Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU
Reklama Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - rekrutacja na studia w AHE w Jaśle trwa! Studia licencjackie i magisterskie (zaoczne), administracja, pedagogika - ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10%!

Artykuły

Naszą szansą praca - PUP kontynuuje program
Naszą szansą praca - PUP kontynuuje program
 Blisko 8 milionów złotych ma Powiatowy Urząd Pracy w Gorlicach ma  kontynuację w 2014 roku projektu „Naszą szansą praca”. Projekt  realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Poddziałanie 6.1.3 Poprawa zdolności  do zatrudnienia oraz podnoszenie poziomu aktywności zawodowej osób bezrobotnych.     Projekt ma na celu zwiększenie szans osób bezrobotnych na znalezienie i utrzymanie zatrudnienia poprzez zastosowanie form wsparcia umożliwiających zarówno podjęcie pierwszego zatrudnienia i zdobycie cennego doświadczenia zawodowego, jak również wsparcia umożliwiającego powrót na rynek pracy. 08.01.2014 09:10
Mega sensacja ubiegłego roku
Mega sensacja ubiegłego roku
 Zaprosiliśmy Państwa do dwóch głosowań, na „wydarzenie” i „na gniot roku”. Bardzo dziękujemy za liczny udział w naszych ankietach. W pierwszym z tych głosowań, jako najważniejsze wydarzenie roku wskazaliście Państwo grę siatkarek Ekstremu w II lidze, a tuż za wydarzeniem sportowym uplasowało się wielkie wydarzenie kulturalne, czyli Festiwal muzyki "Się Dzieje Fest". W dziedzinie „gniotów” bezapelacyjnie wygrały ciągłe porewitalizacyjne poprawki w obrębie gorlickiego rynku. Na podium znalazło się jeszcze nasze gorlickie lodowisko oraz fakt zakorkowania miasta w godzinach szczytu komunikacyjnego. 07.01.2014 17:27
Kiedy wywozić będą śmieci w Gorlicach
Kiedy wywozić będą śmieci w Gorlicach
 Podajemy tegoroczne kalendarium wywozu odpadów w poszczególnych rejonach miasta Gorlice. Przypominamy, że w dniu wywozu odpady winny być wystawione w workach lub pojemnikach przy ulicy, w miejscu dostępnym i widocznym dla firmy odbierającej odpady. Odbiorem odpadów zajmują się następujące firmy: 07.01.2014 12:58
Orszak Trzech Króli dotarł do Gorlic
Orszak Trzech Króli dotarł do Gorlic
Miejsce wydarzenia - Bazylika Mniejsza Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorlicach. 6 stycznia 2014 roku, godzina 13.00 - rozpoczyna się koncelebrowana Msza Święta. W tym dniu Kościół Rzymskokatolicki obchodzi Święto Objawienia Pańskiego, zwane potocznie Świętem Trzech Króli. Tego dnia wierni przybywają do świątyni, by podczas mszy świętej wziąć udział w poświeceniu kadzidła, mirry i kredy. Jest to ścisłe nawiązanie do relacji św. Mateusza, który opisał wizytę trzech mędrców (królów), przybyłych do Betlejem, by oddać pokłon narodzonemu Jezusowi. Baltazar ofiarował Dzieciątku mirrę (używaną do balsamowania ciała), Melchior złoto (symbol władzy królewskiej), a trzeci z nich Kacper kadzidło (symbol boskości). Z uroczystością Objawienia Pańskiego wiąże się zwyczaj święcenia kredy, kadzidła i wody. Poświęconą kredą wypisuje się na drzwiach mieszkania K+M+B oraz aktualny rok. Litery te, interpretuje się jako inicjały trzech króli. W średniowieczu odczytywano to inaczej. Napis "C+M+B" (imię Kacper po łacinie pisane jest przez C) wyrażał błogosławieństwo: Niech Chrystus błogosławi mieszkanie! (Christus mansionem benedicat). 06.01.2014 15:42    1
Co to jest Krav Maga?
