Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Eko-Tech 2 - Gorlice, ul. 11 Listopada 27, tel. 519 832 580 - tylko u nas w Gorlicach znajdziesz tak bogaty i unikalny asortyment roślin!
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU
Reklama Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - rekrutacja na studia w AHE w Jaśle trwa! Studia licencjackie i magisterskie (zaoczne), administracja, pedagogika - ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10%!

Artykuły

Wyzywam Cię
Wyzywam Cię
 Wszyscy z nas znają określenie sweet fotka, wielu przyznać się musi, że lubi je robić i umieszczać na różnorakich portalach społecznościowych. Wtedy wszyscy znajomi mogą podziwiać nasze „mądre” miny, zwane dzióbkami,  w nietypowych sytuacjach, czy miejscach typu ubikacja, przymierzalnia, pub. Może starsze pokolenie czytelników nie rozumie o czym mowa, bo dla nich tego typu publikacje, stanowią coś w rodzaju publicznego obnażania się na forum publicznym. Oni, wraz ze swoimi znajomymi przeżyli nie jedną przygodę grając w nogę, wisząc na trzepaku lub po prostu będąc na ciekawej imprezie. 12.02.2014 12:01
Konkurs nabiera rumieńców
Konkurs nabiera rumieńców
 Konkurs Walentynkowy, ogłoszony przez nas początkiem lutego, wkracza w decydującą fazę. Nic dziwnego, do święta zakochanych pozostało już niewiele ponad 2 dni ! Tym, którzy mają jeszcze ochotę wziąć udział w konkursie i przesłać zdjęcie, mówimy, że to już naprawdę ostatni dzwonek. Do tej pory udział w konkursie potwierdziło 9 par. Głosowanie czytelników na naszym facebook-owym funpage`u trwa ! 11.02.2014 17:49
Klimkówka na fali
Klimkówka na fali
 Starosta Mirosław Wędrychowicz, wójt Gminy Ropa Jan Morańda i wójt Gminy Uście Gorlickie Dymitr Rydzanicz podpisali się pod wspólnym stanowiskiem w sprawie koncepcji zagospodarowania zbiornika Klimkówka. Stanowisko zostało skierowane do prezesa Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Wiesława Burego. Jest to odzew na koordynowany przez MARR projekt pn. „Przygotowanie projektu zagospodarowania otoczenia zbiornika Klimkówka – Inwestycja w centra rekreacyjne”. 11.02.2014 09:32
Ekonomik na GPW
Ekonomik na GPW
 22 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach gra na... Giełdzie Papierów Wartościowych. W dodatku wspiera ich w tym dyrekcja i grono pedagogiczne. Wszystko za sprawą  projektu edukacyjnego, na który składa się Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) oraz Kurs e-learningowy. Głównym celem projektu jest podniesienie jakości nauczania i uczenia się przedsiębiorczości w szkołach, w tym edukacja ekonomiczna młodzieży w zakresie mechanizmów działania rynku kapitałowego. 10.02.2014 12:38
Jest prawda czasu i prawda ekranu
Jest prawda czasu i prawda ekranu
 Nasz felieton, poruszający problem niedoboru gorlickich pamiątek, a konkretnie gorlickich lamp naftowych, spotkał się z wielkim odzewem Czytelników. W sprawie tej głos zabrał również pan Jakub Diduch, kierownik Wydziału Strategii i Promocji Urząd Miejski w Gorlicach. Ze swojej strony pragniemy nadmienić, że istota, jak i cel felietonu skupiają się wokół problemu braku dostępności lamp naftowych i pominięciu ich jako znaku rozpoznawczego miasta. Felieton ze swej natury jest narzędziem nakreślającym pewne problemy ostrzej, przerysowując je. Fakty w nim przedstawione nie zostały jednak w żaden sposób zmienione, na co też prosimy zwrócić szczególną uwagę. 10.02.2014 11:29
