Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU
Reklama Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - rekrutacja na studia w AHE w Jaśle trwa! Studia licencjackie i magisterskie (zaoczne), administracja, pedagogika - ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10%!

Artykuły

Wyśniony skatepark działa od dziś oficjalnie
Wyśniony skatepark działa od dziś oficjalnie
Gorlicki skatepark został otwarty zgodnie planem. O godzinie 14-tej czasu lokalnego Burmistrz Gorlic Witold Kochan, w asyście posła Ireneusza Rasia i członka zarządu Województwa Małopolskiego Jacka Krupy, w uroczystych słowach przystąpił do otwarcia obiektu.   22.08.2014 16:31
Wyśniony skatepark działa od dziś oficjalnie - dołożyliśmy więcej zdjęć
Wyśniony skatepark działa od dziś oficjalnie - dołożyliśmy więcej zdjęć
Gorlicki skatepark został otwarty zgodnie planem. O godzinie 14-tej czasu lokalnego Burmistrz Gorlic Witold Kochan, w asyście posła Ireneusza Rasia i członka zarządu Województwa Małopolskiego Jacka Krupy, w uroczystych słowach przystąpił do otwarcia obiektu. Obok nich ustawili się radni miejscy, miedzy innymi Bogdan Musiał, Jadwiga Wojtowicz Joanna Bubak, Maria Ludwin, Michał Diduch. Licznie reprezentowani byli również zainteresowani sportem pracownicy naszego ratusza.  Jednak najliczniej na miejsce otwarcia przybyli młodzi gorliczanie i nie ma w tym nic dziwnego, to miejsce zostało zaprojektowane i wykonane właśnie z myślą o nich. Tym razem nie było wstęgi, którą z wielką wprawą i gracją mogli by przecinać oficjele. Obecne były tylko ciepłe słowa i uśmiechy. 22.08.2014 16:29
Zezowate szczęście Piszczyka
Zezowate szczęście Piszczyka
Prezentujemy Państwu kolejny film, który warto obejrzeć dzisiaj o godzinie 18-tej w Kino- Teatrze „Wiarus” w Gorlicach.  „Zezowate szczęście” Andrzeja Munka to jedno z największych osiągnięć polskiej szkoły filmowej. To także rozrachunek z polskim heroizmem i prawdziwa dyskusja o postawie człowieka wobec wojny. Film wciąż aktualny wobec współczesnych sporów o politykę historyczną.   22.08.2014 11:23
Wpłynęło 17 pomysłów na miasto
Wpłynęło 17 pomysłów na miasto
 Mieszkańcy Gorlic złożyli do Urzędu Miejskiego 17 projektów w ramach budżetu obywatelskiego na 2015 rok. Do dnia 19 września wszystkie projekty zostaną  poddane weryfikacji Zespołu ds. budżetu obywatelskiego powołanego przez Burmistrza.  Oprócz sprawdzenia poprawności formalnej złożonych wniosków, Zespół przy weryfikacji będzie brał pod uwagę następujące kryteria: zgodność z ustawą o samorządzie gminnym w zakresie realizacji zadań własnych gminy, możliwość realizacji zadania w trakcie jednego roku budżetowego, dysponowanie przez Miasto prawem do terenu, na którym prowadzone będzie zadanie, zgodność z planem zagospodarowania przestrzennego, zgodność z założeniami projektów realizowanych ze środków zewnętrznych, zgodność z ustawą o finansach publicznych oraz faktyczny koszt realizacji, który nie może  przekroczyć kwoty 300.000 zł.  22.08.2014 07:25
Potrójne uderzenie
Potrójne uderzenie
 Peugeot, Ford i Seat brały udział w zdarzeniu drogowym, do którego doszło wczorajszego popołudnia w Gorlicach. Winny kolizji, kierowca Peugeota, ukarany został mandatem karnym. Do zderzenia pojazdów doszło wczoraj około godziny 15.20 na skrzyżowaniu ulic 11-go Listopada oraz Korczaka. Kierowca Peugeota wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy Forda Focusa doprowadzając do zderzenia pojazdów. Przemieszczony siłą uderzenia Focus najechał na oczekującego na skrzyżowaniu Seata. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. 21.08.2014 17:12
W Wiarusie było ostro
W Wiarusie było ostro
 W miniony poniedziałek 18 sierpnia odbył się w gorlickim kinie Wiarus PUNK FEST CINEMA DIY zorganizowany przez Gorlicką Scenę HC Punk 97. Jak  sama nazwa wskazuje HC Punk 97 od 1997 roku nieprzerwanie promuje zespoły drugiego, undergundowego,  niezależnego obiegu w naszym mieście. W licznych koncertach daje się szanse zaprezentowania się  naszym rodzimym zespołom  z  regionu , z całego  kraju i częstokroć i z zagranicy. Przy czym warunkiem obowiązującym jest  oryginalność, odpowiedni warsztat i poziom muzyczny. Nie inaczej było podczas tegorocznego festiwalu, który miał niejako przy okazji wskrzesić z kulturalnego niebytu nasze stare kino. 21.08.2014 11:51
Polska Szkoła Filmowa w rozkwicie – Popiół i diament
Polska Szkoła Filmowa w rozkwicie – Popiół i diament
 Coraz to z ciebie, jako z drzazgi smolnej, Wokoło lecą szmaty zapalone; Gorejąc nie wiesz, czy Stawasz się wolny, Czy to, co twoje, ma być zatracone? Czy popiół tylko zostanie i zamęt, Co idzie w przepaść z burzą? – czy zostanie Na dnie popiołu gwiaździsty dyjament, Wiekuistego zwycięstwa zaranie… 21.08.2014 09:54
Kierowca Passata z promilami
Kierowca Passata z promilami
 Ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca Volkswagena, którego policjanci ruchu drogowego zatrzymali wczorajszego popołudnia w Szalowej. To niestety kolejny przykład braku wyobraźni oraz lekceważenia prawa, z czym policjanci walczą w codziennej służbie. Kontrolę kierowcy VW Passata policjanci gorlickiej drogówki przeprowadzili około godziny 17.00. Już na samym początku interwencji wyczuwalna była woń alkoholu z samochodu. 21.08.2014 08:49
Zderzenie dwóch samochodów na obwodnicy
Zderzenie dwóch samochodów na obwodnicy
 Wymuszenie pierwszeństwa było przyczyną zderzenia dwóch samochodów na gorlickiej obwodnicy. Mimo dużych uszkodzeń obu pojazdów, żaden z uczestników zdarzenia poważnie nie ucierpiał, choć jeden trafił do szpitala. Zdarzenie miało miejsce wczoraj około godziny 14.00 na skrzyżowaniu ulic Bieckiej i Chopina. Ustalenia policjantów na miejscu zdarzenia wskazują, że kierowca Forda Fiesty, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy Mitsubishi doprowadzając do zderzenia pojazdów. 21.08.2014 08:39
Mimo ich heroicznego wysiłku, przegrali - "Kanał" Andrzeja Wajdy
Mimo ich heroicznego wysiłku, przegrali - "Kanał" Andrzeja Wajdy
 „Kanał” to piąty już z prezentowanych w Kinie „Wiarus” filmów w ramach I Pogórzańskiego Festiwalu Filmowego. Przyznać trzeba, że festiwal ten z dnia na dzień nabiera rumieńców, gdyż każdy następny tytuł, to piękna karta w historii polskiego filmu. Jest 25 września 1944 roku (56 dzień powstania warszawskiego). Grupa powstańców podejmuje próbę przedostania się z okrążonego przez Niemców Mokotowa do Śródmieścia. Dowódca oddziału jest porucznik "Zadra", w tej roli wystąpił w filmie Wieńczysław Gliński. 20.08.2014 11:04
Gorlice i Sosnowiec, co z tego będzie?
Gorlice i Sosnowiec, co z tego będzie?
