Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Sklep z artykułami elektrycznymi: oświetlenie LED, kable i przewody, gniazda i łączniki, rozdzielnice, telewizja przemysłowa, alarmy, aparatura modułowa. Hurtownia. Znakomita jakość w najlepszej cenie! ;)
ReklamaZapraszamy do zakupów u wiodącego sprzedawcy rowerów elektrycznych - Iwo Bike w Gorlicach
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki, sprawdź najnowsze promocje 7-20 lipca 2025
Reklama Siatki i systemy JDS Ogrodzeniowe, kompletne ogrodzenia panelowe / bramy, furtki - automatyka / ogrodzenia frontowe / siatki leśne ogrodzeniowe. Darmowa wycena dostosowana do Twoich potrzeb! Siedliska 33, Bobowa, tel. 512 304 238 / 797 754 538
Reklama Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy zarasza na spotkania z cyklu Od Troi po Bałtyk, 13 lipca 2025 - Miecze - znak władzy i wojny, 27 lipca 2025 - Wojsko w czasach Bolesława Chrobrego
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - REKRUTACJA OD 9 CZERWCA 2025

Połączone siły dla Gorlic

Podziel się
Oceń

Przebudowa ulicy Krakowskiej na całej jej długości, modernizacja 300-metrowego odcinka ulicy 11 Listopada, a w przyszłości przebudowa ulicy Sikorskiego to najważniejsze  zadania na drogach powiatowych w obrębie Gorlic stojące przed Zarządem Powiatu Gorlickiego. Drugie zadanie jest już realizowane przez powiat. Do realizacji pierwszego włączył się także samorząd miasta Gorlice. Zarząd i Rada Powiatu Gorlickiego zwróciła się do władz miasta z propozycją współpracy w zakresie przebudowy układu komunikacyjnego Gorlic, w tym także dróg powiatowych, aby próbować zmniejszyć natężenie ruchu na rondzie w centrum – mówi starosta Mirosław Wędrychowicz.

 

Dotyczyła ona przede wszystkim dwóch spraw: przebudowy ulicy Sikorskiego w powiązaniu z ulicą Korczak (alternatywny objazd w kierunku Tarnowa) oraz gruntownej modernizacji ulicy Krakowskiej na całej jej długości. To bardzo ważne ciągi drogowe rozprowadzające ruch w centrum miasta.
Spotkaliśmy się ze zrozumieniem i dobrym przyjęciem ze strony Rady Miasta i burmistrza czego efektem jest  podpisywana właśnie umowa między powiatem, a miastem dotycząca modernizacji ulicy Krakowskiej w latach 2012 – 2013. Całkowity koszt tego zadania ma wynieść ponad 2 mln zł. Miasto zobowiązało się do udzielenia powiatowi pomocy finansowej w wysokości 513 tys. zł. Dziękuję burmistrzowi i Radzie Miasta za otwartość w tej sprawie, co na pewno za skutkuje dobrą, pożyteczną inwestycją – mówi starosta. Przebudowa ulicy Krakowskiej została podzielona na 2 etapy. W tym roku wykonamy dokumentację projektową na przebudowę tej ulicy od sygnalizacji świetlnej do skrzyżowania z ulicą Lipową wraz z zabezpieczeniem  miejsc postojowych w obrębie Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Gorlicach. Wykonana będzie także nowa nawierzchnie wraz z chodnikiem na długości 130 m od świateł do szkoły.
Drugi etap zaplanowany na rok następny i obejmie przebudowę ulicy Krakowskiej od szkoły do ulicy Zamkowej wraz z wykonaniem chodnika.

W 2013 roku będziemy także występować o środki zewnętrzne na ten cel z rezerwy ogólnej budżetu państwa i jesteśmy przekonani, że pokazując zaangażowanie dwóch samorządów takie dofinansowanie otrzymamy. Należy podkreślić, że ulica Krakowska to nie tylko ważna arteria komunikacyjna dla samochodów, ale także atrakcyjna trasa spacerowa i pielgrzymkowa na Gorlicką Golgotę, dlatego tak istotna jest jej modernizacja – dodaje starosta. Mam nadzieję, że kolejnym wspólnym zadaniem będzie przebudowa ulicy Sikorskiego, oczywiście po akceptacji tych zamierzeń przez Radę Miasta i burmistrza.
Jako powiat w tym roku wykonujemy jeszcze w Gorlicach modernizację ok. 300 m odcinka ulicy 11 Listopada od ulicy Bieckiej do ulicy Korczak, kończąc w ten sposób remont tej drogi.
Te działania to przejaw dobrej współpracy samorządów miasta i powiatu w rozwiązywaniu trudnych i jakże kosztownych modernizacji infrastruktury drogowej.

Ewa Żarnowska

fot: Paulina Kwaśniak-Karp

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaAQUAPLAST - rynny, pokrycia dachowe
ReklamaAkademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - studiuj blisko siebie PEDAGOGIKĘ lub ADMINISTRACJĘ - studia licencjackie i magisterskie podyplomowe wspomagane on-line - ZAPISZ SIĘ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10% W OPŁACIE CZESNEGO
ReklamaNowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
AKTUALNOŚCI
ReklamaZnajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
Reklama
ReklamaOglądaj wyścig kolarki Tour de Pologne między 4 a 10 sierpnia 2025
POPULARNE
Zdjęcie przedstawiające brudną, górską rzekę. Co się dzieje z naszą rzeką? Dno Ropy staje się podwodną pustynią Ekosystem Perły Beskidu Niskiego - naszej Ropy, jest poważnie zagrożony. Naturalny bieg rzeki, zmieniony trzydzieści lat temu budową zapory w Klimkówce, jest wrażliwy na wszelkie zmiany wynikające z gospodarowania wodą. W obecnych okolicznościach brak wody w jeziorze nie jest, niestety, problemem wyłącznie turystycznym. Rzeka niesie osady zaległe na dnie od lat, będąc jednocześnie źródłem wody pitnej dla Miasta.Data dodania artykułu: 28.06.2025 12:06Liczba komentarzy artykułu: 11Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 13zdjęcie przedstawia policyjne radiowozy, obok portret mężczyzny Poszukiwany 57-letni mieszkaniec Starej Wsi został odnaleziony. Jest oficjalne potwierdzenie policji Akcja policji w miejscowości Stara Wieś została zakończona. Dziś (1 lipca) około godz. 20.30 doszło do odnalezienia 57-letniego Tadeusza Dudy, który od kilku dni ukrywał się w lasach Beskidu Wyspowego.Data dodania artykułu: 01.07.2025 21:10Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 8zdjęcie przedstawia policjanta w prokuraturze prowadzącego osobę w zielonym kombinezonie Gorlice. Mężczyzna mieszkał z martwą żoną przez kilkanaście dni. Został zatrzymany Szokująca sprawa ujawnienia rozkładających się zwłok przy ulicy Narutowicza wstrząsnęła mieszkańcami Gorlic. W jednym z mieszkań miejskiej kamienicy policjanci odnaleźli ciało 62-letniej kobiety, które – jak wynika z ustaleń śledczych – mogło leżeć tam od kilkunastu dni. W tym czasie pod jednym dachem przebywał z nią jej mąż. 65-letni mężczyzna został zatrzymany, a dziś prokuratura ujawniła wstępne wyniki sekcji zwłok oraz pierwsze ustalenia śledztwa.Data dodania artykułu: 25.06.2025 22:37Liczba pozytywnych reakcji użytkowników do artykułu: 5
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 31°C Miasto: Gorlice

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 17 km/h

Reklama
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: jaTreść komentarza: A skąd te wszystkie awarie??? jaka jest przyczyna bo nigdy więcej nic nie jest podawane , a może to ściema z awarią tu zamkną tam zamkną i mniejsze zużycie brakującej w zbiornikach wodyData dodania komentarza: 7.07.2025, 11:53Źródło komentarza: Gorlice. Awaria sieci wodociągowej [KOMUNIKAT]Autor komentarza: WwTreść komentarza: Przepraszam, nie chciałem zgłaszać, tylko odpisać. Inwestorzy budują, bo mają strefę ekonomiczną i zwolnienie z niektórych podatków. Czyli oni mają już od dawna spełniony postulat polityczny "kwotą wolną od podatku 60 tyś."Data dodania komentarza: 7.07.2025, 10:29Źródło komentarza: Gorlice na tle Małopolski. Demografia w dół, jakość życia w górę – raport Urzędu StatystycznegoAutor komentarza: WwTreść komentarza: W Wapiennem jest bardzo przyjemnie. Można robić to, co najlepsze na basenie - skakać. Jak tam w Gorlicach, jest ten sam gwizdkowy, co w zeszłym roku? Blondyn. Ambitny jakiś się trafił. Dwulatków do pionu ustawiał.Data dodania komentarza: 7.07.2025, 10:27Źródło komentarza: Przetrwać upały, czyli Gorliczanie na basenach. Gdzie się wybrać?Autor komentarza: jaTreść komentarza: Dzis po południ około 15 ze Słowacjii przyjdzie mocna burza a od jutra przez tydzień obfite opady ciągłego deszczu spowodowane zatrzymaniem się Nizu Genueńskiego nad małopolską i PodkarpaciemData dodania komentarza: 7.07.2025, 08:20Źródło komentarza: W poniedziałek będzie już chłodniej [PROGNOZA POGODY NA DZIŚ]
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego