Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ
Reklama SANTANDER PARTNER - placówka partnerska nr 1 | Kredyty: gotówkowe, konsolidacyjne, hipoteczne, dla firm, leasing | GORLICE, ul. Legionów 12
ReklamaSzybki internet • Wybierz ŚWIATŁOWÓD! • Zapraszamy! Salon ORANGE, GORLICE ul. Legionów 14
Reklama IWO COMPUTERS – Najlepsze produkty do pracy, gry i rozrywki! – Sprawdź naszą ofertę
Reklama DELIKATESY SZUBRYT – GORLICE, ul. Kościuszki 34A – Sprawdź najnowsze promocje! [od 26 września 2022]]

Kultura

Emanacje dotarły do Szymbarku
Emanacje dotarły do Szymbarku

11 lipca o godzinie 19 miał miejsce w Szymbarku niezwykły koncert muzyki klasycznej. Organizatorem tego kulturalnego wydarzenia jest Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

11.07.2015 22:00
Skosztuj i poznaj Ambient. Zapraszamy już jutro
Skosztuj i poznaj Ambient. Zapraszamy już jutro

To już jutro, 10 lipca, rozpoczynają się kolejne spotkania miłośników muzyki elektronicznej Ambient 2015. W tym roku doczekaliśmy się już 17. edycji festiwalu. Co wiemy o tegorocznym Ambiencie i w ogóle o tego rodzaju muzyki? W przeddzień tego święta rozmawiamy z jego pomysłodawcą Tadeuszem Łuczejko.

09.07.2015 14:27
Wernisaż Tadeusza Dula i Arkadiusza Kapłona
Wernisaż Tadeusza Dula i Arkadiusza Kapłona

Dawno już Galeria Sztuki "Dworu Karwcajanów" w Gorlicach nie była wypełniona tak licznie gośćmi uczestniczącymi w wernisażu, jak to miało miejsce 3 lipca w piątkowy, upalny wieczór. Niezwykłymi twórcami dla których przybyli ich sympatycy, byli Tadeusz Dul i Arkadiusz Kapłon. Tadeusz Dul jest absolwentem Instytutu Wychowania Artystycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie, gdzie w 1985 roku uzyskał dyplom z malarstwa w pracowni prof.Leona Macieja.

04.07.2015 09:02
Ropica Polska reprezentowała nas
Ropica Polska reprezentowała nas

Uczniowie grupy projektowej z klasy I gimnazjum z Ropicy Polskiej wzięli udział w wyjątkowym Pikniku Edukacyjnym w Poznaniu, podczas którego odebrali z rąk Konsula Republiki Federalnej Niemiec dyplom oraz nagrodę w kwocie 1500 zł za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Konkursie „Niemiecki ma klasę. Deutsch hat Klasse”, w ramach którego polscy uczniowie przekształcali swoje klasy do nauki języka niemieckiego na bardziej przyjazną, sprzyjającą nauce języka przestrzeń. Niemiecki piknik w Poznaniu był doskonałą zabawą zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych.

30.06.2015 16:10
Taka wystawa tylko w Szymbarku
Taka wystawa tylko w Szymbarku

Piątkowy wieczór 26 czerwca upłynął w Szymbarku pod znakiem udanych wydarzeń artystycznych: wernisażu Andrzeja Franaszka, wystawy fotograficznej Barbary Zasowskiej oraz prezentacji multimedilanej Ewy Piotrowskiej-Kukla. Oficyna dworska przy Kasztelu zgromadziła sympatyków twórczości Andrzeja Franaszka.

27.06.2015 06:00    2
Pomóżmy Oldze Czyżykiewicz zrealizować marzenia
Pomóżmy Oldze Czyżykiewicz zrealizować marzenia

Bardzo zdolna dziewczyna, wspaniała, wszechstronnie uzdolniona artystka - Olga Czyżykiewicz,  chce wystartować ze swoim najważniejszym projektem. Pragnie stworzyć piękny materiał muzyczny. Aby móc nagrać i zrealizować swoją autorską płytę "IKE" potrzebuje wsparcia.

26.06.2015 19:52    4
Musicale, musicale z MDK-iem w Kromerze
Musicale, musicale z MDK-iem w Kromerze

Ciekawie i nietuzinkowo zakończyli rok szkolny młodzi artyści działający w Studiu wokalnym Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach. Koncert pt. „Ach te Musicale" został zaprezentowany w pięknych „okolicznościach przyrody" na dziedzińcu I LO im. Marcina Kromera.

25.06.2015 15:20    1
Wymowne przesłanie spektaklu "www.Gra.pl" grupy "Scena 154"
Wymowne przesłanie spektaklu "www.Gra.pl" grupy "Scena 154"

23 czerwca w Domu Ludowym w Bystrej miała miejsce kolejna premiera "Sceny 154". Przypomnijmy, że jest to znana w okolicy grupa teatralna uczniów z Zespołu Szkół w Bystrej. O głośnych premierach sztuk, takich jak "Skąpiec", czy "Damy i huzary" wspominaliśmy już Państwu. Dokonania zdolnych uczniów zostały przypomniane podczas niedawnej I Gminnej Gali Edukacji, o której pisalismy TUTAJ.

23.06.2015 21:47
Wiedeń i Bratysława na muzycznej trasie gorlickiego chóru Cantores Carvatiani
Wiedeń i Bratysława na muzycznej trasie gorlickiego chóru Cantores Carvatiani

Dziś rano (22.06.) dotarła do nas bardzo przyjemna informacja o sukcesie gorlickiego chóru Cantores Carvatiani, który brał udział w X edycji Międzynarodowego Festiwalu Musica Sacra Bratislava. Gorliczanie wystąpili także w koncercie poświęconym "100. Rocznicy Bitwy Pod Gorlicami" we Wiedniu.

22.06.2015 19:46
Artystyczna niedziela w GCK
Artystyczna niedziela w GCK

21 czerwca zgromadzona w Sali Teatralnej GCK publiczność podziwiała występy najmłodszych gorliczan, którzy zaprezentowali się w umiejętnościach aktorskich i tanecznych. To było półtorej godziny dobrej zabawy. 

22.06.2015 19:32    2
Święto Nocki na Magurze Małastowskiej
Święto Nocki na Magurze Małastowskiej

Już w najbliższy weekend w schronisku na Magurze Małastowskiej odbędzie się po raz szósty dwudniowy Muzyczny Festiwal - Święto Nocki.Zagrają znane, lokalne zespoły rockowe, bluesowe i folkowe. Chętni na rezerwację noclegów proszeni są o kontakt z organizatorem, poniżej podajemy numer telefonu.

15.06.2015 15:46    3
Jak Szlemiel wędrował do Warszawy
Jak Szlemiel wędrował do Warszawy

Widzowie odwiedzający dziś Gorlickie Centrum Kultury mogli zobaczyć spektakl pt. "Szlemiel" w wykonaniu Teatru CST (Cieszyńskie Studio Teatralne). Żydowskie imię Szlemiel oznacza wyjątkowego pechowca. Perypetie bohatera sztuki poszukującego szczęścia oglądał komplet widzów w Sali Kameralnej GCK-u.

14.06.2015 20:07    2
Kampania profilaktyczna "Wyjść naprzeciw" w Klęczanach
Kampania profilaktyczna "Wyjść naprzeciw" w Klęczanach

Kampania Profilaktyczna Gminy Gorlice "Wyjść naprzeciw" to coroczne podsumowanie dokonań uczniów z terenu Gminy Gorlice, promocja aktywnego stylu życia i wartości fair play w sporcie. 12 czerwca spotkanie młodzieży, nauczycieli i działaczy sportowych odbyło się na terenie Zespółu Szkół w Klęczanach, a inicjatywę tą wsparli: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodek Kultury Gminy Gorlice, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorlicach oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Klęczanach.

13.06.2015 06:45    1
Nagrody "Osobliwości ziemi gorlickiej" rozdane
Nagrody "Osobliwości ziemi gorlickiej" rozdane

W środę 10 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach odbyło się uroczyste podsumowanie VI Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Osobliwości ziemi gorlickiej", pod honorowym patronatem Starosty Karola Górskiego.

12.06.2015 05:22
Śpiewająca młodzież w Kobylance
Śpiewająca młodzież w Kobylance

Młodzież w powiecie gorlickim lubi i co ważne, potrafi śpiewać. Potwierdzeniem tych słów był bardzo mocno obstawiony tegoroczny XII Międzyszkolny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Kobylance. 10 czerwca w Domu Ludowym w Kobylance zaprezentowali się młodzi wykonawcy z 13 szkół: dokadnie z Bystrej, Dominikowic, Klęczan, Krygu, Kobylanki, Kwiatonowic, Libuszy, Lipinek, Ropicy Polskiej, Staszkówki, Stróżówki,Szymbarku i Zagórzan. Uczniowie i uczennice wystartowali w kategoriach szkoła podstawowa i gimnazjum.

10.06.2015 19:40
Fantastyczny pokaz plenerowy w Szymbarku
Fantastyczny pokaz plenerowy w Szymbarku

Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury "Persiina" przygotowało 7 czerwca, w ostatni dzień długiego weekendu nie lada atrakcję. Było nią widowisko plenerowe zatytułowane "Rozbite życie". Piękna pogoda zachęciła licznych gości do przybycia do Kasztelu i Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku i przeniesienia się na kilka godzin w odległe czasy I wojny światowej.

07.06.2015 21:00    1
Piękno natury w obrazach Grażyny i Zenona Duszów
Piękno natury w obrazach Grażyny i Zenona Duszów

Dziś (2.06.) w Domu Polsko-Słowackim w Gorlicach, odbył się wernisaż malarstwa Zenona i Grażyny Duszów, artystów z Męciny Małej. Zostało zaprezentowanych ponad 30 prac powstałych w ciągu ostatnich dwóch lat. Są to pejzaże, pory roku i piękno okolicznych łąk.

02.06.2015 20:24    6
Udana inicjatywa I Pikniku Rodzinnego w Bystrej
Udana inicjatywa I Pikniku Rodzinnego w Bystrej

31 maja odbył się I Piknik Rodzinny w Bystrej. Imprezę zorganizował Zespół Szkół w Bystrej przy współudziale Rady Rodziców ZS Bystra, Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Bystrej, Koła Gospodyń Wiejskich w Bystrej oraz Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Patronat medialny nad tym wydarzeniem należał do naszego portalu i telewizji internetowej gorlice.tv.

31.05.2015 22:20    3
Malarstwo Teresy Miszkin i Alfreda Sikory już dostępne dla gorliczan
Malarstwo Teresy Miszkin i Alfreda Sikory już dostępne dla gorliczan

W piątek, 29 maja w Galerii Sztuki "Dwory Karwacjanów" w Gorlicach nastąpiło uroczyste otwarcie dwóch wystaw malarskich autorstwa prof.Teresy Miszkin oraz Alfreda Sikory.

29.05.2015 18:41    1
Jeden Festiwal - cztery nagrody
Jeden Festiwal - cztery nagrody

W dniach 21-24 maja br.w Zakopanem odbywał się X Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…”. Organizatorami wydarzenia byli: Burmistrz Miasta Zakopane, Parafie Zakopiańskie oraz Zakopiańskie Centrum Edukacji. Festiwal odbywał się pod Patronatem Honorowym ks. Kardynała Stanisława Dziwisza - Metropolity Krakowskiego, oraz ks. Dziekana Bogusława Filipiakai ks. Stanisława Olszówki z Zakopanego.

28.05.2015 16:11
Kwiatonowice fest !
Kwiatonowice fest !

Kolejny Piknik Rodzinny, współorganizowany przez Szkołę Podstawową oraz Parafię w Kwiatonowicach, przeszedł do historii. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, publiczność nie zawodła zwłaszcza w momencie, gdy na scenie prezentował się zespół "Baciary".

25.05.2015 16:31    2
ReklamaTylko znani u sprawdzeni producenci! PIŁY TAŚMOWE I TARCZOWE - PŁÓTNA I PAPIERY ŚCIERNE - ŁOŻYSKA I PASY KLINOWE - Sklep Techniczno-Przemysłowy BARABRA w ROŻNOWICACH
KOMENTARZE
Autor komentarza: asdfTreść komentarza: Zajegwiźcie! Już czekam na pierwszy śnieg, gołoledź i jazdę przez górkę. Niech się biorą do roboty ******* nieroby!Data dodania komentarza: 04.10.2022, 18:18Źródło komentarza: Remont Blichu „trochę” się przeciągnie... Kiedy zakończenie prac?Autor komentarza: HażbudTreść komentarza: To jest granie w c***a tak zwaneData dodania komentarza: 04.10.2022, 17:25Źródło komentarza: Ekspresowy termin remontu powiatówki. Nowa nawierzchnia jeszcze w tym miesiącu!Autor komentarza: szogun84Treść komentarza: Piękna jest ta wizualizacja 🤦‍♂️ A sam budynek przecudowny 🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️Data dodania komentarza: 04.10.2022, 14:43Źródło komentarza: W Sękowej będzie kryty basen. Kiedy będzie można już popływać?Autor komentarza: jaTreść komentarza: i będzie drogo bo same porsche pod basenem jak na ilustracjiData dodania komentarza: 04.10.2022, 14:22Źródło komentarza: W Sękowej będzie kryty basen. Kiedy będzie można już popływać?Autor komentarza: NIEZALEŻNYOBYWATELOSIEDLAMAGDALENATreść komentarza: A dlaczego się przeciągnie?bo panów "budowlancow" tam w zasadzie nie uświadczysz. Mam tam działkę rekreacyjną i chodziłem codziennie to były pustki, albo panowie sobie siedzieli w odpalonej koparce z nóżką na nóżce w telefonie. Pare razy widzialem jak nawet spali najlepsze rozłożeni.Data dodania komentarza: 04.10.2022, 14:13Źródło komentarza: Remont Blichu „trochę” się przeciągnie... Kiedy zakończenie prac?Autor komentarza: bzikTreść komentarza: Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto. Mania urzędnicza - byle co, byle wybudować. Wieże były atrakcją, kiedy było ich kilka w okolicy. Teraz tak spowszedniały, że chyba tylko miejscowa menelia będzie tam siedziećData dodania komentarza: 04.10.2022, 14:13Źródło komentarza: W Moszczenicy powstanie wieża widokowa. Będziecie zaskoczeni jej wysokością!
Reklama
Reklama Auto Złom Gubała – kasacja pojazdów, sprzedaż części, Zagórzany 724 | UWAGA! W promieniu 50 kilometrów od naszej siedziby nie pobieramy żadnych opłat za transport pojadu do kasacji!