Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
ReklamaAparaty słuchowe? Sprawdź u nas bezpłatnie jakie będą najlepsze dla Ciebie! Badanie słuchu? u nas są wszystkie badania dzieci i dorosłych - Gorlice, ul. 11 Listopada 27/1.9, tel. 510 500 802
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż "Osiedle Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
Reklama Znajdź swój wymarzony rower w IwoBike
Reklama Zapraszamy na zakupy do Delikatesów Szubryt w Gorlicach przy ul. Kościuszki
ReklamaHydrotech - skład budowlany, stacja diagnostyczna, mechanika pojazdowa, wulkanizacja - Siedliska 116, tel. 513 184 054 | Kwiaciarnia Gabi - dekoracje kościołów, dekoracje samochodów ślubnych, dekoracje sal weselnych, bukiety ślubne i okolicznościowe - ul. Węgierska 5, Bobowa, tel. 510 199 110
Reklama Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu - rekrutacja od 8 czerwca - WYBIERZ DOBRY KIERUNEK STUDIUJ W NOWYM SĄCZU
Reklama Akademia Humanistyczno Ekonomiczna w Łodzi, Filia w Jaśle - rekrutacja na studia w AHE w Jaśle trwa! Studia licencjackie i magisterskie (zaoczne), administracja, pedagogika - ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ I ZYSKAJ RABAT 10%!

Artykuły

Z potrzeby serca dzieciom z centrum opieki "Razem"
Z potrzeby serca dzieciom z centrum opieki "Razem"
 20 grudnia, zaraz po godzinie 15-tej, przy ul. Niepodległości 5 miało miejsce bardzo przyjemne dla wszystkich spotkanie. Gospodarzami byli opiekunowie i podopieczni Centrum Opieki nad Dzieckiem „Razem” w Gorlicach, gośćmi zaś działaczki Okręgowego Forum Kobiet Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro. Towarzyszył im mecenas Paweł Śliwa Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego. 20.12.2013 20:41
Zagrożenie wścieklizną w Gorlicach bardzo realne
Zagrożenie wścieklizną w Gorlicach bardzo realne
 W listopadzie w  małej miejscowości pod Tarnowem kot zarażony wścieklizną pogryzł dziecko. Lekarze podejrzewają, że zakażenie mogło przenieść się na  teren powiatu tarnowskiego z regionu gorlickiego. Na naszym terenie od początku tego roku odnotowano około 15 potwierdzonych przypadków wścieklizny. Jak się przypuszcza zwierzę zostało najprawdopodobniej pogryzione przez lisa lub kunę. Zarażony wścieklizną kot, po pogryzieniu dziecka, został uśpiony. Dziecko, które otrzymało szczepionkę przeciwko wściekliźnie, czuje się dobrze. Kontakt z zarażonym kotem miało jednak kilka innych osób. Wszyscy zostali zaszczepieni. 20.12.2013 12:51
Blaski i cienie lampek choinkowych
Blaski i cienie lampek choinkowych
 Kolorowy i lśniący od światełek straganik przycupnięty blisko ronda, od kilku dni budzi duże zainteresowanie gorliczan. Wielu przechodzi, ogląda, szuka inspiracji, kupuje światełka, inni dopiero zauważają, że przygotowania do świąt najwyższy czas zacząć. Co noc przed straganem stoi samochód i stróż pilnujący ozdób świątecznych, od rana zaś wielu gorliczan zainteresowanych szybkimi i tanimi przedświątecznymi zakupami. O przygotowaniach do świąt,  sprzedaży światełek i straganie interesującym tak wielu mieszkańców naszego miasta rozmawiamy z panem Łukaszem - jednym ze sprzedawców światełek, pracującym obecnie na terenie Gorlic. 20.12.2013 12:03
Tradycji słało się zadość
Tradycji słało się zadość
 19 grudnia 2013 r,. w sali teatralnej GCK nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom w ”Gorlickim Konkursie Szopek Bożonarodzeniowch”. To podniosłe spotkanie rozpoczęli podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kobylance, którzy licznie zgromadzonej publiczności zaprezentowali pełne wzruszenia „Jasełka”. Gorące brawa świadczyły o tym, że przedstawienie bardzo się podobało jak również gra młodych aktorów. 20.12.2013 10:58