Co to jest Krav Maga?
 Każdy z nas, może nawet niejednokrotnie, znalazł się w sytuacji realnego zagrożenia, bojąc się o swoje zdrowie a niekiedy życie. Jednym ze sposobów na skuteczną obronę i właściwą reakcję może być Krav Maga. Warsztaty tej techniki odbyły się dziś w Gorlicach. Wśród kilkunastu osób, biorących udział w kursie, znaleźli się przedstawiciele sztuk walki z całej południowej Polski. O Krav Maga, ideologii tego systemu szkolenia rozmawialiśmy z Józefem Królem, szefem Akademii i instruktorem Krav Maga. 05.01.2014 16:50    1
Obok Gorlickich Pomników
Obok Gorlickich Pomników
Chcielibyśmy przedstawić Wam cykl „Obok Gorlickich Pomników”, który w każdą niedzielę opowiadał będzie o wybranym pomniku lub tablicy upamiętniającej zlokalizowanej w naszym mieście. Codziennie przechodzimy obok nich i ich nie zauważamy, czasem nie wiemy o ich istnieniu, gdyż nigdy nie bywaliśmy w tych rejonach miasta, albo po prostu nie mieliśmy dość czasu, żeby przystanąć i przeczytać co upamiętniają i jaka jest ich historia. 05.01.2014 13:05
Gniot Roku 2013
Gniot Roku 2013
 Było wydarzenie Roku 2013, teraz czas na Gniot Roku! Drodzy Czytelnicy! Od 30 grudnia 2013 roku do 1 stycznia 2014 mieliście możliwość oceny mijającego roku oddając głosy w naszej sondzie „Wydarzenie roku 2013”. Spośród 10 wybranych przez nas wydarzeń ( w oparciu o Wasze komentarze do publikowanych przez nas artykułów przez cały ubiegły rok) wybraliście te, które najbardziej zapadły Wam w sercu. Wniosek jest następujący: bezapelacyjnie sport i wydarzenia kulturalne dominowały w Waszych wyborach. Zaprezentujemy 3 najlepsze wyniki tego głosowania. 04.01.2014 18:54
Pierwszy gorlicki Orszak Trzech Króli
Pierwszy gorlicki Orszak Trzech Króli
 29 grudnia Bazylika Mniejsza w Gorlicach przedstawiła wiernym i wszystkim mieszkańcom miasta komunikat dotyczący obchodów Święta Trzech Króli w Gorlicach: ” 6 stycznia po Mszy św. o godz. 13.00 z placu przy Bazylice wyruszy Orszak Trzech Króli. Orszak przejdzie ulicami: Wróblewskiego, 3-go Maja i przez Rynek wróci przed Bazylikę. Na trasie orszaku będą odgrywane sceny nawiązujące do ewangelicznych wydarzeń. Zapraszamy do królewskiego orszaku dzieci i młodzież z gorlickich szkół i przedszkoli. Mile widziane stroje pastuszków i aniołków. Orszak zakończy wspólne kolędowanie. Przyjdźmy całymi rodzinami”. 03.01.2014 10:33
Pro Publico Bono po raz szósty
Pro Publico Bono po raz szósty
 Do 31 stycznia 2014 roku można zgłaszać kandydatury osób do nagrody Pro Publico Bono. Jest to nagroda ustanowiona w 2009 roku przez Przewodniczącego Rady Powiatu Gorlickiego Marka Bugno. W tym roku będzie przyznawana po raz szósty. Dotychczasowi laureaci statuetki to: ks. Jerzy Gondek, Jan Spólnik, Stanisław Kozieł, ks. Arkadiusz Barańczuk i Stanisław Nosal. Nagroda „PRO PUBLICO BONO” jest wyrazem uznania i wdzięczności dla osób, które mają wybitne zasługi na niwie działalności społecznej i charytatywnej na rzecz mieszkańców powiatu gorlickiego. Ma na celu krzewić ideę pracy dla dobra drugiego człowieka i dla dobra publicznego. Honoruje i propaguje ludzi czyniących dobro i służących bezinteresownie potrzebującym. 03.01.2014 09:09
Lista noworocznych życzeń dla gorliczan
Lista noworocznych życzeń dla gorliczan
 Podsumowując ubiegły 2013 rok, nie sposób było nie zauważyć, że wielu z nas z ulgą żegnało ten rok i z nadzieją oczekiwało nowego 2014. Analizując komentarze czytelników pod naszymi artykułami obserwowaliśmy tendencję do smutnych refleksji nad sytuacją w naszym regionie. Zdając obszerne relacje z wydarzeń kulturalnych i sportowych, opisując oddane do użytku nowe inwestycje, czy też donosząc o wizytach w mieście znanych osobistości, bardzo często pojawiał się jeden niezmienny fakt- źle się dzieje w Gorlicach. 02.01.2014 20:44
Znany jest już program gorlickiego WOŚP
Znany jest już program gorlickiego WOŚP
Wielkimi krokami zbliża się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jurek Owsiak, jego współpracownicy, przedstawiciele wszystkich środowisk zawodowych oraz tysiące wolontariuszy, w niedzielę, 12 stycznia 2014 roku, wyjdą na ulice miast, miasteczek i wsi, aby podczas jednodniowej zbiórki pieniędzy wesprzeć szlachetny cel. W tym roku zbieramy na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Już po raz czwarty portal haloGORLICE.pl aktywnie włącza się w gorlicką edycję WOŚP-u i będzie mu towarzyszył jako jeden z oficjalnych patronów medialnych. Poniżej prezentujemy program gorlickiego WOŚP. 02.01.2014 20:42
Policja szuka czarnego BMW
Policja szuka czarnego BMW
 W Sylwestrowe popołudnie z centrum Gorlic skradziono samochód BMW. Zaparkowany przy ul. Mickiewicza samochód skradziono pomiędzy godziną 17.00 a 18.00. W ostatni wtorek (31.12.2013 r.) mieszkanka powiatu jasielskiego przyjechała do Gorlic swoim samochodem BMW. O godzinie 16.50 zaparkowała samochód przy ul. Mickiewicza, około 100 metrów poniżej kładki znajduejącej się nad tą ulicą. Kiedy powróciła na parking około 18.00, samochodu już nie było. 02.01.2014 14:37
Miasto będzie inwestować
Miasto będzie inwestować
 Podczas grudniowej sesji Rada Miasta przyjęła zaproponowany przez Burmistrza Gorlic budżet Miasta na 2014 rok. Różnica między planowanymi dochodami a wydatkami na 2014 rok zamyka się nadwyżką budżetową, która pozwoli zmniejszyć zadłużenie Miasta i odciążyć budżet w kolejnych latach poprzez mniejszą obsługę długu. Z kolei planowana nadwyżka operacyjna jako różnica pomiędzy dochodami bieżącymi i wydatkami bieżącymi w kwocie ponad 5 milionów zł. będzie służyć jako jedno z głównych źródeł finansowania przyszłych inwestycji, a także będzie ważnym wskaźnikiem dla oceny wiarygodności kredytowej Miasta. 02.01.2014 14:14
Pół tysiąca biegaczy
Pół tysiąca biegaczy
Prawie pięciuset biegaczy gościł tegoroczny 23. Gorlicki Bieg Sylwestrowy. Rekordowa frekwencja zawodników, rekordowa ilość publiczności na gorlickim Rynku i na mecie biegu, rekordowa ilość nagród, medali, koszulek - to najpiękniejsze akcenty tego sportowego, tradycyjnego już pożegnania starego roku. Spośród tej wielkiej rzeszy sportowców najlepszymi okazali się być Sara Marmon i Bartosz Gorczyca na dystansie 5 kilometrów a na dwa razy dłuższym, "dziesiątce" ex-aequo Natalia Wacławska i Anna Wojna a wśród panów, Olexander Babaryga (Ukraina) 31.12.2013 13:17
W południe wężykiem
W południe wężykiem
