Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Zapisy na bezpłatne aparaty słuchowe - Gorlice, ul. Sienkiewicza 36 - tel. 18 353 82 66/ 501 700 244
Reklama MULTISERWIS | Szewc • grawer • dorabianie kluczy • pieczątki • ksero | Zapraszamy – ul. Legionów 6a GORLICE
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki, sprawdź najnowsze promocje 7-20 lipca 2025
Reklama Siatki i systemy JDS Ogrodzeniowe, kompletne ogrodzenia panelowe / bramy, furtki - automatyka / ogrodzenia frontowe / siatki leśne ogrodzeniowe. Darmowa wycena dostosowana do Twoich potrzeb! Siedliska 33, Bobowa, tel. 512 304 238 / 797 754 538
Reklama Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy zarasza na spotkania z cyklu Od Troi po Bałtyk, 13 lipca 2025 - Miecze - znak władzy i wojny, 27 lipca 2025 - Wojsko w czasach Bolesława Chrobrego
Reklama
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - REKRUTACJA OD 9 CZERWCA 2025

11-13.10.2013 - Gorlicka Jesień Muzyczna

Podziel się
Oceń

Starosta Gorlicki - Mirosław Wędrychowicz Burmistrz Gorlic - Witold Kochan Dyrektor Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów - Zdzisław Tohl Polskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej oraz Biuro Koncertowe Haliny Promińskiej serdecznie zapraszają na cykl koncertów Gorlicka Jesień Muzyczna MICHAEL SÜSSMANN /Norwegia – skrzypce, SIGNE BAKKE / Norwegia - fortepian, Kwartet CAMERATA, JAN KOTULA - kontrabas   11.10.2013 (piątek) godz. 18.00 Gorlice, Dwór Karwacjanów 12.10.2013 (sobota) godz. 17.00 Szymbark, Kasztel 13.10.2013 (niedziela) godz. 17.00 Biecz, Kolegiata Bożego Ciała   Program koncertów

 

11.10.2013 (piątek) Dwór Karwacjanów, Gorlice, godz.  18:00

Wykonawcy:

MICHAEL SÜSSMANN

SIGNE BAKKE

Program:

Edvard Grieg: Sonata F -dur Op. 8

- Allegro con brio

- Allegretto quasi Andantino

- Allegro molto vivace

Eugene Ysaye: Poème Elegiaque Op. 12 - Intermission

Johan Svendsen: Romance G- dur

Cesar Franck: Sonata A-dur

- Allegretto ben moderato

- Allegro

- Ben moderato

- Allegretto poco mosso

 

12.10.2013 (sobota), Kasztel, Szymbark, godz.17:00

Wykonawcy:

Kwartet „Camerata” w skladzie:

Włodzimierz Promiński – I skrzypce

Andrzej Kordykiewicz – II skrzypce

Piotr Reichert – altówka

Roman Hoffmann – wiolonczela

Program:

Wolfgang Amadeus Mozart Kwartet smyczkowy C - dur KV 465 „Dysonansowy”

- Adagio. Allegro

- Andante cantabile

- Menuetto. Allegretto

- Molto allegro

Giacomo Puccini Chrisantemi

Johannes Brahms Kwartet smyczkowy a - moll op. 51 nr 2

- Allegro non troppo

- Andante moderato

- Quasi Minuetto,moderato

- Finale. Allegro non assai.