Monitoring wystartował
Monitoring wystartował
 Od dzisiaj zaczęła funkcjonować specjalna strona www.monitoring24.powiatgorlicki.pl Strona dostępna jest także ze strony powiatu gorlickiego www.powiatgorlicki.pl za pośrednictwem baneru umieszczonego w centralnym, górnym miejscu. Za jej pośrednictwem internauci mogą obserwować m.in. obraz z 13 kamer na drogach w terenie przygranicznym w powiecie gorlickim i kraju preszowskim oraz stan wód na głównych rzekach. 20.12.2013 10:19
Nagrodzeni w Kampanii
Nagrodzeni w Kampanii
 W czwartek 19 grudnia w Krakowie odbyła się konferencja podsumowująca kampanię społeczną Trzeźwa Małopolska 2013 „No Promil, No Problem”. Miasto Gorlice znajdowało się w grupie dwudziestu siedmiu małopolskich gmin, które włączyły się do tej ważnej z punktu widzenia bezpieczeństwa akcji. Podczas konferencji ogłoszono wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach tej kampanii. Miło nam poinformować, że wśród laureatów, którym wręczał nagrody Małopolski Kurator Oświaty Aleksander  Palczewski znaleźli się również gorliczanie. 20.12.2013 10:05
Noc zakupów
Noc zakupów
20.12.2013 08:50
Druga wyprawa do Rzymu
Druga wyprawa do Rzymu
 Szanowni Państwo, jesteśmy grupą 36 osób, w tym 24 osób z niepełnosprawnością i 12 asystentów. Są wśród nas osoby na wózkach, osoby po różnych operacjach, niedosłyszące, starsze oraz chorujące na dziecięce porażenie mózgowe czy stwardnienie rozsiane. Nasz skład, jakże różnorodny, czyni z naszego wyjazdu prawdziwą wyprawę, wymagającą wiele pracy i wysiłku. Takie grupy jak nasza rzadko pojawiają się na ulicach, nie mówiąc już o dalszych wyjazdach. W szczególności dotyczy to osób niepełnosprawnych z terenu naszego powiatu. Chcemy jednak pokazać, że choć to trudne, my też możemy i chcemy podróżować. Pragniemy udowodnić, że wózek czy choroba nie skazują na bezczynność i siedzenie w domu. Przy odrobinie chęci i pomocy ludzi dobrej woli osoby niepełnosprawne, nawet z miejsc położonych na uboczu, jak powiat gorlicki, są w stanie spełniać swoje marzenia. 20.12.2013 08:34
Garażologia stosowana - druga strona ma głos
Garażologia stosowana - druga strona ma głos
 Każdy medal ma dwie strony, ten garażowy również. Każdy proces sadowy również ma dwie strony. Poprzednio przedstawiliśmy państwu jak "problemat garaży" widzi strona która proces o te garaże wygrała. dziś chcemy państwu zaprezentować obraz tych samych garaży widziany oczyma osoby która spór sadowy przegrała. BP 19.12.2013 20:46
Garażologia stosowana - druga strona ma głos
Garażologia stosowana - druga strona ma głos
 Każdy medal ma dwie strony, tak więc  poruszony niedawno problem garażowy również. Poprzednio przedstawiliśmy państwu jak "problemat garaży" widzi strona która proces o te garaże wygrała. Dziś dla odmiany prezentujemy wersję strony przegranej w tym procesie. BP 19.12.2013 20:46
Take Two - wydaliśmy płytę!
Take Two - wydaliśmy płytę!
Dobra wiadomość dla miłośników lokalnych, ambitnych zespołów – ekipa muzyków znana nam do tej pory jako The Billy Goats postanowiła zakończyć granie coverów. Postawiła na własny repertuar przepoczwarzając się w band o nazwie Take Two i od razu mocnym uderzeniem uraczyła odbiorców płytą! 19.12.2013 20:29
Lodowisko bedzie czynne?
Lodowisko bedzie czynne?
