Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU
Reklama Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - rekrutacja na studia w AHE w Jaśle trwa! Studia licencjackie i magisterskie (zaoczne), administracja, pedagogika - ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10%!

Artykuły

Z małych Racławic na podbój Warszawy
Z małych Racławic na podbój Warszawy
 W dniach 12-14.02.2014 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Czarnieckiego w Racławicach brali udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „HETMANY” Stefan Czarniecki – epoka i czyny. Była to VII edycja konkursu organizowanego przez XLVI LO im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie. XVIII Gala Hetmańska zakończyła się kolejnym wielkim sukcesem naszej małej społeczności. Szkołę reprezentowały uczennice: Małgorzata Bąk kl. VI,  Natalia Firek kl. VI i Aleksandra Ryznar kl. VI. Przygotowane przez Pana Marka Janikowskiego, zdobyły trzy z czterech głównych nagród: 25.02.2014 11:32
Poważny wypadek w Bobowej
Poważny wypadek w Bobowej
 Do poważnego wypadku drogowego doszło dzisiaj wieczorem w Bobowej. W zderzeniu samochodu osobowego z motocyklem ranne zostały dwie osoby, w tym 15-latek. Obie osoby trafiły do gorlickiego szpitala. Droga w miejscu wypadku była zablokowana. Dyżurny Policji o zdarzeniu powiadomiony został przez dyspozytora pogotowia ratunkowego około godziny 18.20. Na miejsce zdarzenia udał się policyjny patrol, strażacy oraz dwie załogi pogotowia ratunkowego. 24.02.2014 20:57
Siatkarsko-koszykarski misz-masz
Siatkarsko-koszykarski misz-masz
 Mimo, iż przez ostatnie 3 tygodnie w naszym mieście nie odbywały się żadne imprezy związane z rozgrywkami ligowym to nie oznacza to, że gorliccy sportowcy mieli wolne. Wręcz odwrotnie, reprezentanci Gorlic brali udział w prestiżowych imprezach wyjazdowych. Siatkarze bili się o tytuł Mistrzów Małopolski a koszykarze walczyli o punkty w rozgrywkach ligowych. 24.02.2014 20:00
Do 40 tys. złotych na rozpoczęcie działaności
Do 40 tys. złotych na rozpoczęcie działaności
 Pod hasłem „Twoja Szansa” od 1 stycznia 2014 roku realizowany jest projekt skierowany do osób zwolnionych lub zagrożonych zwolnieniem z pracy oraz do pracodawców. Pierwszy nabór wniosków o dotacje dla osób bezrobotnych od maksymalnie pół roku rozpoczyna się już 6 marca 2014 roku. W Starostwie Powiatowym w Gorlicach odbyło się spotkanie partnerów projektu z powiatu gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego. Projekt koordynowany jest przez Powiatowe Centrum Funduszy Europejskich w Nowym Sączu. W spotkaniu uczestniczyli m.in. starosta Mirosław Wędrychowicz, wicestarosta Karol Górski oraz dyrektor PCFE Monika Bochenek. 24.02.2014 13:37
Rodzinny Dom Dziecka w Strzeszynie otrzymał czujkę dymu
Rodzinny Dom Dziecka w Strzeszynie otrzymał czujkę dymu
 Fundacja Orlen Dar Serca, organizator ogólnopolskiej akcji społecznej „Nie dla Dymu” wraz ze społecznym partnerem - Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej zainaugurowała akcję wyposażania Rodzinnych Domów Dziecka w czujniki dymu. W dniu 18 lutego w Komendzie Powiatowej w Gorlicach odbyło się przekazanie czujki dymu dla Rodzinnego Domu  Dziecka w Strzeszynie. Czujkę  dymu zakupioną przez Fundację Orlen Dar Serca odebrał Panu Tadeusza Trzaskoś. 24.02.2014 11:14
Sejmikowa komisja w Kasztelu
Sejmikowa komisja w Kasztelu
 Komisja Kultury Sejmiku Województwa Małopolskiego pod przewodnictwem Leszka Zegzdy gościła w powiecie gorlickim. W Ośrodku Konferencyjno-Wystawienniczym „Kasztel w Szymbarku” odbyło się wyjazdowe posiedzenie Komisji, które było także okazją do spotkania w samorządowcami powiatu gorlickiego. Powiat reprezentowali m.in. starosta Mirosław Wędrychowicz, wicestarosta Karol Górski oraz radni Rady Powiatu Gorlickiego Zofia Kamińska i Marek Ludwin. 24.02.2014 08:56
Ten pierwszy raz
Ten pierwszy raz
 UKS Wiertmet Libusza udanie rozpoczął rozgrywki w III lidze piłki ręcznej mężczyzn. W pierwszej kolejce rozgrywek pokonał na własnym parkiecie zespół MOSiR-u Bochnia. Przypomnimy, iż szczypiorniści z Libuszy występują po raz pierwszy na ligowych parkietach seniorskich rozgrywek, będąc prawdziwym beniaminkiem zmagań. Nie mamy nic przeciwko temu aby ambitny zespół z Libuszy, kierowany przez utytułowanego i doświadczonego trenera, Stanisława Majorka był "czarnym koniem" rozgrywek. 23.02.2014 21:09
Konkurs Pieśni Patriotycznej
Konkurs Pieśni Patriotycznej
 Już od samego rana do godzin popołudniowych 20 lutego 2014 r. aula Państwowej SzkołyMuzycznej w Gorlicach rozbrzmiewała pieśniami i piosenkami patriotycznymi w wykonaniu uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu gorlickiego. Na kilka dni przed Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych w PSM I st. Ignacego Jana Paderewskiego odbył się I Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej. Celem konkursu była przede wszystkim edukacja obywatelska młodzieży oraz krzewienie wartości patriotycznych, by młodzi ludzie byli świadomi swej tożsamości i dumni z tego, że są Polakami. Organizatorom przyświecały przede wszystkim cele wychowawcze. 23.02.2014 16:29
Jubileuszowa zabawa „Delfinka”
Jubileuszowa zabawa „Delfinka”
 Sobota 22 lutego w Gorlickim Centrum Kultury upłynęła w nastroju wesołej zabawy. Uczestnikami jej były młode pływaczki i pływacy Szkoły Pływania „Delfin”, a towarzyszyli im oczywiście rodzice i opiekunowie. Okazja do zorganizowania imprezy była podwójna, po pierwsze „Delfin” obchodzi w tym roku 15-lecie działalności (początek istnienia to 30 października 1998 roku). Drugi zaś powód to coroczne zabawy karnawałowe dla dzieci szkolących się w „Delfinie”. 23.02.2014 11:24
Śmierć na drodze
Śmierć na drodze
 Wczoraj (22 lutego 2014) we wczesnych godzinach wieczornych w Lipinkach doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na drodze powiatowej Lipinki – Wójtowa w okolicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Lipinkach jadący od centrum miejscowości młody kierowca prowadzący samochód Citroena Xsara, mieszkaniec jednej z okolicznych miejscowości, potrącił ok. 70-letniego mieszkańca Lipinek, który zginął na miejscu.   Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z KPP w Gorlicach pod nadzorem prokuratora, decyzją którego ciało mężczyzny zabezpieczono do badań sekcyjnych. Kierowca citroena był trzeźwy. Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach.   23.02.2014 10:39    1
Obok Gorlickich Pomników - kapliczka Jezusa Frasobliwego
Obok Gorlickich Pomników - kapliczka Jezusa Frasobliwego
Kapliczka na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Węgierskiej upamiętnia zapalenie w tym miejscu w 1854 roku pierwszej w świecie ulicznej lampy naftowej skonstruowanej przez Ignacego Łukasiewicza. Kapliczka ta kształtem przypomina lampę naftową. Pod metalowym daszkiem umieszczono figurę Jezusa frasobliwego. 23.02.2014 05:00
"Gówniana" sprawa
"Gówniana" sprawa
Tegoroczna zima rozpieszcza nas ciepłem. Mała ilość opadów śniegu spowodowała, iż krajobraz widziany za oknem, to dominacja koloru przeważnie szarego. Trawniki brunatno-zielone, z krótką zeszłoroczną trawą, stanowią aktualnie nieodłączny element otoczenia naszych osiedli. Latem i późną wiosną, gdy wszystko jest pięknie usłane kwieciem, a trawa jest bujna, soczysta i wysoka, trawnik spełnia walory czysto estetyczne. Gorzej jest teraz, na przedwiośniu, gdy łyse trawniki, dosłownie w każdym miejscu, usłane są "walorami" pozostawianymi przez nasze kochane psy. 22.02.2014 19:51
Zdrowie, woda i uroda
Zdrowie, woda i uroda
 Jak chcieli by się Państwo czuć codziennie? Budzić się rano z rześkością i energią? Być dynamicznym i produktywnym na co dzień?O tym, jak to zrobić, mogą się Państwo dowiedzieć podczas cyklicznych szkoleń, jakie zostaną zorganizowane w Gorlicach, w budynku Szkoły Podstawowej przy ul. Stróżowskiej. Pierwsze z nich już w ten wtorek, 25 lutego, o godz. 17.00. 22.02.2014 15:33
Gorlicka Pecha Kucha Night - odsłona druga
Gorlicka Pecha Kucha Night - odsłona druga
 W czwartek 20 lutego w sali Pod sową Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach odbyła się druga edycja pokazu prezentacji Pecha Kucha, w której prace swe przedstawili Wiktor Myszkowski oraz Tomasz Lenartowicz - uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Ignacego Łukasiewicza w Gorlicach oraz Bartłomiej Kiełtyka, pracownik gorlickiej MBP. Spotkanie jak zwykle po mistrzowsku prowadziła Magdalena Miller - Dyrektor biblioteki. Przypomnijmy, że Pecha Kucha to pochodząca z Japonii forma prezentacji multimedialnej, w której prelegent zobowiązany jest w ściśle ograniczonym czasie pokazać i omówić dokładnie wyznaczoną liczbę slajdów. Czas na dyskusję  z publicznością z reguły przychodzi na koniec serii prezentacji. 22.02.2014 11:03
Kolejny potencjalny morderca zatrzymany
Kolejny potencjalny morderca zatrzymany
Plaga pijanych kierowców wydaje się być nie do opanowania. Nie ma tu większego znaczenia, czy są to dni weekendowe, środek tygodnia czy może święto. Potencjalni mordeccy uzbrojeni w poczucie bezkarności z mózgami przeżartymi przez alkohol wsiadają do swoich samochodów i rozpoczyna się polowanie. Pijany morderca w samochodzie jest jak wściekłe zwierzę, na które muszą zapolować policjanci. Tylko od ich skuteczności zależy czy morderca w samochodzie dokona na kimś egzekucji, czy też policja wyeliminuje go z drogi. Tym razem się udało, policjanci skutecznie zatrzymali w Libuszy kierowcę, który wyjechał by kogoś zabić. 21.02.2014 15:53
Wypadek w Stróżówce, ranna kobieta przewieziona do szpitala
Wypadek w Stróżówce, ranna kobieta przewieziona do szpitala
Do bardzo groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło wczoraj wczesnym popołudniem w Stróżówce. W zderzeniu dwóch samochodów ranna została kobieta, która kierowała jednym z tych pojazdów. Trafiła ona do gorlickiego szpitala. Do wypadku doszło około godziny 13.20 w Stróżówce. Wstępne ustalenia policjantów na miejscu zdarzenia wskazują, że mieszkaniec Moszczenicy kierujący Toyotą wyprzedzał autobus w miejscu, gdzie jest to zabronione. Kiedy zauważył nadjeżdżający z przeciwnego kierunku samochód Daewoo Matiz próbował wrócić na „swój” pas ruchu tuż przed wyprzedzanym autobusem. Stracił wówczas panowanie nad pojazdem i przemieszczając się bokiem zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do zderzenia z nadjeżdżającym Daewoo. {module[441]} 21.02.2014 08:50
Byliśmy razem z nimi
Byliśmy razem z nimi
 We wtorek 11 lutego 2014 roku obchodzony był XXII Światowy Dzień Chorego pod hasłem „Wiara i Miłosierdzie”. W obchody włączyli się po raz kolejny wolontariusze Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach. Już po raz trzeci, wolontariusze zrzeszeni w Lokalnym Centrum Wolontariatu w Gorlicach włączyli się w gorlickie obchody tego święta. Głównym punktem tegorocznych obchodów była uroczysta msza święta odprawiona w kaplicy głównej Szpitala Specjalistycznego im. H. Klimontowicza w Gorlicach w intencji chorych, cierpiących oraz bliskich zmarłych członków rodzin wolontariuszy. 20.02.2014 16:55
Budowano go 7 miesięcy, remont potrwa dłużej
Budowano go 7 miesięcy, remont potrwa dłużej
Początki gorlickiego szpitala sięgają 1899 r., kiedy to 3 sierpnia Szpital miejski został oddany do użytku. Jego fundatorem był Henryk Klimontowicz – oficer z czasów Powstania Styczniowego 1863 r., z zawodu inżynier drogowy, pełnił w Gorlicach funkcję inżyniera dróg krajowych. Był to człowiek wielkiego serca – umierając w 1886 roku testamentem swym zapisał cały swój majątek w wysokości 10 tysięcy złotych reńskich na rzecz budowy Szpitala w Gorlicach. Szpital ten został wybudowany w rekordowo krótkim czasie, bo kamień węgielny pod budowę Szpitala został poświęcony w dniu 17 maja 1898 roku a budowa Szpitala została zakończona w grudniu tego samego roku. 7 grudnia 1898 roku Rada Powiatu w Gorlicach odstąpiła nowo wybudowany budynek na własność Szpitala. Prawie tyle samo czasu trzeba było na urządzenie Szpitala i staranie o obsadę kadrową tak, że dopiero 3 sierpnia 1899 roku nastąpiło jego oficjalne otwarcie. 20.02.2014 11:07
Mistrzowska lekcja karate
Mistrzowska lekcja karate
 W ramach projektu Szkoła w Ruchu, Zespół Szkół w Ropicy Polskiej gościł swojego absolwenta, mistrza karate, pana Marcina Grzeszczuka, który przyjął zaproszenie i poprowadził lekcję wychowania fizycznego. Uczennice klasy V miały okazję poznać kilka tajników karate poprzez ćwiczenia siłowe i zabawę. Po zakończonej lekcji odbyło się spotkanie uczniów z Mistrzem. Pan Marcin opowiedział o początkach swojej kariery sportowej i o swoich sukcesach osiąganych na szczeblu ogólnopolskim jak i na arenie światowej. Aktualnie obok karate nasz Mistrz trenuje również Grapling oraz brazylijskie Jiu – Jitsu. Na swoim koncie ma trzy medale Mistrzostw Polski: srebro i brąz w kategorii do 90 kg oraz brąz zdobyty podczas Mistrzostw Polski Open. Ponadto wygrał Akademicki Puchar Polski. Uczestnicząc w imprezach nieco mniejszej rangi, również udawało mu się niejednokrotnie stanąć na podium. Spotkanie z Mistrzem tej rangi, co Marcin Grzeszczuk było dla uczniów nie lada przeżyciem. Wszyscy z zapartym tchem przyglądali się pokazowej lekcji wychowania fizycznego, którą prowadził zaproszony gość. Dzieci i młodzież równie chętnie angażowały się w ćwiczenia zaproponowane przez pana Marcina.   {module[441]} Marcin Grzeszczuk to absolwent Zespołu Szkół w Ropicy Polskiej. Swoją przygodę z karate rozpoczął właśnie w tutejszym Gimnazjum. Kiedy jednak sekcja przestała działać, przeniósł się do Nowego Sącza, aby tam kontynuować treningi. Miał również krótki epizod w gorlickiej sekcji sportowej. Młody i niezwykle utalentowany sportowiec szybko został zauważony i doceniony. W roku 2010 po raz pierwszy powołano go do kadry na Mistrzostwa Europy. Było to skutkiem zdobycia trzeciego miejsca w Mistrzostwach Polski seniorów. Od tamtej pory systematycznie uczestniczy w zgrupowaniach kadry i zawodach sportowych. W czasie wakacji 2012 roku udało mu się zdobyć 1 dan, czyli pierwszy stopień mistrzowski. Rokiem przełomowym dla naszego gościa był rok 2013. 20 stycznia odbyły się w Japonii zawody Pucharu Świata Karate KWF. W zawodach tych wzięło udział około 650 uczestników z 17 krajów, takich jak: Japonia, Holandia, Hiszpania, Polska, Norwegia, Francja, Szwajcaria, Rosja, Ukraina, Estonia, Armenia, Azerbejdżan, Kazachstan, Pakistan, Korea, Turcja i Argentyna. Polskę reprezentowało 8 zawodników: M. Werner, W. Wiszyński, P. Olszewski, J. Preis, A. Sroka, O. Drewniak, P. Durkiewicz oraz gorliczanin M. Grzeszczuk. Z całej ósemki najlepiej zaprezentował się właśnie nasz krajan, zajął 3 miejsce w KUMITE (walka) MEN HEAVYWEIGHT 90kg. Agnieszka Skowronek fot: ZS Ropica Polska 20.02.2014 09:56
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem
 Przed nami kolejny "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". W tym roku każdy zainteresowany będzie mógł zgłosić się o poradę w dniach od 24 lutego do 1 marca 2014 roku. Idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” zrodziła się w 2000 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości. Głównym celem było zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Inicjatywa ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce Dzień Ofiar Przestępstw został ustanowiony na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. (Dz. U. nr 59 poz. 517). Co roku z porad korzysta kilka tysięcy osób. 20.02.2014 08:40
Promesy rozdane
Promesy rozdane
 Wicestarosta powiatu gorlickiego Karol Górski odebrał z rąk wojewody małopolskiego Jerzego Millera  promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Promesa opiewa na 1,1 mln zł i przeznaczona będzie na remonty 2 kilometrów dróg powiatowych. Rozdanie promes dla jednostek samorządowych odbyło się w Delegaturze Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie, a wręczali je także: Zbigniew Śwircz dyrektor Departamentu ds. Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji  oraz Stanisław Siemek - dyrektor Wydziału Rolnictwa MUW. 19.02.2014 11:18
Moduł z gazetkami promocyjnymi
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaCentrum Aktywnej Rozrywki BAZA Nowy Sącz - BAZA tu zaczyna się zabawa - Nowy Sącz, CH Gołąbkowice, poziom -1, ul. Prażmowskiego 11
Reklama Znajdujemy się w Jankowej k. młyna, w budynku stacji PKP. Z nami Wybudujesz ,Wykończysz, Wyremontujesz. Największy wybór materiałów budowlanych w regionie. Kontakt: 18 479 14 13 / 692 700 673
POPULARNE
KOMENTARZE
Autor komentarza: Polak Treść komentarza: Ale co to znów za jakieś bzdury? Przejście? Zrobić sugerowane. Albo nie robić nic. Rozglądasz się w lewo, prawo, jeszcze raz w lewo i jak nic nie idzie to przechodzisz. Właśnie rzuciłem okiem na archiwalne dane i mały google. Jeźdcie do np. Szymbarku. W całej wsi są aż dwa przejścia dla pieszych. Ile potrąceń było w ostatnich latach? A no zero. Właśnie przez powyższa zasadę, a ruch na DK28 jest większy niż na ul. Dolnej. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 14:09 Źródło komentarza: Tu przejścia dla pieszych nie będzie, ale mieszkańcom przydałoby się z pewnością [FOTO] Autor komentarza: Hmm Treść komentarza: Czyli sankcje na Rosję działają. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 13:40 Źródło komentarza: Niepokój o miejsca pracy w Gorlicach. Radni w sprawie Famuru i Rheinmetall Autor komentarza: 555 Treść komentarza: Promowanie wysoko przetworzonej żywności wśród dzieci jest głupotą i działaniem na szkodę kolejnych pokoleń. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 12:58 Źródło komentarza: Oficjele na otwarciu restauracji McDonald’s w Gorlicach [FOTO/VIDEO] Autor komentarza: Infolinia Treść komentarza: A teraz proszę przekonać ludzi, szegolnie młodych, ze warto troszczyć się o zdrowie żywienie na co dzień Data dodania komentarza: 27.06.2026, 12:21 Źródło komentarza: Oficjele na otwarciu restauracji McDonald’s w Gorlicach [FOTO/VIDEO] Autor komentarza: Admin Treść komentarza: Kto dopuścił takie ciasne rondo do budowy od podstaw tam na tej ulicy jest jednostka pożarnicza . Ale w Polsce są takie paradoksy z Dukli do Barwinka jest eska bo środowisko niepozwolona budowy pasa awaryjnego . Plaży i zwierzęta są warzniejsze od człowieka Data dodania komentarza: 27.06.2026, 11:37 Źródło komentarza: Nowe rondo za blisko 4 mln zł. Ma powstać do listopada Autor komentarza: aa Treść komentarza: Pieniądze idą na działaczy PO takich jak Kacprzyk, więc brakuje na urologię. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 10:44 Źródło komentarza: Na ten moment nie ma szans na uruchomienie poradni urologicznej. Brakuje lekarzy
Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego