodzenia panelowe / bramy, furtki - automatyka / ogrodzenia frontowe / siatki leśne ogrodzeniowe. Darmowa wycena dostosowana do Twoich potrzeb! Siedliska 33, Bobowa, tel. 512 304 238 / 797 754 538
Reklama Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy zarasza na spotkania z cyklu Od Troi po Bałtyk, 13 lipca 2025 - Miecze - znak władzy i wojny, 27 lipca 2025 - Wojsko w czasach Bolesława Chrobrego
Reklama
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - REKRUTACJA OD 9 CZERWCA 2025

Zmiany u Miłośników

Podziel się
Oceń

 Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej odbyło doroczne walne zebranie. Do Starostwa Powiatowego w Gorlicach przybyło kilkudziesięciu członków Stowarzyszenia, by wysłuchać sprawozdań i dokonać wyboru nowych władz. Zebranie było okazją do specjalnych podziękowań dla dotychczasowego prezesa Mieczysława Kormanka. W imieniu Rady i Zarządu Powiatu Gorlickiego przekazali je starosta Mirosław Wędrychowicz i wicestarosta Karol Górski.

 

Starostowie dziękowali wieloletniemu prezesowi Mieczysławowi Kormankowi za pełną oddania służbę na rzecz utrwalania i przypominania historii powiatu gorlickiego, za redagowanie od 1966 roku kroniki przeszłości i teraźniejszości regionu i zachowanie od zapomnienia ludzi i wydarzeń związanych z Ziemią Gorlicką na stronach Kwartalnika Gorlickiego. Wyrazili także nadzieję na dalszą współpracę i życzyli dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. Podziękowania i życzenia ustępującemu prezesowi Kormankowi przekazał także burmistrz Gorlic Witold Kochan. Wśród gości spotkania byli m.in. radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Paweł Śliwa, wójt gminy Moszczenica Jerzy Wałęga, prezes LGD Beskid Gorlicki i członek Zarządu Powiatu Stanisław Kaszyk oraz radni Rady Miasta Gorlice.

Spotkanie było też okazją do wręczenia dyplomów i podziękowań dla najbardziej zaangażowanych członków Stowarzyszenia, którego dokonał dotychczasowy prezes Mieczysław Kormanek. W szeregi Miłośników Ziemi Gorlickiej przyjęto także nowych członków.

Zebranie miało jednak przede wszystkim charakter sprawozdawczo-wyborczy. Uczestnicy wysłuchali 4 sprawozdań: merytorycznego z działalności Stowarzyszenia, które przedstawił sekretarz Roman Trojanowicz, sprawozdania finansowego, które przedłożyła skarbnik Bronisława Szpotowicz, Komisji Rewizyjnej, które złożył Zygmunt Potok oraz Sądu Koleżeńskiego, które omówił Jan Krygowski. Po ich przyjęciu, jednogłośnie udzielono absolutorium Zarządowi Stowarzyszenia.

Następnie odbyły się wybory jawne Zarządu, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego. Nowy Zarząd ukonstytuuje się na swoim pierwszym posiedzeniu.

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gorlickiej liczy obecnie 115 członków. Za swój sukces uważa min. utrzymanie wieloletniej ciągłość działania, nieprzerwane wydawanie Kwartalnika Gorlickiego, podejmowanie nowych inicjatyw typu konferencje historyczne, odczyty i prelekcje, rozwój działalności rekreacyjno-turystycznej, pogłębienie współpracy z samorządami oraz wymianę doświadczeń z innymi organizacjami także spoza terenu powiatu gorlickiego. 

źródło: SP Gorlice

fot: SP Gorlice

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaOglądaj wyścig kolarki Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025
POPULARNE
Zdjęcie przedstawiające brudną, górską rzekę. Co się dzieje z naszą rzeką? Dno Ropy staje się podwodną pustynią Ekosystem Perły Beskidu Niskiego - naszej Ropy, jest poważnie zagrożony. Naturalny bieg rzeki, zmieniony trzydzieści lat temu budową zapory w Klimkówce, jest wrażliwy na wszelkie zmiany wynikające z gospodarowania wodą. W obecnych okolicznościach brak wody w jeziorze nie jest, niestety, problemem wyłącznie turystycznym. Rzeka niesie osady zaległe na dnie od lat, będąc jednocześnie źródłem wody pitnej dla Miasta.Data dodania artykułu: 28.06.2025 12:06Liczba komentarzy artykułu: 12Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 13zdjęcie przedstawia policyjne radiowozy, obok portret mężczyzny Poszukiwany 57-letni mieszkaniec Starej Wsi został odnaleziony. Jest oficjalne potwierdzenie policji Akcja policji w miejscowości Stara Wieś została zakończona. Dziś (1 lipca) około godz. 20.30 doszło do odnalezienia 57-letniego Tadeusza Dudy, który od kilku dni ukrywał się w lasach Beskidu Wyspowego.Data dodania artykułu: 01.07.2025 21:10Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 8Jak odetkać ucho? – 8 skutecznych sposobów na zatkane ucho Jak odetkać ucho? – 8 skutecznych sposobów na zatkane ucho Właśnie wróciłeś z basenu lub obudziłeś się po spaniu na boku i nagle coś jest nie tak. Nie słyszysz dobrze w jednym uchu i czujesz, że coś zablokowało się w środku. Zadajesz sobie pytanie – jak odetkać ucho? Zatkane ucho to zmora nie tylko dzieci, ale również wielu dorosłych. Poznaj 8 skutecznych sposobów na jego odetkanie.Data dodania artykułu: 08.07.2025 12:17Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 7
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 14°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 3 km/h

Reklama
Reklama