Za 100 dni matura
Za 100 dni matura
 Styczniowe i lutowe soboty są okresem wielkich wydarzeń towarzyskich. Nie chodzi jednak o koncerty, wielkie premiery kinowe, czy teatralne. Tym wielkim dniem dla tysięcy młodych ludzi jest bal studniówkowy. Przed ekstremalnymi przeżyciami w maju, maturzyści pragną oddać się szaleństwu bezgranicznej zabawy . Przez te kilka godzin mało kto myśli o pytaniach, komisjach egzaminacyjnych i  średniej na świadectwie maturalnej. Liczy się tylko olśniewający wygląd, wspaniała osoba towarzysząca, dobra muzyka i zabawa do białego rana. 10.02.2014 10:51
Kurs Mistrzowski zakończony
Kurs Mistrzowski zakończony
 Odbywający się już po raz dwudziesty pierwszy Mistrzowski Kurs Muzyczny dobiegł końca. Trzydziestu jeden uczestników na zajęciach prowadzonych przez członków kwartetu Camerata przez tydzień podnosiło swoje umiejętności. Mistrzowski Kurs Muzyczny w Gorlicach organizowany jest zawsze w lutym od 1994 roku. 09.02.2014 17:34
Śladami profesora po raz trzeci
Śladami profesora po raz trzeci
 Skansen w Szymbarku gościł uczestników III Międzynarodowego Etnograficznego Rajdu Narciarskiego Śladami prof. Romana Reinfussa. Tegoroczna zima całkiem nie zimowa zupełnie sprawiła, że uczestnicy rajdu zamiast na nartach pokonywali przygotowane trasy pieszo. Do udziału w rajdzie zgłosiło się 70 uczestników z Gorlic, Nowego Sącza i Krakowa. Wśród gości z Krakowa byli m. innymi Pani Krystyna Reinfuss – Janusz , córka Profesora , etnograf z Muzeum Etnograficznego z Krakowa oraz duża kilkunastu osobowa grupa Przewodników Beskidzkich z Koła im. Prof. Romana Reinfussa. 09.02.2014 12:12
Obok Gorlickich Pomników - pomnik Powstanców Styczniowych
Obok Gorlickich Pomników - pomnik Powstanców Styczniowych
Pomnik Powstańców Styczniowych z 1863 roku znajduje się na cmentarzu parafialnym niedaleko grobowca rodziny Miłkowskich. Wyróżnia się charakterystycznym złamanym krzyżem. Na pomniku znajdują się tablice przypominające gorlickich powstańców z 1863 roku. Inicjatorem powstania tego pomnika był burmistrz miasta Gorlice Wojciech Biechoński. Zbiórkę pieniędzy na wybudowanie pomnika prowadziło Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”. Pomysł Burmistrza Biechońskiego zrealizowano w 1913 roku kiedy on sam nie piastował już tego urzędu i wyjechał do Lwowa. Uroczystość poświęcenia pomnika połączono z obchodami Święta Konstytucji 3 maja, w  50 rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Autorem projektu był arch. Zygmunt Fedorski, który wybudował pomnik za darmo. Niestety dwa lata później w czas działań I wojny światowej, bitwy pod Gorlicami, gdy cmentarz był twierdzą dla Rosjan, krzyż powstańczy został złamany u podstawy i zwalony. W takim stanie trwa do dnia dzisiejszego symbolizując klęskę Powstania Styczniowego. Staraniem Gorlickiego Rzemiosła w 1963 roku, w 100-lecie zrywu powstańczego pomnik został odnowiony. Ostatnia renowacja miała miejsce w ubiegłym roku, w 150 rocznicę powstania. Zwalony krzyż pozostał, natomiast na jego pierwotnym miejscu pojawił się krzyż ze stalowych prętów. Korzystałem z: Kurier Gorlicki nr 5/2012 s.7, "Pomnik Powstańców Styczniowych 1863, dotacja na rekonstrukcję" zdj. fotopolska.eu (adr) 09.02.2014 05:00
Przeciwnik na teraz i później
Przeciwnik na teraz i później
 Wygraną na wyjeździe z Pogonią Paleo Proszowice, w stosunku setów 1:3, siatkarki Ekstrimu Gorlice potwierdziły swój prymat w IV grupie II ligi. Tym samym podopieczne Grzegorza Silczuka odniosły 16 zwycięstwo na siedemnaście rozegranych meczy. Układ tabeli rozgrywek i sytuacja na jej czołowych czterech miejscach pozwala przypuszczać, iż dzisiejszy przeciwnik Ekstremalnych może być ich rywalem w play-offie, do którego gorliczanki awansowały już tydzień temu z pierwszego miejsca i przysługuje im prawo gry z czwartą drużyną z tabeli. 09.02.2014 00:01
Ze świecą szukać lampy…
Ze świecą szukać lampy…
 Historia zaczęła się niepozornie – od pomysłu na obdarowanie przyjezdnej Osoby, która miłe wspomnienia z Gorlic (tak, można takie stąd wynieść!!) chciała zakotwiczyć w ciekawej pamiątce stąd. Dobra grupa Przyjaciół staje więc przez wyzwaniem – wymyślenia i zorganizowania prezentu, dzięki któremu będzie można zamknąć na długo wspomnienia wspólnych chwil. I pomysł pojawił się bardzo szybko – gorlicka lampa naftowa! Ze względów lokalowych pamiątka miała być niedużych gabarytów, a jednocześnie stanowić interesujący element wyposażenia wnętrza. 08.02.2014 17:02
SOR(ry) brak krzesełek
SOR(ry) brak krzesełek
 Ostatnie miesiące przynoszą wiele informacji o tragicznych wydarzeniach na oddziałach ratunkowych, zdarzających się w każdym niemal zakątku Polski.  Szpitalny Oddział Ratunkowy to bardzo wyjątkowe miejsce, gdzie każdy ze scenariuszy dotyczący ratowania życia oraz pomocy potrzebującym może mieć swój byt. Coraz częściej docierają do nas informacje o sytuacji w gorlickim oddziale SOR. Pragniemy tu uspokoić naszych czytelników, iż przeważnie nie są to skargi w kwestii jakości udzielanych usług, ale dotyczące dyskomfortu oczekujących w poczekalni. 08.02.2014 16:48
Coraz mniej nas, gorliczan
Coraz mniej nas, gorliczan
 Taki smutny wniosek można wysnuć z porównania liczby osób zameldowanych, znajdujących się w statystykach udostępnionych nam przez Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Gorlicach. Na przestrzeni 13 lat ubyło nas, mieszkańców grodu Dersława, prawie 2 tysiące osób. Jaka jest liczebność Gorlic, ile było urodzin, ile ślubów i rozwodów, dowiesz się z tego oto artykułu, który oparty został o statystki z lat 1999-2013. 08.02.2014 11:10
Maleje liczba mieszkańców Gorlic
Maleje liczba mieszkańców Gorlic
Co raz mniej nas, gorliczan. Taki smutny wniosek można wysnuć z porównania liczby osób zameldowanych, znajdujących się w statystykach udostępnionych nam przez Urząd Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Gorlicach. Na przestrzeni 13 lat ubyło nas, mieszkańców grodu Dersława, prawie 2 tysiące osób. Jaka jest liczebność Gorlic, ile było urodzin, ile ślubów i rozwodów, dowiesz się z tego oto artykułu, który oparty został o statystki z lat 1999-2013. 07.02.2014 20:44
Ferie na własne konto w ZSP w Binarowej
Ferie na własne konto w ZSP w Binarowej
 Od 3 do 7 lutego br. młodzież z II klasy Publicznego Gimnazjum  w ZSP im. Króla Kazimierza Wielkiego w Binarowej uczestniczy w programie edukacji ekonomicznej „Na Własne Konto”, którego pomysłodawcą i głównym wykonawcą jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. W ramach programu uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii, gdyż  jego głównym założeniem jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej i kształtowanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży wiejskiej.  W trakcie pierwszego tygodnia ferii zimowych, poprzez zabawę i gry edukacyjne uczestnicy programu poznają podstawowe pojęcia i narzędzia z zakresu bankowości, przedsiębiorczości, aktywności gospodarczej, dowiedzieli się też jak skonstruować właściwy biznesplan. 07.02.2014 15:53
Zespół Ratownictwa Medycznego od kwietnia w Bieczu
Zespół Ratownictwa Medycznego od kwietnia w Bieczu
 Minister zdrowia zaakceptował aktualizację „Wojewódzkiego planu działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dla województwa małopolskiego”. Oznacza to, że od 1 kwietnia br. w Bieczu, będzie stacjonowała dodatkowa karetka pogotowia ratunkowego, a właściwie Zespół Ratownictwa Medycznego (ZRM). To dobra wiadomość dla mieszkańców Biecza oraz gmin: Biecz, Lipinki i Gorlice.  Decyzja ministra wprowadza także w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego podział Małopolski na 2 rejony operacyjne: krakowski i karpacki, w którym znalazł się powiat gorlicki. 07.02.2014 11:39
To już pewne, powstanie skatepark
To już pewne, powstanie skatepark
 Trzecie podejście do budowy skateparku w Gorlicach zakończyło się sukcesem. Ten obiekt to realizacja obietnicy danej przez burmistrza Witolda Kochana młodym ludziom, którzy w 2011 roku zebrali ponad 2500 podpisów i złożyli petycję w tej sprawie. Witold Kochan powiedział wtedy: „Bardzo chciałbym, żeby ten obiekt powstał jeszcze w tej kadencji, choć zdaję sobie sprawę, że jest to przedsięwzięcie dość kosztowne”. 07.02.2014 10:23
Maturzyści stwórzcie naszą galerię
Maturzyści stwórzcie naszą galerię
 Drodzy Maturzyści ! Już w sobotę pojawi się nasz artykuł o studniówkach. Wyślijcie na nasz adres kontakt@ halogorlice.pl swoje najlepsze, bądź zabawne zdjęcie ze studniówki. Wykorzystamy je w galerii do tekstu, a autorów wymienimy z imienia i nazwiska. Czas nadsyłania zdjęć mija w piątek 8 lutego o godz. 23.59. Serdecznie zapraszamy. 06.02.2014 17:39
Kunkurs na film promocyjny
Kunkurs na film promocyjny
 Urząd Miasta  Gorlice ogłaszamy konkurs na film promujący nasze miasto. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi w czerwcu 2014 roku. Do konkursu mogą przystąpić wszyscy, którzy mają pomysł na realizację filmu promującego Gorlice. Urząd zaprasza każdą osobę, która może zainteresować swoją pracą jak najszersze grono odbiorców. Czas trwania filmu nie może przekroczyć 90 sekund. Wskazana jest jak najlepsza jego jakość, w formatach MPEG, MPG lub AVI. Praca konkursowa powinna w sposób oryginalny prezentować walory, specyfikę i niepowtarzalność Gorlic. 06.02.2014 15:26
Właściwie oszacować zagrożenie
Właściwie oszacować zagrożenie
 Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Gorlicach rozpoczyna realizację projektu pn. „Program wdrożenia algorytmów i kwestionariuszy szacowania ryzyka zagrożenia życia i zdrowia w związku z przemocą w rodzinie”. W Starostwie Powiatowym w Gorlicach, z udziałem m.in. starosty Mirosława Wędrychowicza, odbyło się spotkanie mające na celu upowszechnienie informacji o programie oraz ustalenie zasad współpracy policjantów i pracowników socjalnych przy jego wdrażaniu. 06.02.2014 14:58
Ulica W. Pola kolejną szansą na rozładowanie korków
Ulica W. Pola kolejną szansą na rozładowanie korków
 Łącznie ma być blisko 4 km zmodernizowanych, poszerzonych, z nowymi chodnikami dróg w mieście, 2 nowe ronda oraz nowe zatoki autobusowe i miejsca postojowe. Chodzi o wspólne zamierzenia Powiatu Gorlickiego i Miasta Gorlice w zakresie modernizacji ulic: Sikorskiego, Wincentego Pola, Michalusa i Kołłątaja w Gorlicach. To była kreatywna dyskusja i bardzo rzeczowe konsultacje – powiedział starosta Mirosław Wędrychowicz podsumowując spotkanie, które odbyło się w Starostwie Powiatowym w Gorlicach w sprawie przebudowy układu komunikacyjnego Gorlic. 06.02.2014 14:23
Moduł z gazetkami promocyjnymi
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama Kamieniarstwo nagrobkowe, budowlane, liternictwo kamieniarskie - nagrobki, piwnice grobowe, parapety, schody, blaty kuchenne i łazienkowe, zdjęcia nagrobkowe, akcesoria: krzyże, krzyżyki, wazony - Szymbark, przy DK28, tel. 577 890 169, 795 249 888
Reklama Gmina Sękowa zaprasza na IV Festiwal Wina i Sera w Sękowej, 3 lipca - 5 lipca 2026
POPULARNE
KOMENTARZE
Autor komentarza: Polak Treść komentarza: Ale co to znów za jakieś bzdury? Przejście? Zrobić sugerowane. Albo nie robić nic. Rozglądasz się w lewo, prawo, jeszcze raz w lewo i jak nic nie idzie to przechodzisz. Właśnie rzuciłem okiem na archiwalne dane i mały google. Jeźdcie do np. Szymbarku. W całej wsi są aż dwa przejścia dla pieszych. Ile potrąceń było w ostatnich latach? A no zero. Właśnie przez powyższa zasadę, a ruch na DK28 jest większy niż na ul. Dolnej. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 14:09 Źródło komentarza: Tu przejścia dla pieszych nie będzie, ale mieszkańcom przydałoby się z pewnością [FOTO] Autor komentarza: Hmm Treść komentarza: Czyli sankcje na Rosję działają. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 13:40 Źródło komentarza: Niepokój o miejsca pracy w Gorlicach. Radni w sprawie Famuru i Rheinmetall Autor komentarza: 555 Treść komentarza: Promowanie wysoko przetworzonej żywności wśród dzieci jest głupotą i działaniem na szkodę kolejnych pokoleń. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 12:58 Źródło komentarza: Oficjele na otwarciu restauracji McDonald’s w Gorlicach [FOTO/VIDEO] Autor komentarza: Infolinia Treść komentarza: A teraz proszę przekonać ludzi, szegolnie młodych, ze warto troszczyć się o zdrowie żywienie na co dzień Data dodania komentarza: 27.06.2026, 12:21 Źródło komentarza: Oficjele na otwarciu restauracji McDonald’s w Gorlicach [FOTO/VIDEO] Autor komentarza: Admin Treść komentarza: Kto dopuścił takie ciasne rondo do budowy od podstaw tam na tej ulicy jest jednostka pożarnicza . Ale w Polsce są takie paradoksy z Dukli do Barwinka jest eska bo środowisko niepozwolona budowy pasa awaryjnego . Plaży i zwierzęta są warzniejsze od człowieka Data dodania komentarza: 27.06.2026, 11:37 Źródło komentarza: Nowe rondo za blisko 4 mln zł. Ma powstać do listopada Autor komentarza: aa Treść komentarza: Pieniądze idą na działaczy PO takich jak Kacprzyk, więc brakuje na urologię. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 10:44 Źródło komentarza: Na ten moment nie ma szans na uruchomienie poradni urologicznej. Brakuje lekarzy
Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego