PRZECZYTAJ

Zabójczy kwadrans lidera. Ostatnia kolejka jesiennej rundy IV ligi.

Gorliccy piłkarze pożegnali się z kibicami przed przerwą zimową meczem na własnym stadionie. Na zakończenie tej rundy podejmowali lidera tabeli, zespół Popradu Muszyna.

GKS Glinik Gorlice - Poprad Muszyna 1:3 (1:0)

bramki: Dziedzic 14' - Baran 73', Węgłowski 83', 88'

Gdyby spotkanie zakończyło się w 70 minucie, to Glinik Gorlice mógłby zbierać gratulacje za pokonanie najlepszej drużyny rundy jesiennej grupy małopolskiej IV ligi małopolskiej. Cóż, walcząc do tego momentu jak równy z równym, dał sobie strzelić gola, który okazał się być strzałem adrenaliny dla drużyny przeciwnej.

Ale po kolei. Mecz rozpoczął się od swoistej wymiany ciosów, z których niespodziewanie to gospodarze wyszli zwycięsko. Już w 14 minucie spotkania gola, strzałem z około 16 metrów, zdobył Jakub Dziedzic, dając prowadzenie Glinikowi. Goście dążyli do wyrównania, jednak obrona gospodarzy stanowiła monolit i długo opierała się atakom zawodników Popradu.

Przełomowa okazała się 73 minuta, gdy prostopadłym podaniem został obsłużony Kamil Baran, wyszedł do podania i w akcji sam na sam pokonał bramkarza Glinika. W zawodników z Muszyny weszło drugie życie, całkowicie dominując środkową część boiska. Niestety gospodarzom zaczęło brakować zimnej krwi, a ich zawodnicy uciekali się do fauli i komentowania decyzji sędziego. Na efekty nie trzeba było czekać długo. W 79 minucie czerwoną kartą został ukarany Dawid Drąg.

Cztery minuty później prowadzenie dla drużyny Popradu zdobył Dawid Węgłowski, ten sam zawodnik przypieczętował wynik spotkania na 1:3 dla Popradu Muszyna. Glinik kończył mecz w dziewiątkę, w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, boisko wskutek drugiej żółtej, i w konsekwencji czerwonej kartki, musiał opuścić Konrad Grela.

Tabela grupy wschodniej IV ligi małopolskiej

RAZEM DOM WYJAZD MECZE BEZPOŚREDNIE
  Nazwa M. Pkt. Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki Z. R. P. Bramki M. Pkt. Z. R. P. Bramki
1.  Poprad Muszyna 15 40 13 1 1 30-9 7 1 0 15-5 6 0 1 15-4
2.  Unia Tarnów 15 35 11 2 2 31-8 6 1 0 14-3 5 1 2 17-5
3.  Limanovia Limanowa 14 34 11 1 2 31-12 8 0 0 22-6 3 1 2 9-6
4.  Watra Białka Tatrzańska 15 26 8 2 5 30-27 7 0 1 24-11 1 2 4 6-16 1 3 1 0 0 2-1
5.  Orkan Szczyrzyc 15 26 8 2 5 24-20 7 1 1 18-7 1 1 4 6-13 1 0 0 0 1 1-2
6.  Sandecja II Nowy Sącz 14 24 8 0 6 26-15 5 0 1 19-5 3 0 5 7-10
7.  Barciczanka Barcice 14 19 6 1 7 19-22 5 1 1 15-5 1 0 6 4-17
8.  Glinik Gorlice 15 18 5 3 7 16-29 2 2 3 7-12 3 1 4 9-17
9.  LKS Szaflary 14 17 5 2 7 13-24 4 0 5 10-15 1 2 2 3-9
10.  Tarnovia Tarnów 15 16 4 4 7 15-19 3 2 2 9-6 1 2 5 6-13 2 4 1 1 0 2-1
11.  Okocimski KS Brzesko 14 16 5 1 8 17-22 3 1 3 8-8 2 0 5 9-14 2 3 1 0 1 1-1
12.  Lubań Maniowy 15 16 4 4 7 15-17 3 1 3 10-9 1 3 4 5-8 2 1 0 1 1 1-2