Andrychów za mocny

Niestety drużna MKS-u Andrychów okazała się za mocna dla naszych chłopaków z GKPS-u Gorlice. W tej trwającej niewiele ponad godzinnej potyczce padł wynik 3:0 dla andrychowian w setach do 15, 17 i 21. Zespół z Andrychowa to drużyna z drugoligowymi aspiracjami. Górę wzięło doświadczenie i przewaga warunków fizycznych. Dodatkowo gospodarzom jak zwykle pomagały ściany i atmosfera własnego boiska. Relacja ze spotkania poniżej.

W konfrontacji z czołowym zespołem III ligi ponieśli porażkę w stosunku 3:0, ulegając zwłaszcza w końcówkach setów, które gospodarze rozstrzygali na swoją korzyść dzięki większemu (w stosunku do naszego zespołu), doświadczeniu.

Nasza młoda drużyna dopiero w trzecim secie, gdy prowadziła 6:2 po punktowej zagrywce Piotrka Maniaka (zastąpił w drugim secie przy stanie 0:7 Dominika Puściznę, który nie radził sobie z przyjęciem trudnej zagrywki Łukasza Fijałka), nawiązywała wyrównaną walkę  z faworyzowanym rywalem aż do stanu 17:17. Wtedy ponownie dała o sobie znać mocna zagrywka w wykonaniu zawodników gospodarzy, którzy błyskawicznie odskoczyli na 22:17, by po chwili zdobyć kolejne punkty dające im zwycięstwo w trzecim secie 25:21 i w całym meczu 3:0.