 Bieccy policjanci patrolujący teren gminy zatrzymali w Binarowej do kontroli drogowej motocyklistę. Okazało się, że posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a ponadto znajduje się on pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. 29 grudnia w południe policjanci bieckiego Komisariatu Policji patrolując teren Binarowej zauważyli jadącego wężykiem motocyklistę. Zatrzymali mężczyznę do kontroli. Okazało się, że mieszkaniec Binarowej znajduje się pod działaniem alkoholu. 31.12.2013 09:43
Działania na szlaku
Działania na szlaku
 W Starostwie Powiatowym w Gorlicach spotkali sie partnerzy projektu pn. „Tworzenie ogólnopolskiego produktu turystycznego – Małopolski odcinek Szlaku Frontu Wschodniego I Wojny Światowej” z terenu powiatu gorlickiego. Pod przewodnictwem starosty Mirosława Wędrychowicz oraz przy udziale koordynatora projektu Piotra Jasiona z firmy Magnus Media omówili aktualny stan realizacji poszczególnych elementów projektu. 31.12.2013 09:13
Marudzenie z perspektywy wsi
Marudzenie z perspektywy wsi
 Samorządowcy naszego powiatu pod światłym przewodnictwem starosty pana Mirosława Wędrychowicza walczą. Walczą z komunikacyjnym wykluczeniem mieszkańców naszego powiatu. To wykluczenie w ich opinii, to brak „dobrego” połączenia z węzłem autostradowym, gdzieś w okolicy Tarnowa. Ta konieczna dla naszych samorządowców droga,  to jeden z elementów tego wykluczenia, drugim zdaje się być brak pasażerskiego ruchu kolejowego na przecinającej nasz powiat trasie kolejowej o numerze 108. W tej sprawie, ramię w ramię z samorządowcami walczy również pan senator Stanisław Kogut . Jako trzeci element dysfunkcyjności komunikacyjnej społeczności naszego powiatu, przyjmuje się brak obwodnicy Gorlic. 30.12.2013 15:41
Zagłosuj na wydarzenie roku 2013
Zagłosuj na wydarzenie roku 2013
 Stary Rok 2013 przerzuca ostatnie kartki swego kalendarza. Przeddzień Nowego Roku to zawsze dobra okazja, by zastanowić się co ważnego wydarzyło się na naszym gorlickim podwórku w ciągu tych ostatnich 12 miesięcy. Pokusiliśmy się o wytypowanie dziesięciu, naszym zdaniem, najważniejszych wydarzeń mijającego 2013 roku. Dla każdego z nas ten rok był inny, więc i różne mogą być preferencje wyborów. Zapraszamy naszych czytelników do zabawy i udziału w sondzie, aby wybrać najważniejsze wydarzenie roku 2013. 30.12.2013 11:59
Wydarzenie roku 2013
Wydarzenie roku 2013
Stary Rok 2013 przerzuca ostatnie kartki swego kalendarza. Przeddzień Nowego Roku to zawsze dobra okazja, by zastanowić się co ważnego wydarzyło się na naszym gorlickim podwórku w ciągu tych ostatnich 12 miesięcy. Pokusiliśmy się o wytypowanie dziesięciu, naszym zdaniem, najważniejszych wydarzeń mijającego 2013 roku. Dla każdego z nas ten rok był inny, więc i różne mogą być preferencje wyborów. Zapraszamy naszych czytelników do zabawy i udziału w sondzie, aby wybrać najważniejsze wydarzenie roku 2013. 29.12.2013 20:22
Policja ocenia - było bezpiecznie
Policja ocenia - było bezpiecznie
 Okres tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia w powiecie gorlickim zaliczyć możemy do bardzo bezpiecznych. Wzmożone patrole zarówno policjantów patrolowo-interwencyjnych, jak i policjantów ruchu drogowego strzegły porządku oraz bezpieczeństwa na drogach. W tym czasie nad bezpieczeństwem świętujących czuwało kilkadziesiąt patroli. 29.12.2013 12:38
Wolontariusze z LCW składali życzenia pacjentom
Wolontariusze z LCW składali życzenia pacjentom
 W trakcie wigilii w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym, wolontariusze z Lokalnego Centrum Wolontariatu w Gorlicach złożyli życzenia kierującej Zakładem- Barbarze Wojnar. Wigilia to wyjątkowy i magiczny czas. Ta magia ujawnia się jeszcze bardziej w takich miejscach jak szpitale, Domy Pomocy Społecznej czy Zakłady Opiekuńczo – Lecznicze. Od kilku miesięcy w Szpitalu Specjalistycznym im. H. Klimontowicza w Gorlicach działa Zakład Opiekuńczo – Leczniczy. Kierownikiem zakładu jest mgr Barbara Wojnar, doświadczona pielęgniarka oddana swojej pracy i pacjentom Zakładu. 28.12.2013 13:03
Moduł z gazetkami promocyjnymi
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaMet Chem - Okna PCV DRUTEX, kominki, piece kaflowe - Gorlice, ul. Kościuszki 12, tel. 18 353 10 74
Reklama Gmina Sękowa zaprasza na IV Festiwal Wina i Sera w Sękowej, 3 lipca - 5 lipca 2026
POPULARNE
KOMENTARZE
Autor komentarza: Polak Treść komentarza: Ale co to znów za jakieś bzdury? Przejście? Zrobić sugerowane. Albo nie robić nic. Rozglądasz się w lewo, prawo, jeszcze raz w lewo i jak nic nie idzie to przechodzisz. Właśnie rzuciłem okiem na archiwalne dane i mały google. Jeźdcie do np. Szymbarku. W całej wsi są aż dwa przejścia dla pieszych. Ile potrąceń było w ostatnich latach? A no zero. Właśnie przez powyższa zasadę, a ruch na DK28 jest większy niż na ul. Dolnej. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 14:09 Źródło komentarza: Tu przejścia dla pieszych nie będzie, ale mieszkańcom przydałoby się z pewnością [FOTO] Autor komentarza: Hmm Treść komentarza: Czyli sankcje na Rosję działają. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 13:40 Źródło komentarza: Niepokój o miejsca pracy w Gorlicach. Radni w sprawie Famuru i Rheinmetall Autor komentarza: 555 Treść komentarza: Promowanie wysoko przetworzonej żywności wśród dzieci jest głupotą i działaniem na szkodę kolejnych pokoleń. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 12:58 Źródło komentarza: Oficjele na otwarciu restauracji McDonald’s w Gorlicach [FOTO/VIDEO] Autor komentarza: Infolinia Treść komentarza: A teraz proszę przekonać ludzi, szegolnie młodych, ze warto troszczyć się o zdrowie żywienie na co dzień Data dodania komentarza: 27.06.2026, 12:21 Źródło komentarza: Oficjele na otwarciu restauracji McDonald’s w Gorlicach [FOTO/VIDEO] Autor komentarza: Admin Treść komentarza: Kto dopuścił takie ciasne rondo do budowy od podstaw tam na tej ulicy jest jednostka pożarnicza . Ale w Polsce są takie paradoksy z Dukli do Barwinka jest eska bo środowisko niepozwolona budowy pasa awaryjnego . Plaży i zwierzęta są warzniejsze od człowieka Data dodania komentarza: 27.06.2026, 11:37 Źródło komentarza: Nowe rondo za blisko 4 mln zł. Ma powstać do listopada Autor komentarza: aa Treść komentarza: Pieniądze idą na działaczy PO takich jak Kacprzyk, więc brakuje na urologię. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 10:44 Źródło komentarza: Na ten moment nie ma szans na uruchomienie poradni urologicznej. Brakuje lekarzy
Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego