Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 12 do 25 maja 2025]
Reklama Zespół Szkół Technicznych im. Wincentego Pola w Gorlicach - REKRUTACJA - sprawdź ofertę
ReklamaZostań uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Gorlicach - trwa rekrutacja 2025/26

Aktywność i integracja szansą na lepsze jutro

Podziel się
Oceń

 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie zaprasza do wzięcia udziału w ostatniej edycji projektu pn. "Aktywność i integracja szansą na lepsze jutro".  W ramach projektu organizowane są zajęcia psychologiczne, warsztaty doskonalące umiejętności wychowawcze, wyjazdy szkoleniowe i usprawniające, kursy  i szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe oraz grupy wsparcia. Uczestnicy mogą skorzystać także z bezpłatnych porad prawnych. PCPR pokrywa również koszty dojazdu na zajęcia, jak również w uzasadnionych przypadkach zapewnia opiekę nad osobą zależną (np. dzieckiem) na czas trwania działań projektowych.

 

Warunkiem uczestnictwa jest wiek 15 – 64 lat, zakwaterowanie na terenie powiatu gorlickiego, brak pracy oraz zakwalifikowanie do którejś z tych grup:

- osoby niepełnosprawne

- rodzice mający problemy z wychowywaniem dzieci

- rodzice wychowujące niepełnosprawne dzieci do lat 15

- osoby borykające się z problemem przemocy w rodzinie


Wszystkie działania współfinansowane są przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie jest jednostką powołaną i finansowaną przez Starostwo Powiatowe. Oznacza to, że samorząd przy współudziale Unii Europejskiej próbuje pomagać osobom, które najdotkliwiej odczuły na swojej skórze polską biedę. Przypomina to jednak leczenie objawów, a nie przyczyn. Bowiem powodem, dla którego ci ludzie żyją w ubóstwie jest słaba sytuacja gospodarcza Polski, a ta wynika z nadmiernej biurokracji i fiskalizmu. Jeżeli chcemy tym ludziom pomóc, lepiej będzie obniżyć podatki i ściągnąć ze społeczeństwa ciążące na nim ograniczenia prawne. Wtedy nie trzeba będzie wydawać publicznych pieniędzy na nieefektywne programy pomocowe. Biedni sami by sobie pomogli dzięki uwolnionemu potencjałowi ludzi dobrej woli.

Karol Sobiecki

źródło: PCPR


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaPrace wysokościowe - szybko, solidnie i sprawnie - Adam Piątkiewicz Alp-Lin
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
POPULARNE
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 6°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 4 km/h

Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12