 

13.10.2013 (niedziela) Kolegiata Bożego Ciała, Biecz, godz.17:00

Wykonawcy:

MICHAEL SÜSSMANN – skrzypce

 

Kwartet Camerata w skladzie:

Włodzimierz Promiński – I skrzypce

Andrzej Kordykiewicz – II skrzypce

Piotr Reichert – altówka

Roman Hoffmann – wiolonczela

 

Jan Kotula- kontrabas

 

Program:

Edvard Grieg – Kwartet smyczkowy  g – moll op.27

- Un poco Andante. Allegro molto ed agitato

- Romanze. Andantino. Allegro agitato

- Intermezzo. Allegro molto marcato

- Finale. Lento. Presto al. Saltarello

 

Edvard Grieg - Sonata na fortepian i skrzypce c-moll op.45

Transkrypcja na skrzypce solo i kwintet smyczkowy

- Allegro molto ed appassionato

- Allegretto esspresivo alla Romanza

- Allegro animato

 

MICHAEL SÜSSMANN rozpoczął naukę gry na skrzypcach w wieku 5 lat. W wieku lat 7 debiutował publicznie jako solista z orkiestrą w Bergen. Uczył się u Ernsta Glasera i Karsten Andersen. Michael Süssmann studiował w Royal Conservatoire de Musique w Brukseli pod kierunkiem Andrè Gertlera i Leona Ara. Uczelnie tę ukończył z pierwszą nagrodą. Studia kontynuował w Zurychu  w klasie Ricardo Odnopossoffa.

W roku 1977 Michael Süssmann został członkiem Kristiansand Symphony Orchestra. W tym samym czasie intensywnie uprawiał kameralistykę. W 1979 roku debiutował Oslo, uzyskując entuzjastyczne recenzje i wiele stypendiów.  W 1980 roku został koncertmistrzem Tromsø Symphony Orchestra oraz kierownikiem sekcji smyczkowej w Tromsø Music School. Kilka lat później rozpoczął karierę solistyczną, łącząc ją z praca dydaktyczną w Os Music School. W 1997 roku objął stanowisko dyrektora artystycznego Towarzystwa Muzycznego MusicaNord, które organizuje około 130 koncertów rocznie. Jest twórcą Bergen International Chamber Music Festival. Koncertuje w USA, Azji i w większości krajów Europy. Michael Süssmann gra na mistrzowskim instrumencie Michelangelo Bergonziego z Cremony.

 

SIGNE BAKKE studiowała w Konserwatorium Muzycznym w Bergen w klasie Jana Henrika Kaysera i w Norweskiej Akademii Muzycznej pod kierunkiem Jensa Haralda Bratlie, którą ukończyła w roku 1986. Mając lat 18 otrzymała I nagrodę na Krajowym Konkursie Młodych pianistów, a w wieku lat 23 debiutowała w Oslo. Występowała z wieloma orkiestrami, m.in. z Oslo Philharmonic Orchestra. Brała udział w Międzynarodowym Festiwalu w Bergen. Poza karierą solistyczną Signe Bakke od wielu lat prowadzi działalność jako kameralistka i akompaniatorka. Regularnie występuje jako pianistka w Troldhaugen – domu Edvarda Griega. Nagrała też płyty CD z muzyka Griega i innych kompozytorów norweskich. W marcu 2011 roku ukazała się jej płyta „Crystalline” z muzyką fortepianową Karen Tanaka. Signe Bakke jest profesorem Akademii Griega Uniwersytetu w Bergen.

 

KWARTET CAMERATA jest jednym z najwybitniejszych polskich zespołów kameralnych, który w czasie swojej 29-letniej działalności zdobył uznanie międzynarodowej publiczności i krytyków. Występował w renomowanych salach koncertowych Europy, Ameryki i Azji. Jest laureatem kilku międzynarodowych konkursów muzycznych (Paryż – I nagroda, TokyoIII nagroda, Monachium – III nagroda oraz w Portsmouth specjalne wyróżnienie Yehudi Menuhina za wykonanie III Kwartetu B. Bartoka.