We wtorek 19 sierpnia w Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym „Kasztel w Szymbarku” doszło do uroczystego spotkania miast partnerskich Sosnowca i Gorlic. Jest to pokłosie wcześniejszych decyzji o współpracy w zakresie edukacji, kultury i sztuki, turystyki i sportu pomiędzy Gorlicami i Sosnowcem. Porozumienie to podpisano uroczyście 4 czerwca w siedzibie Muzeum w Sosnowcu. 19.08.2014 18:49
"Zakazane piosenki" – pierwszy polski powojenny film fabularny
"Zakazane piosenki" – pierwszy polski powojenny film fabularny
 W kino-teatrze „Wiarus” trwa I Pogórzański Festiwal Filmowy Gorlice 2014. Dziś o godzinie 19 na ekranie kina pojawi się pierwszy polski powojenny film fabularny. Za jedyne 5 złotych każdy będzie miał okazje przypomnieć sobie lub też obejrzeć pierwszy raz „Zakazane Piosenki”. W kolejne dni będzie można obejrzeć: 19.08.2014 11:34
W piątek wielkie otwarcie
W piątek wielkie otwarcie
 Trochę to trwało, ale już jest. Uroczyste otwarcie nastąpi 22 sierpnia około godziny 14 i natychmiast ci, którzy się tam pofatygują, będą mogli obejrzeć pierwsze pokazy i posłuchać muzyki adekwatnej do okoliczności. Zapytasz szanowny czytelniku, a o co tu chodzi? Nie, nie musisz pytać, bo ja już sam to napiszę. Chodzi oczywiście o nowo wybudowany w Gorlicach skatepark. 19.08.2014 04:20
Czołowe zderzenie w Sękowej, kobieta trafiła do szpitala
Czołowe zderzenie w Sękowej, kobieta trafiła do szpitala
 W niedzielę w Sękowej policjanci mieli do czynienia z kompletnym brakiem odpowiedzialności na drodze, który w konsekwencji mógł doprowadzić do tragicznych skutków. Szczęśliwie, w czołowym zderzeniu dwóch pojazdów nikt nie ucierpiał. Sprawca zdarzenia stracił prawo jazdy. Dwa poważnie uszkodzone pojazdy to na szczęście jedyny skutek nieodpowiedzialnej jazdy kierowcy VW Golfa. Mieszkaniec Szymbarku podjął się wyprzedzania innego pojazdu w miejscu niedozwolonym, przed szczytem wzniesienia. Gdy zauważył nadjeżdżający z przeciwnego kierunku pojazd, było już za późno na reakcję. 18.08.2014 18:45
Szczęśliwy finał poszukiwiań
Szczęśliwy finał poszukiwiań
 O ogromnym szczęściu może mówić mieszkaniec Hańczowej, który w ostatnią sobotę zaginął na terenie masywu leśnego. Dzięki dużemu zaangażowaniu strażaków PSP i OSP, policjantów, leśników i członków rodziny późno w nocy udało się odnaleźć mężczyznę. Wyczerpany trafił do gorlickiego szpitala. Jak poinformowali policjantów członkowie rodziny, 72-letni mieszkaniec Hańczowej poszedł w godzinach rannych na grzyby do lasu. Kiedy długo nie wracał rodzina sama podjęła poszukiwania, które jednak okazały się nieskuteczne. W związku z zapadającym zmrokiem członkowie rodziny poprosili o pomoc służby ratunkowe. 18.08.2014 11:03
Spacerował po lesie z nielegalnie posiadaną bronią
Spacerował po lesie z nielegalnie posiadaną bronią
 Nawet 8 lat więzienia grozi mieszkańcowi Gorlic, przy którym policjanci ujawnili nielegalnie posiadaną broń. Czujność myśliwych oraz działania policjantów Posterunku Policji w Lipinkach pozwoliły zatrzymać sprawcę na gorącym uczynku przestępstwa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a broń do policyjnego magazynu. Zdarzenie miało miejsce w ostatnią środę (13.08.2014) wieczorem na terenie kompleksu leśnego w gminie Biecz. Myśliwi lokalnego koła łowieckiego powiadomili policjantów o obcym mężczyźnie chodzącym po lesie z bronią. 18.08.2014 10:53
Falstart Glinika Gorlice
Falstart Glinika Gorlice
Od tygodnia trwają rozgrywki IV ligi małopolskiej w piłce nożnej, w której startuje Glinik Gorlice. Po zeszłorocznej wysokiej, szóstej lokacie można było się spodziewać, iż gorliczanie będą się starać utrzymać wysoką formę i powalczyć w tym sezonie o awans. Początek rozgrywek przyniósł niestety rozczarowanie. Osiem dni, trzy mecze, jedna bramka, jeden punkt to dotychczasowy dorobek biało-niebieskich. 17.08.2014 19:27
Wystawa jakiej u nas jeszcze nie było
Wystawa jakiej u nas jeszcze nie było
 Najmłodsze miały 4 miesiące, najstarsi weterani nawet po kilkanaście lat. Stadion OSiR w Gorlicach zmienił się w niedzielne przedpołudnie w teren wystawowy. Na 10 ringach prezentowały się psy i suki w różnym wieku. Do Gorlic  przyjechali z całej Polski miłośnicy psów wraz ze swoimi pupilami , aby zaprezentować swoich ulubieńców podczas XXVII Krajowej Wystawy Psów Rasowych. 17.08.2014 18:07