 I stał się cud? No może cud stanie się jutro. Oby! Magik od zamrażania zamroził lodowisko? Nie wiadomo, aczkolwiek podobno tafla będzie twarda i ślizgać się będzie można. OSiR informuje, że od piątku 20 grudnia, od 9.00, czynne będzie gorlickie lodowisko. W tym dniu oraz w sobotę 21 grudnia wstęp na obiekt będzie bezpłatny. Lodowisko w sezonie 2013/14 będzie czynne sezonie codziennie: - od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 13.00, 14.00 – 15.15, 16.00 – 17.30, 18.15 – 19.45. 19.12.2013 20:15
Słowackie zwyczaje drogowe takie jak nasze
Słowackie zwyczaje drogowe takie jak nasze
 W prawdziwie zimowej scenerii na przejściu granicznym w Koniecznej spotkali się partnerzy projektu pn. „Rozwój infrastruktury drogowej pomiędzy powiatem gorlickim, jasielskim i bardejowskim”.  Przedstawiciele kraju preszowskiego zaprosili partnerów z powiatu gorlickiego i powiatu jasielskiego na uroczyste oddanie do użytku blisko 3 km odcinka zmodernizowanej drogi od granicy państwa w kierunku Bardejowa. 19.12.2013 18:12
Oko "wielkiego brata" czuwać będzie
Oko "wielkiego brata" czuwać będzie
 Kamery na drogach, stacje monitoringu na rzekach, nowa strona internetowa – to tylko niektóre działania mające na celu poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców i turystów na terenie powiatu gorlickiego i kraju preszowskiego. Działania te zostały zrealizowane w ramach transgranicznego projektu pn.  „Budowa systemu monitoringu bezpieczeństwa drogowego i środowiskowego w turystycznym obszarze nadgranicznym powiatu gorlickiego i kraju preszowskiego” lub jak to woli po słowacku - "Zriadenie monitorovacieho systému cestnej a environmentálnej bezpečnosti v turistickej prihraničnej oblasti okresu Gorlice a Prešovského samosprávneho kraja.". Jego podsumowanie, z udziałem wszystkich partnerów projektu, miało miejsce w Bardejowie. 19.12.2013 17:30
Świąteczne warsztaty
Świąteczne warsztaty
 W świąteczne dni magiczna jest miłości moc, gdy dzielimy ją w wśród ludzi wokół nas. 17 grudnia z inicjatywy Urzędu Miejskiego w Gorlicach w Centrum Opieki nad Dzieckiem „RAZEM” odbyły się świąteczne warsztaty dla podopiecznych placówki. Dzieci i młodzież przebywająca na co dzień w placówkach przy ul. Skrzyńskich, ul. Niepodległości i ul. Broniewskiego miała możliwość zapoznania się z techniką składania serwetek, zdobienia owoców i warzyw, przygotowywania świątecznych pierników czy też gotowania. 19.12.2013 09:30
UWAGA, objazd na Kochanowskiego
UWAGA, objazd na Kochanowskiego
 W związku z koniecznością zamknięcia ruchu na końcowym odcinku ulicy Kochanowskiego zaleca się korzystanie z objazdów. Miejski Zakład Usług Komunalnych prowadzi prace przy przebudowie przepustu na cieku bez nazwy przecinającym ulicę Kochanowskiego na wysokości posesji p. Wojciechowskiego. Wykonanie  tej inwestycji było niezbędne z uwagi na zagrożenie całkowitego wyłączenia ruchu samochodowego na końcowym fragmencie ulicy Kochanowskiego. 18.12.2013 09:25
Sukces w Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Małopolski – Tęgoborze 2013
Sukces w Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwach Małopolski – Tęgoborze 2013
 W ciągu 2 dni (7-8 grudnia), praktycznie od rana do wieczora, trwały zmagania 104 młodych brydżystów w pięknym „Hotelu Litwiński” w Tęgoborzy. 12 drużyn walczyło o utrzymanie się w I Młodzieżowej Lidze Małopolskiej, a kolejne 11 drużyn nie tylko o utrzymanie się w II Lidze, ale także o awans do Ligi I. W zmaganiach wzięły udział : 4 drużyny z Tarnowa, 12 drużyn z Krakowa, 1 drużyna ze Skawiny, 3 drużyny z Oświęcimia, 1 drużyna z Włoszczowej i 2 drużyny z Gorlic ( MZS nr 6). 18.12.2013 09:20
Garażologia stosowana
Garażologia stosowana
 Garaż dla właściciela samochodu jest bardzo istotny. Kiedyś dawno temu posiadanie garażu wręcz mobilitowało posiadacza w oczach tych którzy musieli swoje samochody trzymać pod chmurką. Poniższy tekst opisuje, jednostronnie, konflikt garażowy jaki ma miejsce w jednej z gorlickich spółdzielni mieszkaniowych, konflikt który zakończył się sprawą sądowa. Ta sprawa jak nic nadaje się do „cierpkiego” opisu, na jej przykładzie można by snuć przeróżne dywagacje, dokonywać ocen i wyzłośliwiać się. 17.12.2013 19:59
Ostatni drewniany most odszedł do historii
Ostatni drewniany most odszedł do historii
 W słoneczny lecz chłodny dzień, blisko końca roku w Ropicy Górnej oddano do użytku most. Most był ostatnim obiektem drewnianym na drogach wojewódzkich w Małopolsce. Przenikliwy wiatr sprawił że przymostowa uroczystość była krótka i treściwa. Kilka słów pani wójt gminy Sekowa, szybkie powitanie gości a w tym wicemarszałka województwa małopolskiego Romana Ciepieli i przystąpiono do przecinania wstęgi. 17.12.2013 18:40
