Nasi górą w Piwnicznej

W niedzielę, 22 lipca odbył się I Bieg i Marsz Piwniczanki. Wystartowało kilkoro gorliczan. Reprezentanci naszego miasta spisali się bardzo dobrze, odnosząc wiele sukcesów. Zapraszamy do relacji i obejrzenia zdjęć z imprezy.

Kijkarze wystartowali o godz. 9:30 z rynku w Piwnicznej Zdrój a Biegacze wyruszyli na trasę o 10:00

W Marszu Nordic Walcking wygrała Joanna Szurek z Gorlic z czasem 1h 08min 15sek przed Haliną Cichosz z Sękowej z wynikiem 1h 09min 38sek i Joanna Kowalczyk z Krakowa.
Na 10m. ukończyła marsz Wioletta Podsadowska z czasem 1h 19min 51sek.
Marsz ukończyło 23 kobiety

W Biegu mężczyzn na dystansie 9km zwyciężył Jakub Burghardt z Festiwalu Biegowego Krynica z czasem 28min 42sek przed zawodnikiem z Ukrainy Viktorem Starodubcevem z wynikiem 29min 18sek i Janem Wydrą z Mszany Dolnej.

Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Kwoka-Burghardt z czasem 36min 25sek przed Sabiną Wydrą z MOK Mszana Dolna i Magdaleną Mrugacz z Łapanowa.

Sukces odniósł MATEUSZ GOLONKA reprezentujący FESTIWAL BIEGOWY w KRYNICY.
Mateusz dobiegł do mety z czasem 32min 15sek zajmując 5miejsce w klasyfikacji OPEN na 115  zawodników którzy ukończyli bieg oraz wygrywając kategorie wiekową M20 ( 20 - 29lat )
Dziewczyna Mateusza Gabriela Mróz z Jedlicza ukończyła bieg z czasem 49min 58sek zajmując 11m. wśród kobiet i zajmując 1m. w kat. Juniorka ( 16 - 19lat )
Na 46m. w klasyfikacji Open dobiegł Zbigniew Podsadowski z Gorlic z czasem 40min 16sek

Każdy na mecie dostawał pamiątkowy medal.

Trasa wiodła :
START Rynek Piwniczna - Borownice - Młodów - Głębokie -  Zawodzie - Rynek Piwniczna META

na stronie www.biegpopradzki.pl znajduje sie wiecej zdj. z zakończenia Biegu , trasy i startu które m.in. zrobiła Natalia Podsadowska