Polski film ma swoje święto w Gorlicach
Polski film ma swoje święto w Gorlicach
W sobotę 16 sierpnia Kino-Teatr „Wiarus” zainaugurował w Gorlicach I Pogórzański Festiwal Filmowy. Jerzy Guzik, pomysłodawca tego przedsięwzięcia, podjął się realizacji pomysłu, by gorliczanom przybliżyć największe obrazy polskiego kina. W tym celu zebrał 20 filmów, które w minionych latach cieszyły się uznaniem zarówno widzów, jak i krytyków. Stąd też pełny tytuł „ I Pogórzański Festiwal Filmowy. Historia Filmu Polskiego w latach 1920-1989”. 16.08.2014 19:37
Miliony na kanalizacje
Miliony na kanalizacje
 Dwie gminy powiatu gorlickiego, Biecz i Lipinki, otrzymają dofinansowanie ze środków unijnych  na budowę sieci kanalizacyjnych i wodociągowych. Gmina Biecz realizować będzie budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Libusza – Podwójtowie. Całkowita wartość tego projektu to 7 628 009 zł, dotacja wyniesie 1 453 686 zł. W gminie Lipinki zrealizowana zostanie budowa nowej sieci kanalizacyjnej i wodociągowej oraz przydomowych oczyszczalni ścieków. Unowocześnione i poprawione zostanie również funkcjonowania istniejących pompowni ścieków.  Wartość projektu realizowanego przez ta gminę to 3 764 920 zł natomiast środki unijne to kwota 1 590 557 zł. 15.08.2014 10:37
Kiedy jeździłem jeszcze po Niemczech...
Kiedy jeździłem jeszcze po Niemczech...
14.08.2014 21:04
Moduł z gazetkami promocyjnymi
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaMet Chem - Okna PCV DRUTEX, kominki, piece kaflowe - Gorlice, ul. Kościuszki 12, tel. 18 353 10 74
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
POPULARNE
KOMENTARZE
Autor komentarza: niestety Treść komentarza: Fabryka maszyn, rafineria - tyle tysięcy pracowników KIEDYŚ... Data dodania komentarza: 26.06.2026, 21:19 Źródło komentarza: Niepokój o miejsca pracy w Gorlicach. Radni w sprawie Famuru i Rheinmetall Autor komentarza: Ekspert Treść komentarza: Gorlicki Medicor ma poradnie Urologiczna! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 21:08 Źródło komentarza: Na ten moment nie ma szans na uruchomienie poradni urologicznej. Brakuje lekarzy Autor komentarza: BlichMan Treść komentarza: Z punktu widzenia osób jeżdżących tą drogą codziennie do domu to jest katastrofa - proszę nie pisać o działkowcach bo oni mają strefę parkowania znacznie dalej i miejsc jest w miarę wystarczająco. Tutaj na bezczela po prostu wbrew przepisom parkuje masa ludzi którzy nie chcą płacić za parking w mieście i blokują widoczność przy zakrętach i przejście dla pieszych. Co więcej ilość samochodów zaparkowanych bez odstępów jest tak duża że nie można się schować kiedy jedzie coś z naprzeciwka i dochodzi do masy nieprzyjemnych sytuacji. Trzeba coś z tym zrobić i koniec. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 20:32 Źródło komentarza: Parkowanie na ul. Blich i Nadbrzeżnej zabronione? Burmistrz ma swoje argumenty Autor komentarza: Kiedyś to było Treść komentarza: Jak ma wejść Rheinmetall zamiast Famuru to 5 min bym się nie zastanawiał tylko przechodził do tych pierwszych. Zdecydowanie lepsza kultura pracy i zarobki.. Taka zmiana może Gorlicom jeszcze wyjść na dobre i nikt nie będzie płakać ani wspominać "wielkiego glinka/famuru" Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:47 Źródło komentarza: Niepokój o miejsca pracy w Gorlicach. Radni w sprawie Famuru i Rheinmetall Autor komentarza: Misiek Treść komentarza: Najlepiej wszędzie zakazać parkowania... Z drugiej strony rewitalizacja parku przez zabetonowanie to też bardzo nowatorski pomysł. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 18:35 Źródło komentarza: Parkowanie na ul. Blich i Nadbrzeżnej zabronione? Burmistrz ma swoje argumenty Autor komentarza: JOE Treść komentarza: Szczególnie typ w A6 C6 Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:20 Źródło komentarza: Parkowanie na ul. Blich i Nadbrzeżnej zabronione? Burmistrz ma swoje argumenty
Reklama
Reklama