Nie dotyczy nie tylko mieszkańców
Nie dotyczy nie tylko mieszkańców
17.12.2013 16:24
Listy do wolności
Listy do wolności
13 grudnia w I Liceum im. M. Kromera społeczność szkolna już po raz czwarty wzięła udział w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. W piątek, w godzinach 8:30- 13:30 chętni uczniowie napisali listy w obronie praw człowieka 15 bohaterów tegorocznego maratonu. Trójka więźniów z Placu Błotnego z Rosji, Jabeur Mejri z Tunezji, skazany za komentarze na Facebooku, Miriam López, ofiara gwałtu z Meksyku, Demonstrujący na placu Majdan, czy Ofiary więzień CIA w Polsce to tylko niektórzy pokrzywdzeni, którym w tym roku pomagali uczniowie Kromera i inni ludzie w Polsce. Napisaliśmy i wysłaliśmy 198 listów.W tym roku odbył się już XIV Maraton pisania listów, zorganizowany w 430 miejscach w Polsce. Punkt pisania listów w Kromerze był jedynym zorganizowanym na terenie powiatu gorlickiego. W czasie Maratonu przez 24 godziny pisane były ręcznie listy w obronie konkretnych osób lub grup osób, których prawa zostały złamane. W całym kraju pisaline były listy w weekend 14-15 grudnia, a w szkołach także w tygodniu poprzedzającym. List mogła napisać każda osoba, która chce wyrazić swój indywidualny sprzeciw wobec łamania praw człowieka. W naszym kraju napisaliśmy 200 000 listów, a na świecie ponad milion!Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Listy pisane ludzi na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia. Nasze listy solidarności okazują się często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych. Dlatego co roku Amnesty International organizuje Maraton Pisania Listów, a przez cały rok moża wziąć udział w tzw w Pilnych Akcjach. Więcej informacji na stronie Amnesty International www.amnesty.org.pl . Joanna Łopata 17.12.2013 15:40
Moduł z gazetkami promocyjnymi
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż, Osiedle "Szklane Tarasy" - Gorlice, ul. Kapuścińskiego
ReklamaCentrum Aktywnej Rozrywki BAZA Nowy Sącz - BAZA tu zaczyna się zabawa - Nowy Sącz, CH Gołąbkowice, poziom -1, ul. Prażmowskiego 11
Reklama Gmina Sękowa zaprasza na IV Festiwal Wina i Sera w Sękowej, 3 lipca - 5 lipca 2026
POPULARNE
KOMENTARZE
Autor komentarza: Polak Treść komentarza: Ale co to znów za jakieś bzdury? Przejście? Zrobić sugerowane. Albo nie robić nic. Rozglądasz się w lewo, prawo, jeszcze raz w lewo i jak nic nie idzie to przechodzisz. Właśnie rzuciłem okiem na archiwalne dane i mały google. Jeźdcie do np. Szymbarku. W całej wsi są aż dwa przejścia dla pieszych. Ile potrąceń było w ostatnich latach? A no zero. Właśnie przez powyższa zasadę, a ruch na DK28 jest większy niż na ul. Dolnej. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 14:09 Źródło komentarza: Tu przejścia dla pieszych nie będzie, ale mieszkańcom przydałoby się z pewnością [FOTO] Autor komentarza: Hmm Treść komentarza: Czyli sankcje na Rosję działają. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 13:40 Źródło komentarza: Niepokój o miejsca pracy w Gorlicach. Radni w sprawie Famuru i Rheinmetall Autor komentarza: 555 Treść komentarza: Promowanie wysoko przetworzonej żywności wśród dzieci jest głupotą i działaniem na szkodę kolejnych pokoleń. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 12:58 Źródło komentarza: Oficjele na otwarciu restauracji McDonald’s w Gorlicach [FOTO/VIDEO] Autor komentarza: Infolinia Treść komentarza: A teraz proszę przekonać ludzi, szegolnie młodych, ze warto troszczyć się o zdrowie żywienie na co dzień Data dodania komentarza: 27.06.2026, 12:21 Źródło komentarza: Oficjele na otwarciu restauracji McDonald’s w Gorlicach [FOTO/VIDEO] Autor komentarza: Admin Treść komentarza: Kto dopuścił takie ciasne rondo do budowy od podstaw tam na tej ulicy jest jednostka pożarnicza . Ale w Polsce są takie paradoksy z Dukli do Barwinka jest eska bo środowisko niepozwolona budowy pasa awaryjnego . Plaży i zwierzęta są warzniejsze od człowieka Data dodania komentarza: 27.06.2026, 11:37 Źródło komentarza: Nowe rondo za blisko 4 mln zł. Ma powstać do listopada Autor komentarza: aa Treść komentarza: Pieniądze idą na działaczy PO takich jak Kacprzyk, więc brakuje na urologię. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 10:44 Źródło komentarza: Na ten moment nie ma szans na uruchomienie poradni urologicznej. Brakuje lekarzy
Reklama
Reklama Nowe mieszkania na sprzedaż - Szklane Tarasy, Gorlice, ul. Kapuścińskiego