Kwartet Camerata nagrał 20 płyt dla takich wytwórni jak DUX, Koch International, Ricercar, Thorofon.  Płyta KWARTETU CAMERATA z muzyką Schuberta, nagrana przez firmę DUX została ogłoszona przez miesięcznik płytowy Studio "Płytą Roku 1995", a płyta firmy Ricercar, zawierająca kwartety Moniuszki i Dobrzyńskiego była nominowana do tej nagrody w 1997 roku.
Działalność Kwartetu Camerata została uhonorowana w 1991 roku przyznaniem nagrody im. St.Wyspiańskiego. Zespół był pięciokrotnie nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego "Fryderyk" (za nagrania kwartetów Schuberta, Dworzaka, Smetany, Szymanowskiego), a w roku 1999 zdobył to trofeum w kategorii muzyki kameralnej za płytę "Cztery Pory Roku" Antonio Vivaldiego.

Poza koncertami i nagraniami, zespół zajmuje się również pracą pedagogiczną i prowadzi od 20 lat zimowe kursy dla kwartetów smyczkowych w Gorlicach.

W dowód uznania otrzymał od władz miasta Gorlic symboliczne klucze do bram miasta i Mosty Starosty,  a w 2004 r. otrzymał z rąk Ministra Kultury odznaczenie „Zasłużony działacz kultury”. W marcu 2009 roku  z okazji 25 lecia pracy artystycznej artyści otrzymali medal „Gloria Artitst”.

 

JAN KOTULA ukończył z wyróżnieniem AM w Katowicach w klasie W. Tarnowskiego. Od 1997 jest członkiem NOSPR, od 2002 jako pierwszy kontrabasista. Współpracuje z kwartetem NOSPR Primo Allegro. Jako solista, kameralista i członek orkiestry występuje w kraju i za granicą. Ma na swoim koncie nagrania radiowe i płytowe. Zdobył II nagrodę na IV Ogólnopolskim Konkursie Kontrabasowym im. A.B. Ciechańskiego w Poznaniu (1997) i III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Kontrabasowym w Markneukirchen (1999).  Jako adiunkt dr nauk muzycznych prowadzi klasę kontrabasu w Akademii Muzycznej w Katowicach.

WSTĘP WOLNY!


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaOglądaj wyścig kolarki Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025
POPULARNE
Zdjęcie przedstawiające brudną, górską rzekę. Co się dzieje z naszą rzeką? Dno Ropy staje się podwodną pustynią Ekosystem Perły Beskidu Niskiego - naszej Ropy, jest poważnie zagrożony. Naturalny bieg rzeki, zmieniony trzydzieści lat temu budową zapory w Klimkówce, jest wrażliwy na wszelkie zmiany wynikające z gospodarowania wodą. W obecnych okolicznościach brak wody w jeziorze nie jest, niestety, problemem wyłącznie turystycznym. Rzeka niesie osady zaległe na dnie od lat, będąc jednocześnie źródłem wody pitnej dla Miasta.Data dodania artykułu: 28.06.2025 12:06Liczba komentarzy artykułu: 12Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 13zdjęcie przedstawia policyjne radiowozy, obok portret mężczyzny Poszukiwany 57-letni mieszkaniec Starej Wsi został odnaleziony. Jest oficjalne potwierdzenie policji Akcja policji w miejscowości Stara Wieś została zakończona. Dziś (1 lipca) około godz. 20.30 doszło do odnalezienia 57-letniego Tadeusza Dudy, który od kilku dni ukrywał się w lasach Beskidu Wyspowego.Data dodania artykułu: 01.07.2025 21:10Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 8Jak odetkać ucho? – 8 skutecznych sposobów na zatkane ucho Jak odetkać ucho? – 8 skutecznych sposobów na zatkane ucho Właśnie wróciłeś z basenu lub obudziłeś się po spaniu na boku i nagle coś jest nie tak. Nie słyszysz dobrze w jednym uchu i czujesz, że coś zablokowało się w środku. Zadajesz sobie pytanie – jak odetkać ucho? Zatkane ucho to zmora nie tylko dzieci, ale również wielu dorosłych. Poznaj 8 skutecznych sposobów na jego odetkanie.Data dodania artykułu: 08.07.2025 12:17Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 6
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 15°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego